bolhe!!! (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Hišni ljubljenčki



Sporočilo


škorpijončica -> bolhe!!! (17.10.2010 18:25:26)

Živjo

mačku sem pozabila dati ampulo proti zajedalcem in mi je v stanovanje prinesel bolhe! In zdaj je cela panika! Imam 13mesecev staro punčko, ki se še vedno plazi po tleh za mačkom. Zdaj že skačejo po preprogi in postelji, še na nas so se spravle.Kako naj se znebim bolh, če pa ne smem špricat z biokilom ali čim podobnim? Če katera ve kako pomaga,lepo prosim! Najraj bi spokala kufre in šla...mogoče v norišnico :) Hvala za odg.




saruška -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 18:29:25)

z biokilom... pa še muco operi z njim, samo pazi da mu ne gre v učke al usta. bojo hitro pocrkale.




baguSka -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:05:51)

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

z biokilom... pa še muco operi z njim, samo pazi da mu ne gre v učke al usta. bojo hitro pocrkale.


ja, ce nimas doma plazecega malcka... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ampak zal res ne bo druge, ker bolhe so ZEELOO trdovratne! se bosta morale pac z malcico za nekaj ur umaknit iz stanovanja... se boljse kar za cel vikend! in se stanovanje in macka medtem razkuzi... obstaja miljon enih zadev, vcasih tud biokill ne pomaga. pri veterinarju imajo neko super stvar za dezinfekcijo, ki res pomaga. ampak kot sem ze rekla, bos nujno morala zapustit stanovanje za minimalno en dan, drugace ne bos nic resila..




Jessy -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:23:26)

Mi smo vključili globinski sesalec in presesali preproge, posesali tudi po parketu, nato še vse zelo natančno zmili po tleh, mačka pa okopali s šamponom, da jih je nekaj pocrkalo, nato je dobil ampulo za vrat in je bil mir. Je to res kar težko odpraviti. Mislim, da smo kar ves teden sesali in zmivali po tleh....ampak, otrok pa res takrat še nismo imeli in je bilo lažje.

Srečno!!!




špelin@ -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:27:21)

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

z biokilom... pa še muco operi z njim, samo pazi da mu ne gre v učke al usta. bojo hitro pocrkale.


ja, ce nimas doma plazecega malcka... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ampak zal res ne bo druge, ker bolhe so ZEELOO trdovratne! se bosta morale pac z malcico za nekaj ur umaknit iz stanovanja... se boljse kar za cel vikend! in se stanovanje in macka medtem razkuzi... obstaja miljon enih zadev, vcasih tud biokill ne pomaga. pri veterinarju imajo neko super stvar za dezinfekcijo, ki res pomaga. ampak kot sem ze rekla, bos nujno morala zapustit stanovanje za minimalno en dan, drugace ne bos nic resila..

Ja, se strinjam.

Obstaja prav en specialen sprej proti bolham, ki se ga razprši po vsem stanovanju, samo se zdajle ne spomnim imena...

Evo, sem se spomnila: Desektin.




baguSka -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:37:34)

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Desektin.



to je to ja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




*alja* -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:42:47)

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Desektin.



to je to ja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Aha, desektin je super, ampak potem res poškropit za en vikend bajto zapret in bo vse pocrkalo.




Arwenko -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 19:51:14)

Mačku takoj ampulo gor, pa ga skopat čez 3 dni, prej ne, ker boste ampulo sprali. Pol pa tako, vzet kr biokil in našpricat vse prostore, vi se pa za 3-4 ure pol ven umaknit vsi. Vso posteljnino, zavese, tepihe, vse pa preprat , sedežne prav tako našpricat in posesat s kakšnim vodnimm sesalcem, itd. Postopek bo treba najverjetneje ponovit čez nekaj časa, ko se cikel bolh zaokroži, ker vsi ti preparati delujejo na odrasle bolhe, ne pa tudi na ličinke. 




škorpijončica -> RE: bolhe!!! (17.10.2010 21:43:35)


Aaaaa, men se bo zmešal... Najboljš da kar stanovanje prodam pa se preselim! Ma problem mi je, da se bojim, da bi bilo strupeno za mojo punčko, ki se plazi po pohištvu in da vse v usta. A pa naj jogije tud našpricam? A ima kdo parni čistilez za posodit? Najamem za kakšn teden, denarja za novega nimam. Sicer pa grem ju3 direkt do veterinarja po frontline.




Stran: [1]