|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 11:38:36   
sazi
pa me zanima, če lahko da on otroka krstit, proti moji volji????

Po pravilih sicer ne, ampak vem za primer, ko je mama "na skrivaj" krstila otroka, mož je pa šele čez kakšnih 15 let izvedel.

Drugih odgovorov (razen zadnjega) nisem brala. Sem pa tudi sama mnenja, da nekaj početi zgolj iz tradicije (če si drugače proti temu) je res brez veze.

Liliana - ja, počneš tradicionalne zadeve, ampak zato, ker so ti všeč in ker nimajo nekega globjega pomena - super, da ti mami speče potico. Jo poješ, pa je. Otroka pa krstiš in je za vedno kristjan, pa če to želi ali ne. S tem, da če potem otroka ne vzgajaš v veri - je itak brez pomena nek krst (kao za vsak slučaj ali za "žur" ali za zadostitev željka drugih srodnikov).

Nisem verna, proti samo veri nimam nič. Mi gre pa na živce poseganje in siljenje v vero - oz. v Cerkev.

(odgovor članu Roksana3)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 12:01:47   
liliana
Liliana - ja, počneš tradicionalne zadeve, ampak zato, ker so ti všeč in ker nimajo nekega globjega pomena - super, da ti mami speče potico. Jo poješ, pa je. Otroka pa krstiš in je za vedno kristjan, pa če to želi ali ne. S tem, da če potem otroka ne vzgajaš v veri - je itak brez pomena nek krst (kao za vsak slučaj ali za "žur" ali za zadostitev željka drugih srodnikov).


Kakšen globji pomen pa ima krst.....?

Če že govoriš o nekem globjem pomenu, ga ima tudi ime, ki ga daš otroku......kraj bivanja, v katerega otroka prisiliš......vpis v takšen ali drugačen vrtec ali šolo......a ob vsem tem razmišljate o globjem pomenu in kako zaznamujete svojega otroka.....razmišljate kdaj o tem, da mu niste dali možnosti, da bi se pri 18. letih sam odločil kakšno ime bo imel, kakšne prijatelje bo imel, v kakšno šolo bo hodil.......?

Ne vem zakaj potem tako komplicirate pri krstu in veri......ker po takih tezah potem praktično starš ne sme vzgajati in usmerjati svojega otroka, ker si mora otrok SAM ustvariti svojo identiteto.....imeti o vsem svoje lastno mnenje in mu starš nima pravice vsiljevati...

Otrok je s krstom toliko kristjan kot bi bil brez krsta......tisto škropljenje mu ne zaznamuje duše za vedno......za drugačno življenje daleč od krščanskega se lahko odloči enako kot otrok "ateističnih" staršev......žiga na čelu, da je krščen nima, boli ga ne......v onostanstvu, ko bo preminil se mu pa za nič ne bo potrebno zagovarjati, ker pač zgolj starši in boter niso izpolnili zaobljube v dobesednem pomenu besede.......in se bodo po smrti oni zagovarjali.....če pa starši v posmrtno življenje ne verujejo, pa je itak vseeno.....

In ko si že omenila potico prej......ja, pojem jo in mi je fajn.....tako kot mi je pri krstu bila fajna tista pojedina po krstu.....ko se je zbrala cela moja in moževa žlahta......in se zberemo le ob takih dogodkih vsi na enem mestu, ker smo drugače pač precej razkropljeni naokrog......lep občutek je bil, ja......

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 12:40:07   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kakšen globji pomen pa ima krst.....?

A ti to resno?

Če že govoriš o nekem globjem pomenu, ga ima tudi ime, ki ga daš otroku......kraj bivanja, v katerega otroka prisiliš......vpis v takšen ali drugačen vrtec ali šolo......a ob vsem tem razmišljate o globjem pomenu in kako zaznamujete svojega otroka.....razmišljate kdaj o tem, da mu niste dali možnosti, da bi se pri 18. letih sam odločil kakšno ime bo imel, kakšne prijatelje bo imel, v kakšno šolo bo hodil.......?


