podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


somic -> podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 10:45:09)

lepo prosim, če katera ve kako je v naslednjem primeru.

januarja letos sem mesec dni prezgodaj rodila nedonošenčka, dodatek za nedonošenost sem dobila, tako da mi porodniška poteče 8.1.2011.

danes sem bila v razvojni, kjer mi je povedala in izdala izvid, da je moj sin primeren kandidat za podaljšanje porodniške. je namreč zelo hipoton, ohlapen in nekoliko ima težave z ravnotežjem, pri starosti 10 mesecev. zaradi naštetega tudi ne sedi še.

rekla je da načeloma ne bi bilo težav, da mi odobrijo prošnjo, težava pa nastane v tem, da sem ostala brez službe na račun nosečnosti in porodniške ravno na sredi porodniške, v mesecu maju.
 
kako je s tem? sem še vedno upravičena da oddam vlogo, oz do tega, da em obravnavajo enakovredno, neglede na to, da sem brez službe?

je imela kakšna podeoben primer?




Petraa -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 10:49:39)

Žal ne moreš koristiti podaljšanje porodniškega dopusta,če si nezaposlena

lahko pa poskusiš oddati dodatek zanego ,če ima težave v razvoju. probat ni greh[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




somic -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 11:19:00)

kaj pa rabim za ta dodatek za nego?

jaz bom vseeno probala na csd, zgubit nimam kaj, ker vem za primer, ko je bila prijateljica celo nezaposlena ko je je šla na porodniško in so ji potem podaljšali.

zgodb je nešteto različnih in ravno zaradi tega bom poizkusila.

ima še kakšna kakršne koli podatke???

petraa hvala!!!




Petraa -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 11:22:59)

Žal je to nemogoče ,ker  k obrazcu za podaljšanje porodniškega dopusta moraš priložiti potrdilo delodajalca o zaposlitvi. Imaš prav ZGODB je veliko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]

Če se motim bo pa katera druga napisala




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.10.2010 11:32:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




somic -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 11:37:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

Jaz sem med porodniško ostala brez pogodbe o zaposlitvi in vseeno nato dobila odobreno podaljšanje porodniške (za 3 mesece) preko CSD.




lepo prosim, povej mi kaj več, da vem kako naj se na csd vem pogovarjat




*pika -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 11:44:59)

Živjo, jaz sem bila ravno včeraj na CSD za podaljšanje porodniške. Koristila bova oba z možem, zato smo zanj izpolnili tudi tisto tabelo o prejetih plačah do tega meseca. Pa je uslužbenka rekla, da to ni potrebno, ker se štejejo tiste plače oz. osnova, ki je bila oddana ob uveljavitvi očetovskega dopusta (torej takoj po rojstvu otroka). Pri podaljšanju ne gre za prekinitev pravice ampak boš samo nadaljevala za tri mesece, zato izguba zaposlitve ne igra vloge. Pokliči na pristojen CSD ali pa pošlji mejl, meni so takoj odgovorili. Tako boš edino zvedela kaj je res in katere papirje rabiš!!

aja, za dodatek za nego: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dodatekNegaOtroka.asp




somic -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 11:48:37)

tole je pa malo bolj sbodbudno že.

sem klicala danes, takoj ko sem prišla iz razvojne, pa ne delajo, tkao da bom to naredila tako jutri, pa da vidim kaj mi rečejo.

upam na najbolje, samo čudno je to, ker res kroži toliko različnih informacij




bambixxx -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (28.10.2010 14:28:26)

živjo somic! tudi jaz imam prijateljico, ki je sredi porodniške izgubila službo, pa so ji podaljšali za 3 mesece na podlagi izvidov otroka. tako, da zaposlitev tukaj ne igra vloge. na csd izpolniš pač obrazec-vlogo in ji priložiš vse izvide od otroka, kar potem pošljejo na komisijo. vlogo pa moraš oddati cca. 1 mesec pred iztekom porodniške, tako da nič bat, imaš še cel mesec časa. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] pa upam, da ti uspe!




Ninča77 -> RE: podaljšanje porodniškega dpousta- NUJNO!!! (31.10.2010 19:44:17)

Jaz sem tudi brezposelna, pa so mi porodniško podaljšali.




Stran: [1]