to se mi pa res ne zdi fer!!! (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Naja31 -> to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:17:09)

Saj ne vem če je sploh prav, da o tem pišem,samo se mi resnično ne zdi fer, da moram še vas vprašati za mnenja.

Moja prijateljica, res dobra prijateljica, izkorišča vse privilegije lažnega samohranilstva in vsega možnega.

S partnerjem imata dva otroka, ona in partner sta prijavljena na ločenih naslovih, stanovanje v katerem živita, je pisano na sorodnika. To stanovanje sta nekaj časa nazaj obnovila do temeljev, z najdražjimi možnimi materiali in opremo.
Ona ne dela nič, oba otroka v vrtcu, za katerega plačuje minimalno, uradno nima nobenih prihodkov, on je uradno zaposlen pri lastnem fotru,obrtniku, na minimalcu. Denarja imata preveč. Oba sta mahnjena na firme, onadva in  otroka hodita v armaniju, diorju, in podobnih firmah.

On vsake nekaj mesecev zamenja avto, naprej je bil to Porsche Cayenne, potem je bil BMW X5, zdaj je spet neko tako čudo. Avto je vedno  pisan na njegovo mamo.

In nekaj časa je bila nazaj na CSD, pa ji je gospa tam predlagala, da glede na njeno uradno finančno stanje, zaprosi za neko pomoč in bo zdaj kar tako dobila 500 eurov. Ki jih je btw danes že zapravila ker je kupila zase dvoje uggic in še vsakemu otroku po ene.

Ne moti me, da imajo velik denarja, ampak moti me pa da ima obraz, da potem še od države fehta.
Pa če bo kdo rekel da sem fouš: ja, v bistvu sem, ker jaz za mojo nizko plačo z najvišjo možno izobrazbo trdno delam, ona pa tako državo okrog prinaša. Medtem ko nekdo denar res potrebuje, pa ne more dobiti nič od države.


Prav prizadelo me je. Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner. 

Hvala za vaša mnenja.




zmajaz -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:21:08)

Kaj naj rečem - ob takih ljudeh se mi obrča želodec. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]




Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:25:01)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Kaj naj rečem - ob takih ljudeh se mi obrča želodec. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]


Meni tudi, na žalost.

Pa drugač je ok punca, samo tako mahnjena na denar, da je joj.




naja17 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:25:57)

Zastopim te, valda je trapasto, ampak vedni, da se vedno kolo sreče okreče in bolje je živeti pošteno, kot na tak način... Takih je še ulala.... Dej pusti, kupi si ponaredek uggic kot jaz za 15 ojrov, isto so tople veš....




Oceania -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:30:03)

Hm, mene pa zanima, če ta prijateljica tudi na CSD prikoraka v uggicah in armaniju? A so tam slepi?




Andromeda -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:30:52)


IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Prav prizadelo me je. Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner. 

Hvala za vaša mnenja.



Jazs e s tako pokvarjenimi, sprijenimi ljudmi brez morale in kančka sočutja za soljudi ne bi hotela več družit. Res sta za bruhat [sm=smiley11.gif]




ledenaa -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:31:23)

če si fouš in te moti ker ti delaš za minimalno plačo ti svetujem da potem naredi tako kot ona. Pa ji ne boš niič  fouš




Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:39:04)

Jaz ne delam za minimalno plačo, to si narobe razumela.
Ampak za to plačo ki jo dobivam hodim v službo in delam.

Nikoli pa ne bi delala tako kot onadva,ker sem pošten človek. Tudi na lastno škodo.  




Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:39:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Hm, mene pa zanima, če ta prijateljica tudi na CSD prikoraka v uggicah in armaniju? A so tam slepi?



Ja, saj to sem jo vprašala kako delavka na CSD ni opazila vseh firm. Pa je rekla, da so se takrat bolj klošarsko napravili.




majčica1508 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:44:19)

Ob takih ljudeh se mi obrača želodec...............
A ni tako,če želiš izredno pomoč,da moraš prinesti položnice al kako....tak dela moja kolegica,ki je res v totalni krizi,mam pa še eno,ki je pa podobna tej..............
vse se vrača,vse se plača




piko12 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:46:12)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Saj ne vem če je sploh prav, da o tem pišem,samo se mi resnično ne zdi fer, da moram še vas vprašati za mnenja.

Moja prijateljica, res dobra prijateljica, izkorišča vse privilegije lažnega samohranilstva in vsega možnega.

S partnerjem imata dva otroka, ona in partner sta prijavljena na ločenih naslovih, stanovanje v katerem živita, je pisano na sorodnika. To stanovanje sta nekaj časa nazaj obnovila do temeljev, z najdražjimi možnimi materiali in opremo.
Ona ne dela nič, oba otroka v vrtcu, za katerega plačuje minimalno, uradno nima nobenih prihodkov, on je uradno zaposlen pri lastnem fotru,obrtniku, na minimalcu. Denarja imata preveč. Oba sta mahnjena na firme, onadva in  otroka hodita v armaniju, diorju, in podobnih firmah.