Otrok ime mora imeti, opredeliti pa mu vere ni treba. V  šolo tudi mora iti, ker je obvezna. In vse javne šole imajo enako globok pomen in s tem otroka nič ne zaznamuješ ali opredeliš.
Pa sploh nisem pisala o tem, da se ga ne sme krstiti (čeprav sem itak takega nmnenja), ampak o tem ,da otroka krstiš, čeprav ti krst nič ne pomeni in otroka nimaš namena vzgajati v veri.

Ne vem zakaj potem tako komplicirate pri krstu in veri......ker po takih tezah potem praktično starš ne sme vzgajati in usmerjati svojega otroka, ker si mora otrok SAM ustvariti svojo identiteto.....imeti o vsem svoje lastno mnenje in mu starš nima pravice vsiljevati...

Ja, itak. O stvareh, ki so stvar izbire, bi moral sam odločati. O stvareh, ki pa so nujne (varnost,m zdravje) in obvezne (šola), pa ni debate.

tisto škropljenje mu ne zaznamuje duše za vedno......

Ga pa zapiše v evidenco Cerkve, da je njihov in potem je v Sloveniji ne vem koliko 100.000 katolikov - zapisanih - ja, koliko jih je pa zares? 

] In ko si že omenila potico prej......ja, pojem jo in mi je fajn.....tako kot mi je pri krstu bila fajna tista pojedina po krstu.....ko se je zbrala cela moja in moževa žlahta......in se zberemo le ob takih dogodkih vsi na enem mestu, ker smo drugače pač precej razkropljeni naokrog......lep občutek je bil, ja......


Res žalostno, da si morate izmisliti praznovanje, v katerega ne verjamete, da se zberete na kupu. Mi se zmenimo, da je čas, da se družina zbere, določimo datum in imamo potem piknik - ne potrebujemo, krsta, poroke in pogreba, da bi se videli, če želimo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 13:51:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kakšen globji pomen pa ima krst.....?

A ti to resno?

Samo res no - nič nimam proti vernikom, ki dajo krstit svoje otroke, ampak da jih dajejo krstit ljudje, ki sploh NE POZNAJO pomena krsta ... na tole pa sploh nimam besed. user posted image  Aja - sem pozabila - je pač taka tradicija, pa fajn je nekaj pojest in se poveselit, kaj je v ozadju, pa itak ni pomembno. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 13:54:42   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Res žalostno, da si morate izmisliti praznovanje, v katerega ne verjamete, da se zberete na kupu. Mi se zmenimo, da je čas, da se družina zbere, določimo datum in imamo potem piknik - ne potrebujemo, krsta, poroke in pogreba, da bi se videli, če želimo.



Pri nas je tudi tako.

Sicer pa sem od svoje lastne tašče slišala, dajte otroka krstit, kaj bojo pa sosedi rekli. Še hujša pa je: saj sploh ne verjamem v Boga, ampak to je tradicija. Ne vem no, zame je to licemerstvo.
le kako bi me vsi povprek gledali, da npr. nosim burko ker se mi to zdi moderno, ....ali pa moji mami je to všeč, zato nosim burkouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:00:22   
liliana
A ti to resno?


Ja, čisto resno.....ker sama ne vidim nič bolj globjega pomena kot je recimo nekdanje dajanje pionirske zaobljube v 1. razredu........ali pa barvanje jajc za veliko noč......

Otrok ime mora imeti, opredeliti pa mu vere ni treba. V šolo tudi mora iti, ker je obvezna. In vse javne šole imajo enako globok pomen in s tem otroka nič ne zaznamuješ ali opredeliš.
Pa sploh nisem pisala o tem, da se ga ne sme krstiti (čeprav sem itak takega nmnenja), ampak o tem ,da otroka krstiš, čeprav ti krst nič ne pomeni in otroka nimaš namena vzgajati v veri.


