3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dvojčki, trojčki, četverčki



Sporočilo


ursha -> 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 12:58:17)

včeraj smo imeli razvojno in hvala bogu se tamali razvijata čist ok, ker ni nobenih alergij ali podobnega, kar bi lahko bil razlog za podaljšanje porodniške, mi je zdravnica rekla, da bi naj CSD podaljšal porodniško še za 90 dni, če imaš 3 otroke stare pod 8 let....ne me narobe razumeti, ampak vsekakor bi koristila še teh dodatnih 90 dni, če jih lahko, zakaj pa ne?

zanima me ali je bila katera v podobni situaciji in kako je zadevo speljala oz. rešila?

že vnaprej hvala za pomoč in odgovore[sm=smiley2.gif]





Sa.Ka -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 13:20:03)

Seveda ti pripada, saj že na listih, ki jih izpolnjuješ za porodniško piše, da ti pripada 30 dni porodniškega dopusta več, če je otrok mlajši od 8 let. Za vsakega otroka 30 dni več.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] sam mislim, da je pogoj, da imaš 3 otroke ali več. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




žarnica -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 14:29:16)

Pripada ti 30 dni več porodniške,če imaš tri otroke in najstarejši še ni star 8 let. Na vlogi za porodniško kar označiš. Se kr prileže en mesec dlje biti doma.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




eva1 -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 14:48:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Sa.Ka

Seveda ti pripada, saj že na listih, ki jih izpolnjuješ za porodniško piše, da ti pripada 30 dni porodniškega dopusta več, če je otrok mlajši od 8 let. Za vsakega otroka 30 dni več.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] sam mislim, da je pogoj, da imaš 3 otroke ali več. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Pa ne za vsakega 30 dni, ampak zasve skupaj 30 dni če je najstarejši mlajši od 8 let! Sicer za dvojčke ti pripada 15 mesecev+3 otroci skupaj 16 mesecev!




ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 18:18:08)

a res????no to da piše na papirjih nisem vedela oz. da lahko označiš.....no tole pa res kličem v ponedeljek da jih prašam na CSDju kako in kaj....upam, da nisem prepozna

punce hvala za pomoč [sm=bravo.gif]




ribica. -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 20:58:02)

kaj pa to pomeni za tiste ki prejemammo starševski dodatek? A to pomeni da mi tudi ta pripada 3 mesece dlje? ve katera?




ribica. -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (5.3.2011 21:04:01)

sem narobe zaštekala, 1 mesec več, če nimaš dvojčkov, pa so stari pod 8 let.   SAm še vedno pa ne vem, če to velja tudi za starševsko nadomestilo. NIkol še nisem slišala za to.




2pikici -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 9:37:17)

Če prejemaš starševsko nadomestilo ti pripada 1 leto ne glede na število otrok, tudi če imaš npr dvojčke, trojčke ga dobvaš samo 1 leto.




Jantar -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 18:30:14)

Če imaš 3 otroke in so mlajši od 8 let dobiš 30 dni podaljšane porodniške ne gelde kaj prejemaš ali je to porodniška ali je to starševski dodatek al kaj že je,....imam kolegico,ki prejema 190€ mesečno in,ker ima zdaj tretjega in so vsi mlajši od 8 let ima za zadnjega 13 mesecev prodniške in prejema 13 mesecev po 190 €,...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




trsica -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 18:51:47)

če imaš enega otroka in dobiš dvojčke, se ti NE podaljša za 30 dni. imaš porodniško 15 mesecev.
če imaš dva otroka in dobiš še enega, se podaljša za 30 dni. imaš porodniško 13 mesecev.




ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 20:56:58)

....no zdej sem pa mal zmedena [sm=smiley29.gif]....ene pravite da ja, druga da ne??????

a je katera imela že tako situacijo??????

no sicer bom pa ju3 poklicala CSD, pa bom videla na čem sem.....sam hotla sem se prej prepričat če mi pripada, ker itak da država sama d sebe zlo kej težko da in če mi pripada, se bom definitivno potrudila in dala vse od sebe da tisto tudi dobim, ne vem zakaj bi puščala [sm=smiley2.gif]




BAMBINA_ -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 21:44:28)

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustNegaVarstvo.asp



Koliko časa traja dopust za nego in varstvo otroka?

Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni.

Dopust se lahko podaljša v naslednjih primerih, če:

- mati rodi dvojčke, se dopust podaljša za 90 dni;


- mati rodi več hkrati živorojenih otrok, se za vsakega nadaljnjega otroka podaljša dopust za 90 dni;


- mati rodi nedonošenčka, se dopust podaljša za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni;


- ob rojstvu otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo, se dopust podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja zdravniške komisije Pediatrične klinike v Ljubljani); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti;


- starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni.

Zgoraj naštete pravice se seštevajo. Torej, če mati rodi na primer dvojčke in doma varuje že tri otroke, bo njen dopust lahko daljši za 150 dni.




ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 22:00:10)

sej tole sem si jst tud prebrala, ampak "moti" me mal
starša DOMA ŽE VARUJETA NAJMANJ 2 OTROKA v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni.

.....ne vem zakaj mam tak filing da nč ne bo[sm=zmeden.gif].....

....upaj na najboljše, pričakuj najslabše.....




anchika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 22:50:35)

Bila predkratkim na socialnem.
Doma imam 2 otroka stara 4 in 2 leti. Čakam dvojčke. Imela bom 15 m porodniške-nege + 1 mesec ker imam doma dva otroka. Se pravi 16 mesecev.




anchika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (6.3.2011 22:51:36)

Ti imaš 3 otroke. Zadnje dva sta dvojčka ( če prav vem) se pravi da ti pripada 15 m  porodniškega.




trsica -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (7.3.2011 7:10:47)

tako kot pravi anchika.

za dvojčka dobiš tri dodatne mesece: 12 mesecev+3 mesece=15 mesecev
- če imaš prej enega otroka NI podaljšanja
- če imaš prej dva otroka JE podaljšanje za 1 mesec= 16 mesecev porodniške
- itd...
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




benika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (7.3.2011 8:02:40)

Ojej kompliciranja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Sej v zakonu lepo piše...

če mati rodi dvojčke, se dopust podaljša za 90 dni!!!

Če doma varuje že dva otroka, mlajša od 8 let, se dopust podaljša za nadaljnih 30 dni!!!

Se pravi, porodniška bo trajala 16 mesecev.

Prejemnice starševskega nadomestila pa le-tega prejemajo 12 mesecev in nič več.




ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (7.3.2011 22:18:38)

no takole sem se odločila da ne bom nič klicarila na CSD, ampak kar nesla izvide od razvojne in vlogo, pa bom videla kako in kaj, zgubit tak nič ne morem....sem se pa odločila tako, ker mi je ravno danes (ne moreš verjet kako naključje res [sm=smiley36.gif]) prišla mimo mamica dvojčic, ki je bila v isti situaciji, kot smo mi, kar se tiče razvojne in so ji podaljšali takrat za 90 dni ker so hodili v razvojno in še dodatnih 30 dni, ker je dvojčica B zaostajala po razvoju za cca 1 mesec....

kokrkol se bo izteklo, vam javim, če ne druga bo pa mogoče kateri v pomoč[sm=smiley2.gif]




sazi -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (7.3.2011 22:46:36)

Ti želim, da se izteče po željah. AMapk dejstvo je, da zaradi treh otrok ne moreš dobiti podaljšano - bi morala že pred porodom imeti doma 2.
Podaljšanje pa ti pripada zaradi tega, ker imaš dvojčka 3 mesece in iz zdravstvenih razlogov, če ti odobri komisija še dodatne 3 mesece.




benika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (7.3.2011 22:50:41)

prišla mimo mamica dvojčic, ki je bila v isti situaciji, kot smo mi, kar se tiče razvojne in so ji podaljšali takrat za 90 dni ker so hodili v razvojno in še dodatnih 30 dni, ker je dvojčica B zaostajala po razvoju za cca 1 mesec....


No tole ne verjamem. En mesec ni tak hud zaostanek, da bi zaradi tega morala dobiti podaljšanje, pa tudi komisije ne podaljšujejo porodniške na tak način. Verjamem, da je dobila podaljšano za 90 dni, če sta bili punci v razvojni, ampak dodatnih 30 pa....no way.






ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (8.3.2011 11:49:39)


IZVIRNO SPOROČILO: benika

No tole ne verjamem. En mesec ni tak hud zaostanek, da bi zaradi tega morala dobiti podaljšanje, pa tudi komisije ne podaljšujejo porodniške na tak način. Verjamem, da je dobila podaljšano za 90 dni, če sta bili punci v razvojni, ampak dodatnih 30 pa....no way.





ne me narobe razumet, ker ne iščem prerekanja, ampak je res dobila, ker je druga zaostajala po razvoju od prve za cca mesec, torej če gledamo normalnega otroka 2 meseca in tako je tudi pri nas....tak da če meni podaljšajo vsaj 1 mesec bom več kot zadovoljna...no sicer bomo pa videli kaj bo, vsekakor javim [sm=smiley2.gif]




benika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (8.3.2011 19:33:11)

IZVIRNO SPOROČILO: ursha


IZVIRNO SPOROČILO: benika

No tole ne verjamem. En mesec ni tak hud zaostanek, da bi zaradi tega morala dobiti podaljšanje, pa tudi komisije ne podaljšujejo porodniške na tak način. Verjamem, da je dobila podaljšano za 90 dni, če sta bili punci v razvojni, ampak dodatnih 30 pa....no way.





ne me narobe razumet, ker ne iščem prerekanja, ampak je res dobila, ker je druga zaostajala po razvoju od prve za cca mesec, torej če gledamo normalnega otroka 2 meseca in tako je tudi pri nas....tak da če meni podaljšajo vsaj 1 mesec bom več kot zadovoljna...no sicer bomo pa videli kaj bo, vsekakor javim [sm=smiley2.gif]


Ne provociram, samo zanima me...na podlagi česa pa pričakuješ podaljšanje? Glede na to, da je s tvojima otrokoma vse OK? Da nimata nobenih težav in tudi nimaš nobenega papirja s katerim bi lahko dokazala upravičenost do podaljšanja?