On vsake nekaj mesecev zamenja avto, naprej je bil to Porsche Cayenne, potem je bil BMW X5, zdaj je spet neko tako čudo. Avto je vedno  pisan na njegovo mamo.

In nekaj časa je bila nazaj na CSD, pa ji je gospa tam predlagala, da glede na njeno uradno finančno stanje, zaprosi za neko pomoč in bo zdaj kar tako dobila 500 eurov. Ki jih je btw danes že zapravila ker je kupila zase dvoje uggic in še vsakemu otroku po ene.

Ne moti me, da imajo velik denarja, ampak moti me pa da ima obraz, da potem še od države fehta.
Pa če bo kdo rekel da sem fouš: ja, v bistvu sem, ker jaz za mojo nizko plačo z najvišjo možno izobrazbo trdno delam, ona pa tako državo okrog prinaša. Medtem ko nekdo denar res potrebuje, pa ne more dobiti nič od države.


Prav prizadelo me je. Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner. 

Hvala za vaša mnenja.



Evo, jaz sem tudi tam. Do najvišje izobrazbe mi sicer manjka še par mesecev, hkrati pa bom ob plačo... Meni se tudi bruha ob takih. Ampak jaz ne znam, ne morem, nisem sposobna hvatat krivin. Noro je kako se eni znajdejo. Moja znanka ne dela nič, prijavljena na zavodu kot samohranilka, živi s partnerjem in otrokoma v bajti, vrtec zastonj, vsi možni in nemožni dodatki, ima hobi 5x na teden, za kar dobi keš na roke in toi skoraj mojo plačo...Sej priznam, lahko bi mi bilo še slabše, ampak včasih so nas učili, da je treba biti pošten in delaven. Samo niso nam povedali, da tako ne prideš nikamor ali pa životariš...




špelin@ -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:49:01)

Naja31, razmišljam enako kot ti. In takšna oseba zagotovo (več) ne bi bila moja prijateljica, ker bi ji že zdavnaj povedala v faco, kar ji gre.




ronja -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 10:59:14)

Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner.

Vprašaj jo, če ima ona partnerja. Če bo rekla ja, potem je njegovo tudi njeno, če bo rekla ne, potem pa bog ji pomagaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Če te to žre, jo lahko tudi prijaviš na CSD (ne vem, če se da anonimno) - saj tam ne morejo vedet, kako ona živi in verjetno tja ne pride v Diorju (ali pa - saj tudi jaz ne bi vedela, če je nekdo oblečen v znamko ali ne) in so hoteli pomagat bogi samohranilki z 2 otrokoma in brez prihodkov...

Če je ne moreš prijavit, pa si reči, da če se komu od njiju kaj zgodi, nimata enakega zavarovanja kot ti (vsaj za invalidsko vem, da je to) in pa da njuni otroci ne bojo vedeli, kaj je res pomembno, če jima dajeta tak zgled... Pa da jima očitno nečesa zelo manjka, da se morata non stop dokazovat z denarjem. Mogoče ti bo to kaj pomagalo.




Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:00:12)

Ja, no, saj razmišljam zakaj me je to tok prizadelo, ker se ponavadi ne vtikam v druge, pač naj vsaj počne po svoje. In če ona goljufa državo,  nisem jaz nič na slabšem ali boljšem, ampak se mi zdi pa totalno nefer do ljudi, ki resnično potrebujejo neko obliko pomoči.





Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:03:00)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner.

Vprašaj jo, če ima ona partnerja. Če bo rekla ja, potem je njegovo tudi njeno, če bo rekla ne, potem pa bog ji pomagaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] .

Če te to žre, jo lahko tudi prijaviš na CSD (ne vem, če se da anonimno) - saj tam ne morejo vedet, kako ona živi in verjetno tja ne pride v Diorju (ali pa - saj tudi jaz ne bi vedela, če je nekdo oblečen v znamko ali ne) in so hoteli pomagat bogi samohranilki z 2 otrokoma in brez prihodkov...

Če je ne moreš prijavit, pa si reči, da če se komu od njiju kaj zgodi, nimata enakega zavarovanja kot ti (vsaj za invalidsko vem, da je to) in pa da njuni otroci ne bojo vedeli, kaj je res pomembno, če jima dajeta tak zgled... Pa da jima očitno nečesa zelo manjka, da se morata non stop dokazovat z denarjem. Mogoče ti bo to kaj pomagalo.



Ja, saj razmere pri njima so veliko bolj komplicirane kot samo to, da okrog prinaša državo. In vem, da imata finančne zadeve strogo ločeno. In največ se kregata ravno okrog denarja, kdo je koliko prispeval.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]

Prijavila pa ne bi. Res ne. Pa ne zato ker je prijateljica, tega tudi sovražniku ne bi naredila. Ker nisem človek, da bi nekomu želela slabo.

Saj se tolažim, da je moja vest čista, ampak teh 500 eurov ki je kar padlo z neba, me je pa res podkurilo.

Se po popolnoma strinjam s tvojim predzadnjim stavkom.