Ja, pravno formalni razlog je edina razlika.......samo pri vrtcu tega ni.....vrtec ni obvezen......glasbena šola ni obvezna.....interesne dejavnosti niso obvezne.......pa ga tudi zaznamuješ z vsem.....v bistvu otroka s celotno svojo vzgojo, s svojim celotnim vzorom zaznamuješ in opredeliš.......

In če želim jaz otroka krstiti, pa naj razumem globji pomen krsta ali ne, ali pa ga krstim zaradi bolne stare mame, ali zaradi družinske tradicije, ali zgolj zaradi žura po krstu.....ga imam vso pravico krstiti......

Ja, itak. O stvareh, ki so stvar izbire, bi moral sam odločati. O stvareh, ki pa so nujne (varnost,m zdravje) in obvezne (šola), pa ni debate.


Seveda, samo otrok pri treh in štirih letih, vsaj po mojem mnenju, ne odloča sam o tem ali bo šel k baletu, ali k pevskemu zboru, ali se bo učil tuji jezik.....ampak odločijo to starši namesto otroka.....kot se pri krstu odločijo starši namesto otroka, ali pa kot se starši odločijo pri nekajmesečnem otroku, da ta ne bo gledal televizije........

Ga pa zapiše v evidenco Cerkve, da je njihov in potem je v Sloveniji ne vem koliko 100.000 katolikov - zapisanih - ja, koliko jih je pa zares?


Nimam pojma, kdo v Sloveniji je "zares" katolik......pa samo mimogrede, moj otrok ni krščen v katoliško vero......

Če je pa moj otrok ali pa jaz sama zapisana v neki evidenci me pa malo briga......saj mi razni spam maili vsak dan dokazujejo, da sem v kar precej evidencah zapisana......

Res žalostno, da si morate izmisliti praznovanje, v katerega ne verjamete, da se zberete na kupu. Mi se zmenimo, da je čas, da se družina zbere, določimo datum in imamo potem piknik - ne potrebujemo, krsta, poroke in pogreba, da bi se videli, če želimo.


Žalostno ja......ker pa ne živimo v radiju 30 km nas je pa težko drugače vse skup dobiti......in nas združujejo krsti, poroke in pogrebi.....user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:20:22   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....v bistvu otroka s celotno svojo vzgojo, s svojim celotnim vzorom zaznamuješ in opredeliš.......




Ja pol pa ni težko za razumet, zakaj starši, ki niso verni nočejo krstit.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:30:24   
sazi
Bom pokomentorala samo spodnje - drugega se mi ne da več, ker če ne vidiš razlike med vero in glasbeno šolo se nimava kaj pogovarjat.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Res žalostno, da si morate izmisliti praznovanje, v katerega ne verjamete, da se zberete na kupu. Mi se zmenimo, da je čas, da se družina zbere, določimo datum in imamo potem piknik - ne potrebujemo, krsta, poroke in pogreba, da bi se videli, če želimo.


Žalostno ja......ker pa ne živimo v radiju 30 km nas je pa težko drugače vse skup dobiti......in nas združujejo krsti, poroke in pogrebi.....user posted image


Mi tudi ne živimo v radiju 30km, pa vseeno ne rabimo krsta/poroke/pogreba da se dobimo in da se imamo fajn.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:31:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Bom pokomentorala samo spodnje - drugega se mi ne da več, ker če ne vidiš razlike med vero in glasbeno šolo se nimava kaj pogovarjat.

Pa med vero in izbiri imena za otroka ... user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:32:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Ja pol pa ni težko za razumet, zakaj starši, ki niso verni nočejo krstit.


Jaz razumem....samo nekatere ne razumete mene, ker ne razumem in ne poznam globjega pomena krsta in ga vseeno dam krstiti......

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:34:17   
liliana
Bom pokomentorala samo spodnje - drugega se mi ne da več, ker če ne vidiš razlike med vero in glasbeno šolo se nimava kaj pogovarjat.


Škoda......bi mi lahko ti razložila "svojo" razliko.......glede na to, da je jaz ne vidim in je tako težko sprejeti to, da je jaz pač ne vidim.......

