do kaj je čas za prošnjo za prestavitev vpisa? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


katarincatinca77 -> do kaj je čas za prošnjo za prestavitev vpisa? (31.1.2011 16:54:11)

Ker imamo tudi mi pri naši decembrčici namen zaprositi za pomoč logopeda, me zanima, ali je treba za prestavitev vpisa zaprositi že ob vpisu sredi frebruarja, ali imamo še čas malo premislit in da vidimo kako ji bio šlo pri logopedu. Torej, zanima me kdaj je skrajni rok za oddat prošnjo za prestavitev vpisa?




frutka_ -> RE: do kaj je čas za prošnjo za prestavitev vpisa? (31.1.2011 21:30:50)

Starši so po zakonu dolžni otroka vpisati v šolo. Za preložitev šolanja pa imate čas praktično do konca avgusta. Ampak verjetno boste vedeli prej. To pomeni. Otroka moraš vpisat, vmes zbiraš dokumentacijo (logoped v vašem primeru) ter se morebiti posvetuješ z otroškim psihologom. Jaz vam svetujem tudi posvet pri šolski svetovalni delavki ali šolski pedagoginji.
Tudi mi smo imeli logopedske obravnave vendar smo se vseeno odločili za vpis.




lonja -> RE: do kaj je čas za prošnjo za prestavitev vpisa? (16.2.2011 10:10:41)

Nam so na vpisu rekli, da se imam čas odločit nekje do konca maja, ko bo izdana odločba o preložitvi vpisa. Sicer je možnost da to odločbo izpodbijaš, a je lažje, da se odločiš že prej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Stran: [1]