testo za pico (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


livia -> testo za pico (23.2.2011 12:57:54)

Je še nikoli nisem delala doma, ker živimo 20 m od picerije, bi jo pa jutri.
A naj kupim svež kvas ali suhi?

Kako najbolj enostavno naredim testo?




naja17 -> RE: testo za pico (23.2.2011 13:48:44)

Jaz sem tudi pred kratkim začela sama s testom in delam po tem receptu in mi je super:

http://www.kulinarika.net/recepti/6549/kruh/odlicno-testo-za-pizzo/

p.s. Kvas - sveži




DragonLady -> RE: testo za pico (23.2.2011 13:50:30)

SUPER RECEPT:
Kvasni nastavek: 1dl tople vode, kvas (suhi ali sveži,ni važno),sladkor in tri žlice moke;samo zmešaj in pusti, da začne vzhajat.
MIX: 3dl tople vode, 3 žlice olja in pol žličke soli

V 1kg moke vmešaj žličko ali dve soli (stvar okusa, odvisno od človeka), nato pa samo dodaj kvasni nastavek in mix, zmešaj z mixerjem, nato pa še na roko pregneti.
Pride dobesedno puhasto testo...zakon! Jaz ga nato samo na tanko razvaljam, dodam mezgo, origano, ostalo pa je prepuščeno okusu vsakega posameznika...sir, salama,paprika,paradižnik,gobice,jajček,hrenovke,itd...
Pečemo na 200 stopinj, je ful hitro pečena pica...Pa še ful dobra!

Aja, za bonus foro: na zunanji rob testa naložiš trakove sira in zaviješ navznoter, pa imaš robove nafilane s sirom-imajo otroci ful radi. No, pa očki tudi, hehe.
Dober tek!




kajalin* -> RE: testo za pico (23.2.2011 15:07:01)

js kupim testo v piceriji...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Freya88 -> RE: testo za pico (23.2.2011 15:57:02)

Glede kvasa je vseeno... s suhim je manj dela, ker ga samo vsujes in je to to...:)

Delam pa js testo od oka... moka, radenska/pivo, kvas, sol, malcek olja... ne kompliciram, zmesam vse skupi pa je...;)




tecnobica -> RE: testo za pico (23.2.2011 19:57:04)

Naredim kvasec, ponavadi z malo toplega mleka, pol kvasa, ščepec sladkorja in par žlic moke. To pustim vzhajat. Pol pa sam v skledo malo moke (od približno pol kile), par žlic olja, ščep soli, dodam kvasec in približno dva deci tople vode. Vse to zmešam, nato dodajam moko, da nastane gnetljivo. Vedno delam na začetku precej mokro. Dam vzhajat, nato razvaljam na pekač. To je za en črn veliki pekač iz pečice.




sanelaa -> RE: testo za pico (23.2.2011 22:44:36)

Vzamem cca. 350g moke, jo solim, dodam pecilni prašek in zalivam z navadnim, tekočim jogurtom.

Naredim lepo gladko testo, oblikujem kroglico, dam v posodo, zgoraj naoljim, pstim malo počivat, razvaljam, obložim in spečem.




Stran: [1]