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:36:35   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nimam pojma, kdo v Sloveniji je "zares" katolik......pa samo mimogrede, moj otrok ni krščen v katoliško vero......



Iz avijona se vidi, da si evangeličanka.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:38:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Bom pokomentorala samo spodnje - drugega se mi ne da več, ker če ne vidiš razlike med vero in glasbeno šolo se nimava kaj pogovarjat.

Pa med vero in izbiri imena za otroka ... user posted image


Zanimivo.....kako je ena in druga spregledala tisto o barvanju pirhov, praznovanju božiča, pionirski zaobljubi......pa celotno razlago vpliva vzgoje in vzora staršev na otroka in je izločila samo tisto, kar ji odgovarja, da se lahko reži oz. celo zgraža......user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:39:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nimam pojma, kdo v Sloveniji je "zares" katolik......pa samo mimogrede, moj otrok ni krščen v katoliško vero......



Iz avijona se vidi, da si evangeličanka.


Izgleda, da vseeno ne......ker me večina sodelujočih povezuje z RKC......user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:40:04   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bom pokomentorala samo spodnje - drugega se mi ne da več, ker če ne vidiš razlike med vero in glasbeno šolo se nimava kaj pogovarjat.


Škoda......bi mi lahko ti razložila "svojo" razliko.......glede na to, da je jaz ne vidim in je tako težko sprejeti to, da je jaz pač ne vidim.......


Sploh mi ni težko sprejeti - briga me - zato pa ne pišem več o tem, ker je tako kot bob ob steno.

Želim vam še veliko otrok in veliko krstov in posledično veliko žurov.

Lahko napišem še, da ne gre za "mojo" razliko, ampak za dejstvo, ki ga ti ne razumeš. Če bi bila verna, bi lahko rekla "Blagor njim...."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 14:42:13   
liliana
Sploh mi ni težko sprejeti - briga me - zato pa ne pišem več o tem, ker je tako kot bob ob steno.


Jaz pišem zato, da debatiram, ne zato, da bi tebe spreobrnila......sem predvidevala, da tudi ti zato......

Lahko napišem še, da ne gre za "mojo" razliko, ampak za dejstvo, ki ga ti ne razumeš. Če bi bila verna, bi lahko rekla "Blagor njim...."


Saj zato, pa želim, da mi ga razložiš......samo verjamem pa, da ni enostavno dejstvo in si ga lahko razlaga vsak po svoje (samo potem spet ni dejstvo)......in je razliko težko opisati.......lažje je zgolj povedati, da ni razlike, ali pa da je razlika.......in imeti nasproti mislečeg za butla, ker ne vide očitnega dejstva......

< Sporočilo je popravil liliana -- 9.2.2011 14:46:25 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 15:00:50   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh

Ja pol pa ni težko za razumet, zakaj starši, ki niso verni nočejo krstit.


Jaz razumem....samo nekatere ne razumete mene, ker ne razumem in ne poznam globjega pomena krsta in ga vseeno dam krstiti......



Ne vem če razumeš, če pa ne razumeš zakaj kompliciramo pri krstu, češ saj ni to nič takega, da nebi stari mami take usluge naredila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 15:03:09   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sploh mi ni težko sprejeti - briga me - zato pa ne pišem več o tem, ker je tako kot bob ob steno.


Jaz pišem zato, da debatiram, ne zato, da bi tebe spreobrnila......


Jaz ne želim nikogar spreobrniti, debatirati se mi pa ne da, ker če nočeš razumetim ne boš razumela.

Lahko napišem še, da ne gre za "mojo" razliko, ampak za dejstvo, ki ga ti ne razumeš. Če bi bila verna, bi lahko rekla "Blagor njim...."


Saj zato, pa želim, da mi ga razložiš......


Preobsežno in brezciljno - ker kot rečeno, če ne želiš razumeti niti ne moreš. Imaš pa internet in že 100x razloženo vse o veri - pa primerjaj z izbiro imena, če moreš.