ZARA -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:05:09)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Ampak za to plačo ki jo dobivam hodim v službo in delam.
Nikoli pa ne bi delala tako kot onadva, ker sem pošten človek. Tudi na lastno škodo.  


Hvala enako, meni gredo tudi take stvari na organe, da ne rečem, da obenem še poslušam umotvore raznih "samohranilk", kakšna neumna budala sem, ker ne izkoristim države. Ugotovila sem, da se poštenost danes enači z neumnostjo.




skuštrana -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:06:22)

Naja31, praviš da je stanovanje pisano na sorodnika, pa avto na mamo, itd..Hm, kaj pa če se tem ljudem na katere je vse to pisano kaj naredi, slučajno umrejo kaj pa potem?? To se vedno sprašujem ko berem takšne zgodbe. Ker se lahko od povsod pojavijo kakšni dediči, pa terjajo to pa ono in na koncu se lahko pod nosom obrišeš za vse.

Ma, ne vem, no, jaz se takšne igre ne bi šla.




tintin -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:09:47)

tudi meni gredo takšni ljudje na bruhanje. Pa kakšni so to ljudje? Medtem ko si nekdo, ki res nima niti ne bo upal čez prag csd-ja stopit, ker ve da ne bo nič dobil...žalostno.




Naja31 -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:16:16)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Naja31, praviš da je stanovanje pisano na sorodnika, pa avto na mamo, itd..Hm, kaj pa če se tem ljudem na katere je vse to pisano kaj naredi, slučajno umrejo kaj pa potem?? To se vedno sprašujem ko berem takšne zgodbe. Ker se lahko od povsod pojavijo kakšni dediči, pa terjajo to pa ono in na koncu se lahko pod nosom obrišeš za vse.

Ma, ne vem, no, jaz se takšne igre ne bi šla.



O tem sploh ne razmišljajo. Saj po moje takšno početje dolgoročno ne zdrži.
Jaz se tudi takih igric ne bi šla.

Sem pa ravno včeraj brala podobno zgodbo, da je eden od Vegradovih menadžerjev vso premoženje (10 stanovanj) prepisal na mamo, ki je nepričakovano umrla in so do teh stanovanj zdaj upravičeni vsi sorodniki. Čist prav mu je.




3jeMi -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:25:22)

dej, a se hecaš... tolk sta mahnena na denar, da se še med sabo kregata zaradi njega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]... zagotovo sta srečen, vedno fensi šmensi oblečen par [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley15.gif[/image]

pusti, vem, da te žre, tudi meni niso take stvari všeč... samo raje grem in bom šla zvečer mirno, s čisto vestjo spat... ti ljudje pa zdele mogoče še ja, ampak bo prišel čas, ko pa več ne... vse se vrača, vse se plača...




špelin@ -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:25:28)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Ampak za to plačo ki jo dobivam hodim v službo in delam.
Nikoli pa ne bi delala tako kot onadva, ker sem pošten človek. Tudi na lastno škodo.  


Hvala enako, meni gredo tudi take stvari na organe, da ne rečem, da obenem še poslušam umotvore raznih "samohranilk", kakšna neumna budala sem, ker ne izkoristim države. Ugotovila sem, da se poštenost danes enači z neumnostjo.

Jp [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




špelin@ -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:27:34)

Naja31, tole povej tej svoji prijateljici:
http://www.ringaraja.net/forum/Vra%C4%8Danje_DSP_-_se_je_%C5%BEe_za%C4%8Delo!/m_5408482/tm.htm





baguSka -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:33:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne moti me, da imajo velik denarja, ampak moti me pa da ima obraz, da potem še od države fehta.
Pa če bo kdo rekel da sem fouš: ja, v bistvu sem, ker jaz za mojo nizko plačo z najvišjo možno izobrazbo trdno delam, ona pa tako državo okrog prinaša. Medtem ko nekdo denar res potrebuje, pa ne more dobiti nič od države.

Prav prizadelo me je. Samo kaj naj? Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner. 

Hvala za vaša mnenja.


najprej pravis da te ne moti ker ma velik denarja.. potem te moti da ima obraz fehtat od drzave.. potem pravis da si fous in da ji zavidas, ker mas ti tok nizko placo in trdo delas, medtem ko njej pac ni potrebno in te to prizadane..

ampak to nekak ne gre ravno skupi pomoje! ce ji zavidas (si ji fous) bi najrajsi to pocela tud sama ane?? ni tako??? torej kaj potem - bi bla razocarana sam nad sabo, ce bi bla na njenem mestu? nebi rekla.




baguSka -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:34:18)

"to se mi pa res ne zdi fer!!!"
 
pa se to: kaj se ti v resnici ne zdi fer? to da nisi na njenem mestu?




baguSka -> RE: to se mi pa res ne zdi fer!!! (21.10.2010 11:35:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz ne delam za minimalno plačo, to si narobe razumela.
Ampak za to plačo ki jo dobivam hodim v službo in delam.

Nikoli pa ne bi delala tako kot onadva,ker sem pošten človek. Tudi na lastno škodo.  


a res? zakaj si ji pa potem fous?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>