angelcare dvojčki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dvojčki, trojčki, četverčki



Sporočilo


smetkamarjetka -> angelcare dvojčki (16.10.2010 11:31:19)

Hoj,

imam eno dilemo. Dvojčka bosta na začetku spala v isti posteljici, vsak na svoji polovici. To pa zato, ker bosta prvih nekaj mesecev v spalnici in tam ni prostora za dve posteljici.

Namen imam kupiti dva angelcare-a. Pa bi to delovalo v eni posteljici, ali bi, če bi eden od tamalih nehal dihati, obe napravici zaznavali dihanje drugega mulčka in alarm ne bi zapiskal?

Ima katera izkušnje z monitorji, ki nadzorujejo dihanje in spanjem malčkov v eni posteljici?

Hvala.
Marjetka




eva1 -> RE: angelcare dvojčki (16.10.2010 11:48:56)

Če bi res en nehal dihati in bi drugi dihal bolj globoko(ali se premikal) potem bo senzor zaznal dihanje/premikanje in ne bo piskalo! Jaz imam posteljo 120x60(nimam dvojčkov) in imam 1 ploščo not, in če se mali kdaj spravi čist na spodnji del postelje in ko globoko zaspi mi je ene 2x piskalo, ampak zato ker je bil predaleč od senzorja(blazine) in je res globoko spal in plitvo dihal..
Kakšno posteljo pa imaš?




smetkamarjetka -> RE: angelcare dvojčki (16.10.2010 11:54:34)

imam 140 x 70, z brisačami jo bomo pregradili na pol.




missD -> RE: angelcare dvojčki (16.10.2010 17:32:47)

100% preverjeno ne bo delovalo.
imam dvojčke, sem ju imela prvi dve noči skupaj v pojstlici in 1 angelcare pa nažalost ne zazna če eden neha dihat recimo. Slučajno je bil v posteljici samo eden od dvojčkov, ko je alarm začel piskati(malega smo malo porukali pa je globoho vdihnil in je blo) če bi bila v posteljici 2 se alarm ne bi sprožil.
Isto je, če imaš v posteljici 2 angelcare-a.

Zato sva jih potem dala v ločeni posteljici, še vedno pa sta dokaj skupaj med njima je samo pregrada od vsake posteljice pri glavicah.




trsica -> RE: angelcare dvojčki (16.10.2010 17:46:42)

Se opravičujem, ker skačem v debato.

Ali imajo dvojčki pogosto težave z dihanjem? Tako mislim, da bi bilo nujno potrebno kupit AC? Pričakujemo namreč dvojčke, pa nisem imela namena kupovat AC. Ampak kolikor berem zadnje čase, je teh prekinitev dihanja kar veliko. Je to pri dvojčkih še bolj pogosto ali kaj?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




babylove -> RE: angelcare dvojčki (16.10.2010 23:36:11)

Lahko da je pri dvojčkih bolj pogosto, ker so praviloma rojeni predčasno in je morda zato rizik večji. Samo ugibam.
Drugače pa mi teh naprav nismo imeli.
V isti posteljici sta se pa zelo hitro začela motit.




2pikici -> RE: angelcare dvojčki (17.10.2010 9:10:21)

Mi tega tudi nismo imeli pa sta imeli punci le 2kg rojeni 3 tedne pred rokom. Vrjetno to bolj pride v poštev pri tistih, ki so rojeni 2-3 mesece prezgodaj.
Sicer pa je tako, pozanimaš se v porodnišnici in če ti svetujejo uporabo kupiš drugače pa nima smisla.

Lp




trsica -> RE: angelcare dvojčki (18.10.2010 8:58:46)

Hvala obema za odgovor. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hope2 -> RE: angelcare dvojčki (18.10.2010 14:06:47)

IZVIRNO SPOROČILO: 2pikici

Mi tega tudi nismo imeli pa sta imeli punci le 2kg rojeni 3 tedne pred rokom. Vrjetno to bolj pride v poštev pri tistih, ki so rojeni 2-3 mesece prezgodaj.
Sicer pa je tako, pozanimaš se v porodnišnici in če ti svetujejo uporabo kupiš drugače pa nima smisla.

Lp



To ni res. Moja nečakinja rojena mislim da samo 2 tedna prezgodaj, normalna kilaža, normalen razvoj, pljuča razvita in je nehala dihat, so jo oživljali. Premore dihanja je imela vse do 1 leta, večkrat oživljali, tresli, angelcare je velikokrat zvonil.
Mi smo potem podedovali ta angelcare in je naš fant tudi parkrat nehal dihat, sicer ga nismo rabili oživljati, je bilo dovolj, da smo ga stresli, vzeli iz posteljke. Če ga ne bi imeli, pa ne vem ali bi zadihal sam od sebe ali pa ne. Zaradi slabih izkušenj, bo obvezna oprema tudi za morebitnega naslednika.




Stran: [1]