Avtorici teme pa  - o takih zadevah se morata s partnerejm sama dogovoriti in narediti po vajinih željah. Drugi pri tem ne bi smeli imeti vpliva. Verjamam pa, da ni lahko, če so pritiski in zamere.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nisem za krst
9.2.2011 15:15:44   
liliana
Imaš pa internet in že 100x razloženo vse o veri


Aha....hvala.....user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nisem za krst
11.2.2011 14:30:47   
Poka
Prvo kot prvo - ni res, da morata biti poročena, da otroka krstiš - moja svakinja ni poročena, pa je mala krščena.

Drugič - nekdo je omenjal cerkvene zakone: lepo vas prosim, od kdaj pa naj bi to veljalo??? In da bi bili nad državnimi in ostalimi? Po mojem si je treb prej prebrat kak zakon o človekovih pravicah. Mislim, da proti volji enega od staršev nimaš te pravice. Itak si pa cerkveni hudiči mislijo, da je vse dovoljeno - samo da dovbijo denar, ma kaka vera neki - v prvi vrsti so jo oni izigrali.

Jaz svojega otroka ne bom pustila krstit, tudi jaz nisem in ker bo otrok moj, me mnenje drugih ne zanima in v takem primeru je to poseg v moje in otrokove pravice - če pa otrok to sam želi, kadarkoli, pa se naj. Po 18. letu itak lahko karkoli, nebi mu pa prepovedala tudi prej, ampak ker se je on tako odločil. Seveda bi pa svoje mnenje ob tem izrazila...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nisem za krst
12.2.2011 11:58:51   
bric

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: bric
....., da če pa je že v vsem skupaj kaj dobrega, je pa to itak obče človeško ali pa "prepisano od starodavnih kultur".

To je pač resnica - četudi je morda ti ne boš nikoli sprejel.


Lej, ne želim ti vsiljevati svojega mnenja, samo bodi pa le toliko fer in če že tako misliš, potem tudi korektno napiši. Torej, TI misliš ta je to resnica, kar pa še ne pomeni da je temu res tako, ker tvoje mnenje pač ni sveto, ni dogma ni aksiom...je samo tvoje mnenje, ki pa je mimogrede že ob osnovnem gimnazijskem poznavanju zgodovine lahko na težkih preizkušnjah, ampak to je tvoj problem. Pač tvoje mnenje.



IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
 Pa tudi "splošna klima v Sloveniji" ima z mojim razmišljanjem bore malo.


S tabo mogoče ne, z večino pa. In jaz v začetku nisem govoril o tebi ad personam, ampak na splošno. In še vedno stojim za tem, da 90% Slovencev, ki imajo toliko za povedat o veri, Cerkvi....ne loči niti med krščanstvom in katolištvom, kaj šele kaj drugega. In to je tudi posledica družbene klime in nekih mitskih resnic, ki se ustvarjajo v naši družbi, češ vsi duhovniki so pedofili, denacionalizacija je z drugimi besedami kraja RKC.....in podobne neumnosti.



IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: bric
ob takšnem nonšalantno prepotentnem načinu komunikacije kot je tole:
"....pa si žal ravno ti tisti, ki še niti približno nimaš razčiščenih zadev, kako dejansko stojijo in kaj je pri vsej stvari dejansko res." Takle zaključek pa potem vrednost in verodostojnost besed, s katerimi se že itak ne morem strinjat še dodatno postavi v slabo luč. Čisto dobronamerno povedano.

To je pa žal res - ni niti slučajno moj namen te žaliti, ampak treba si bo še kaj drugega poleg biblije prebrati. In ti si bil prvi, ki si se postavil v pozicijo, da nasprotniki krsta naprotujemo nečemu, o česar vemo premalo in da je srž problema v tem, da vemo premalo, po možnosti nismo niti bibilje še nikoli prebrali ... Jaz sicer dobro poznam tvojo trenutno pozicijo - sem bila nekoč tam, a veš. Samo sem se premaknila dalje - ti se boš morda tudi enkrat, ali pa tudi ne, če ti bo tako odgovarjalo. Tvoja stvar. Samo ne govori drugim, da so proti nečemu samo zato, ker o tem premalo vedo.


