Haldol (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci s posebnimi potrebami



Sporočilo


alda -> Haldol (14.12.2010 11:14:05)

Ker sine ni hotel pogoltnit kapsul Stratera, so mu predpisali kapljice Haldol.
Te naj bi vplivale tako na tike kot nemirnost.
Po 14dnevni terapiji s 2x po 3kaplic na dan se je stanje res občutno zboljšalo na vseh nivojih.
Zanima pa me predvsem to: tiste seveda ki poznate to zdravilo: kako je bilo po ukinitivi zdravila, oz če ste ga sploh ukinili in kako je pri vas izgledala vedenjska terapija,
Hvala za odg.




Anonimen -> RE: Haldol (14.12.2010 12:49:03)

Smem vprašat kaj točno je sinetu? Ker Haldol ni tako nedolžen kot morda sama misliš. Odvisnost itd...




alda -> RE: Haldol (14.12.2010 17:48:25)

sine ima tike,motnje pozornosti in koncetracije!




frost -> RE: Haldol (14.12.2010 21:31:12)

Haldol je antipsihotik, ki se običajno predpisuje ob psihozah in izjemno agresivnemu vedenju. Je pa dokaj pogosto predpisan sploh pri tikih in nekoliko manj pogosto pri hiperaktivnosti. Haldol redko predpisujejo mlajšim od 12 let ker ima pogosto negativne posledice za ekstrapiramidalni sistem. Ima stranske učinke, tako kot vsako zdravilo. Če bo 'alda' opazila kakršnokoli negativno spremembo pri svojem otroku, ne dvomim, da se bo takoj pogovorila z zdravnikom.


alda, osebno poznam malo otrok (starost nekje 8-21), ki so jemali haldol in glede na tistih manj kot 10 primerov ne morem delati nekih zaključkov. Vsak otrok se odzove drugače. Verjamem pa, da je vsaka informacija od drugih staršev zelo dobrodošla.




alda -> RE: Haldol (15.12.2010 9:02:57)

joj, ma sploh mi ni preneslo odg.[sm=hudicek1.gif]
Na kratko: neg. učinkov zaenkrat HB nimamo nobenih, izboljšanje stanja pa je zelo veliko!

Ker sem iz podobnega "foha" in sem tudi še par let nazaj delala v inštituciji za otroke in mladostnike s težko in zmerno duševno motnjo-mi,poznam to zdravilo, moje vprašanje je bolj: ker je pedopsihiatrinja govorila o opustitvi zdravila, ko bo stanje dobro, me bolj zanimajo "Dnevi po tem".
ali so se motnje pojavile nazaj, in v kakšni meri,..ker v zavodu nismo imeli primerov, kjer bi se zdravilo opustilo




frost -> RE: Haldol (15.12.2010 12:46:11)

Poznam zgolj en primer kjer se je zdravilo opustilo, šlo je pa za težave z agresijo in tike. Agresija se je v veliki meri umirila, še vedno je sicer bila prisotna, ampak po letih intervencije je bilo težko določiti ali je do tega prišlo dejansko zaradi zdravila ali bolj zaradi obilice vedenjskih in drugih terapij. Tiki so se žal v veliki meri vrnili, tako da je bila na koncu potrebna druga medikamentozna terapija, ker se je prav zaradi tikov začelo agresivno vedenje spet pojavljati. Za moje pojme zgolj medikamentozna terapija naredi zelo malo, vedno so potrebne še neke druge intervencije; medikamentozna terapija je velikokrat potrebna zgolj zato, da lahko te intervencije potekajo bolj gladko. Brez kombinacije jaz ne bi pričakovala nekih zelo pozitivnih rezultatov po ukinitvi zdravila. Ampak glede na to, da omenjate vedenjsko intervencijo, domnevam da bo seveda šlo za kombinacijo terapij. 




alda -> RE: Haldol (15.12.2010 16:04:15)

Vedensjka terapija sloni predvsem na preusmerjanju pozornosti na kaj drugega, ko se "roke" pripravljajo k tikom, veliko dejavnosti, ki zaposlujejo tako glavo kot roke, tako da smo kar naprej v pogonu, in posledično padeva oba v posteljo že okrog 20h[sm=zmeden.gif][sm=smiley1.gif]




alda -> RE: Haldol (15.12.2010 16:05:52)

npr. trenutno se s setro igrata šolo: on je učitelj in piše na tablo ona pa učenka, prej sva se igrala monopoli, za jutri imam v načrtu peko piškotov ko pride pop. iz šole,..




alda -> RE: Haldol (24.1.2011 20:27:23)

Po mesecu terapije s Haldolom najnižje koncentracije/3kaplice zjutraj in 3zvečer,/ so pri nas tiki skoraj izginili. Pojavijo se občasno, pa še to le stisaknje rok, vokalnih /tuljenja/ pa HB ni več.
Prav tako je koncentracija in pozornost dosti višja. Skratka pri nas ima zelo dobre učinke.
Se mu je pa povečal apetit, kar je za suhico kot je še kako dobro.
Je pa res zvečer dosti prej utrujen in zaspi že okrog 19,15-19,30.




frost -> RE: Haldol (24.1.2011 23:54:56)

alda,

me veseli da dobro učinkuje in da ni stranskih učinkov.




dannoč -> RE: Haldol (26.1.2011 10:21:42)

Za aldo.

Zanima me kolk je sin star in kako dolgo že ima tike. Namreč tudi sama se srečujem s podobno situacijo.




alda -> RE: Haldol (27.1.2011 9:36:38)

dannoč: sin je star 6let in 6mescev.
Tiki pa so se pojavili lani aprila, ko se je povsod zaželo govorit o šoli.
Kot je psihiatrinja povedala tako je in še izraža stiske pred neznanim, strah,....kako bo , ali se res ne bo smel več igrat, kot ga je strašila nona,in podobne šmorne...




alda -> RE: Haldol (24.6.2011 12:28:30)

tako: 1.razred uspešno zaključili!!!
haldol učinkoval na vseh področjih
neg. učinkov razen velikega apetita ni bilo!
Zredil se je za 4kg in zrastel za 9cm.
Pedopsihiatrinja predlagala opustitev kapljic zvečer, zjutro pa samo 2. , po 2.tednih pa bi ih ukinili,
ker je stanje res 99% boljše!!
Če bi se pa spet pojavili bi pa uvedli nazaj ,ampak manjšo dozo!
Zdaj pa :lepe in mirne počitnice nam in našim "malim-velikim " genijem!!




Stran: [1]