Dve stvari:

1. To, da nekdo o stvareh ve premalo se da povedat na 2 načina, na pokroviteljski in na dobronameren. To je razlika, ki je včasih jasno izražena, včasih pa tudi ne in se človek znajde v dilemi. No, pri tistem prvem citatu, ki sem ti ga dal, zame dileme ni, pri temle pa ne vem kaj naj si mislim.

Jaz sicer dobro poznam tvojo trenutno pozicijo - sem bila nekoč tam, a veš. Samo sem se premaknila dalje.

2. Še vedno vstrajam pri tem, da večina ljudi, ki ima največ za povedat, ve premalo. Zdej če nekdo to smatra za domišljavo, tudi prav, ampak tako pač je. Ne bom se pa spuščal v ad personam debate, ker ima vsak človek svoje mnenje in če je kje Sizofovo dokazovati svoj prav, je pa to prav gotovo versko(duhovno) področje, kjer absolutnih resnic sploh ni.


IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

bric

vera ni pokvarjena, pokvarjena je RKC in cerkev kot institucija. ampak če želiš vzgajati otroka v veri, je ravno ta zločinska organiacija edina, ki ga lahko krsti. pa to me v bistvu ne moti, ker ti lahko otroka vzgajaš v veri tudi sam, ni nobene prisile po verouku.... žal, ampak meni se ne zdi dopustno, da bi nekdo, ki ima na glavi toliko zločinov ( kaj se dogaja v vatikanskih bankah, do kod sežejo njihove lovke in kak vpliv ima to na preostali svet- pdofilija je tukaj verjetno najmanjši prekršek). vera ni pokvarjena, vsaj kolikor se jaz spominjam biblije in 10 zapovedi, vsaj slednje so uzakonjene v večini držav....no, razen prešuštništva

mene moti, da bi otroka vzgajala v veri. v kakršnikoli veri, ne samo krščanski.... pri nas je pač krščanska vera najbolj razširjena, ker so bili ljudje v preteklosti prisiljeni v njo, po II.sv.vojni pa se je začela širiti kot neka tradicija, in le-ta je tudi vzrok z večino krstov danes. če ima kdo namen vzgajati otroka v določeni veri in če se oba partnera s tem strinjata, naj, njegova presoja, ampak v primeru, ko soglasja glee verske vzgoje ni, pa je nepošteno vztrajati pri krstu. pri pripadnikih 2 ver je zgodba drugačna, tam ga ne moreš "krstiti" v beh verah, pri ateistih pa verniki kar govorijo, saj ti nič ne pomeni. ni res, pomeni ogromno, da otroka s tem ne zaznamuješ, da mu že od malega ne vcepljaš pravljic o 7-dnevnem ustvarjenju sveta, o čudežnem jezusovem rojstvu in brezmadežnim spočestvom... ampak oba starša imata pravco do "verske vzgoje" in njene opredelitve, ne vem, zakaj se verniki tako grozno bojite odločitve otroka. otroku lahko vero še vseeno predstavite, še vedno se lahko praznuje verske praznike, če se taka želja izrazi 8 pri partnerju in / ali otroku). ampak zato še ni potrebno krstiti. naj se otrok kasneje sam odloči, kaj mu je bližje. ker krstiti se ni nobena težava, izstopiti iz registra vernikov, če ob tem ne vstopiš v novo vero, je pa praktično nemogoče....


No, me veseli, da se strinjava okoli vere in RKC. Prav tako se strinjava okoli primerov, kjer imamo starša, ki pripadata različnim veram.  No potem se pa najino strinjanje konča, pri ateistih namreč. Ker se ne morem strinjat, da krst otroka zaznamuje oziroma da ga zaznamuje v negativni luči, kot je razbrati iz tvoijh besed. Pogosto slišim, da krščansto nasprotuje evolucijskemu nauku in razlaga, da je Bog urstvaril Zemljo v 7 dneh. Ja verjetno, po možnosti s tovornjakom in bagerjem, da si bolj na moderno to prestavljamo. Gre za priliko, za prispodobo, ki na simbolen način podaja bistvo in bistvo je, da tu nismo po naključju in da nismo sami. In če prebereš knjigo avtorice Bibijane Čujec: Od kod smo (da mi ne bo zmajaz očitala, da nisem v življenju še nič prebral), eno največjih umov fizike slovenskega rodu, ki je kasneje delovala v Kanadi, vidiš, da si vera in znanost nista v nasprotju, ampak se dopoljnjujeta.
Kar pa se tiče odločitve otroka, ti bom pa takole rekel. Nihče se ne boji odločitve, tudi če si ti krščen te nihče ne more prisilit, da živiš po nauku, da hodiš v cerkev, da svoje otroke vzgajaš v veri.....Tudi številni na tem forumu so živ dokaz tega. Sami pravijo, da so bili krščeni, vzgojeni v krščanski veri, pa danes razmišljajo drugače. Torej? Jih je kdo omejil pri njihovih odločitvah?

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nisem za krst
12.2.2011 12:18:17   
Colt
Bric, bojim se da boš tukaj soočen s fenomenom parih jurišnih enot, katere so prepričane da je samo njihovo mnenje sveto in zveličavno. Ozreti se levo in desno je že kr težko, kaj šele poslušat sogovornika in ne vzvišeno dvigovati nosu nad ''ubogimi zapeljanimi neizobraženimi nevedneži''..pa je že misija nemogoče user posted image  
Je že fijakarska poza bolj udobna...in seveda neskončno lahkotnejša user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu bric)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nisem za krst
12.2.2011 12:36:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: bric
Lej, ne želim ti vsiljevati svojega mnenja, samo bodi pa le toliko fer in če že tako misliš, potem tudi korektno napiši. Torej, TI misliš ta je to resnica, kar pa še ne pomeni da je temu res tako, ker tvoje mnenje pač ni sveto, ni dogma ni aksiom...je samo tvoje mnenje, ki pa je mimogrede že ob osnovnem gimnazijskem poznavanju zgodovine lahko na težkih preizkušnjah, ampak to je tvoj problem. Pač tvoje mnenje.

Ne - to NI pač samo moje mnenje, ampak za tem stoji cela gora zgodovinskih dokazov, kar za nasprotno stališče (žal) ne bi mogli reči.


IZVIRNO SPOROČILO: bric
S tabo mogoče ne, z večino pa. In jaz v začetku nisem govoril o tebi ad personam, ampak na splošno. In še vedno stojim za tem, da 90% Slovencev, ki imajo toliko za povedat o veri, Cerkvi....ne loči niti med krščanstvom in katolištvom, kaj šele kaj drugega.

Pa se morda zavedaš tudi tega, da to velja tudi za kakih 3/4 (številka je zdaj čisto na pamet rečena, ampak bi znala kar držati) "vernikov", ki pridno hodijo v cerkev, pa v resnici sploh nimajo pojma o sami veri, nikoli ne berejo svetega pisma, ti ne bi znali razložiti npr. pomena krsta itd. itd.
In tudi oni ti ne bi niti slučajno znali razložiti razlike med krščanstvom in katolištvom - kar je pravzaprav žalostno - se ti ne zdi?

IZVIRNO SPOROČILO: bric
To je razlika, ki je včasih jasno izražena, včasih pa tudi ne in se človek znajde v dilemi. No, pri tistem prvem citatu, ki sem ti ga dal, zame dileme ni, pri temle pa ne vem kaj naj si mislim.

Jaz sicer dobro poznam tvojo trenutno pozicijo - sem bila nekoč tam, a veš. Samo sem se premaknila dalje.

Ne vem, kaj ti naj še veliko razložim glede tega - ta stavek pomeni, točno to, kar piše: še ne tako zelo dolgo nazaj sem tudi jaz dala veliko na vero, sem hodila v cerkev, že od otroštva prebirala sveto pismo - bi si upala trditi, da je malo vernikov, ki so ga prebrali tolikokrat kot jaz ... Potem sem prišla do faze, ko sem se nekako obrnila proti RKC in rekla "ok, vera je eno, cerkev kot institucija pa drugo - ostajam pri veri, s cerkvijo pa nočem več imeti nič". Ko sem zadeve še naprej raziskovala in prebirala različno literaturo, sem pa nazadnje sprejela še dejstvo, ki sem se mu dolgo upirala, čeprav sem nekje v podzavesti verjetno že ves čas vedela da je tako - da tudi vera sploh ni niti približno to, kar sem mislila ... Večina "vernikov" se pa v te zadeve itak ne spušča, jih ne raziskuje - saj niti svetega pisma ne berejo, ne da bi še kaj drugega na to temo. Pač že iz same navade, ki jim je bila privzgojena, hodijo v cerkev in o tej temi sploh niti ne razmišljajo.

IZVIRNO SPOROČILO: bric
mimogrede že ob osnovnem gimnazijskem poznavanju zgodovine lahko na težkih preizkušnjah

Samo mimo tegale še nekako ne morem - daj mi prosim pojasni, kje v osnovnem poznavanju zgodovine je kak dokaz za resnični obstoj Jezusa. Glede tega sem že enkrat spraševala sestro, ki končuje študij zgodovine in kaj pravi o tem uradna zgodovina? NIČ - z besedico ne omenja Kristusa in njegovega življenja, ampak opisuje samo razvoj krščanstva kot religije itd. - isto, kot ne dokazuje življenja Mohameda, Bude itd., ampak samo opisuje pripadnike religij in dogajanja, povezana z njimi. Za zgodovino je Kristus isto kot so grški bogovi, kot je Mohamed, kot je Buda itd. itd. Da je Kristus bil dejanska živeča oseba (pa pustimo zdaj ali naj bi bil pač preprok, božji sin ali karkoli drugega) ni niti enega samega relevantnega zgodovinskega dokaza - žal.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.2.2011 12:38:13 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu bric)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nisem za krst
12.2.2011 12:40:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Bric, bojim se da boš tukaj soočen s fenomenom parih jurišnih enot, katere so prepričane da je samo njihovo mnenje sveto in zveličavno. Ozreti se levo in desno je že kr težko, kaj šele poslušat sogovornika in ne vzvišeno dvigovati nosu nad ''''''''ubogimi zapeljanimi neizobraženimi nevedneži''''''''..pa je že misija nemogoče user posted image  
Je že fijakarska poza bolj udobna...in seveda neskončno lahkotnejša user posted image

Če si še enkrat pozorno in z malo kritičnosti prebereš svoj post, boš morda ugotovil, da iz njega veje, kot da je to tudi zate misija nemogoče - da si (tudi ali ravno) ti vzvišen nad drugače mislečimi.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.2.2011 12:41:50 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nisem za krst
12.2.2011 12:44:53   
zmajaz
Drugače pa se v to temo ne bom več vključevala, ker zadev, o katerih pišem ni lahko sprejeti - še najmanj pa čez noč in sploh ne na podlagi par postov nekoga na forumu. Zato je potrebno prebrati več literature (pa ne mislim domišljijskih romanov, kot je Da Vincijeva šifra, je pa težava tudi v tem, da tovrstne literature skoraj ni v slovenščini oz. jo je zelo malo), temu posvetiti več razmišljanja in kritičnosti, pa še potem vprašanje, če si kot vernik pripravljen sprejeti določena dejstva, saj se je toliko lažje oklepati vere - vem iz svoje izkušnje. In jaz nikogar ne obsojam zato, ker ostaja pri veri - vsak se odloča zase.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.2.2011 12:47:55 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?