BAMBINA_ -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (8.3.2011 20:03:50)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: ursha


IZVIRNO SPOROČILO: benika

No tole ne verjamem. En mesec ni tak hud zaostanek, da bi zaradi tega morala dobiti podaljšanje, pa tudi komisije ne podaljšujejo porodniške na tak način. Verjamem, da je dobila podaljšano za 90 dni, če sta bili punci v razvojni, ampak dodatnih 30 pa....no way.





ne me narobe razumet, ker ne iščem prerekanja, ampak je res dobila, ker je druga zaostajala po razvoju od prve za cca mesec, torej če gledamo normalnega otroka 2 meseca in tako je tudi pri nas....tak da če meni podaljšajo vsaj 1 mesec bom več kot zadovoljna...no sicer bomo pa videli kaj bo, vsekakor javim [sm=smiley2.gif]


Ne provociram, samo zanima me...na podlagi česa pa pričakuješ podaljšanje? Glede na to, da je s tvojima otrokoma vse OK? Da nimata nobenih težav in tudi nimaš nobenega papirja s katerim bi lahko dokazala upravičenost do podaljšanja?


Jaz bom pa k benikinim besedam napisala samo še: Pazi, česa si želiš, ker se lahko uresniči... in ti si želiš podaljašnje porodniške zaradi otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo... pa tudi jaz ne provociram, samo v razmislek.




ursha -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (8.3.2011 22:32:40)

....in tako je pri skoraj vsaki temi, da sosed preko plota slučajno ne bi mel več kot jaz....
....jaz ne vem kako ve berete, ampak, če bi si vsej mal bolj prebrale, bi VIDELE, da SMO hodili v razvojno, skoraj do 1. leta, torej, če bi bili dvojčici ok, potem bi zaključili verjetno že prej, ne pa da mi na VSAKEM izvidu razvojne piše, da ZAOSTAJATA v razvoju oz. zaostaja drugorojena še bolj, kar sem tudi vmes navedla...torej?
in NE nikakor si ne želim niti svojemu niti "sosedovemu" otroku NITI pikice bolezni ali česa podobnega....ampak če mi že bodo podaljšali porodniško, bom vsekakor vesela, ker definitivno ju imam raje ob sebi čez poletje in gresta v vrtec septembra oz. do izteka eventuelne porodniške, ko so formirane skupine in s stalno vzgojiteljico, smo komaj uštimali (po 6 mesecih začetkov vrtca) s prvorojenko in verjemite, tudi tega si ne želim "ponoviti", kaj šele komu drugemu...sicer pa vem za primer ko so pri ENEM otroku, kateremu ni bilo NIČ (osebno poznam), v razvojni PONUDILI podaljšanje še za 3 mesece, pa verjetno bi se še našel kak tak primer..... in verjemita ali ne, tako pač v tej državi je[sm=smiley2.gif]
drage moje TO mi je predvsem prvi razlog zakaj si želim podaljšanja, kar pa si ga, roko na srce, želi vsaka prava mama[sm=smiley2.gif]......

konec koncev ne vem zakaj sem "vama" sploh oz. bi "polagala račune", temo sem načela z upanjem, da se mi oglasi katera, ki ima tudi 1 otroka + dvojčka in seveda, da mi mogoče lahko katera pomaga, ne pa da me obsoja, da želim SVOJEMU otroku slabo....pa še to ko smo že pri pravilniku, kdaj podaljšajo: SRAMOTA, da kao za 3 otroke podaljšajo, če rodiš po vrsti najprej 1, 2 in potem 3....ne štejejo ti pa v tem kontekstu 3 otroke, ko rodiš 1 in potem 2....ja ja naša ljuba državica=za bruhat....isto tudi da ima oče dvojčkov enako dolg očetovski dopust kot pri 1, ko pa same veste kakšni so bili začetki......in še in še.....sicer so pa to že druge teme, tud take za obsojat, ne?????

kar se pa tiče postov, ki bodo verjetno sledili, ne mislim komentirat več, že vnaprej povem,
ker ženske: brigajte se za svoje otroke in ne sosedove, ker od tega ne bote imele nič[sm=smiley2.gif]

aja, pa vesel praznik VSEM skupaj [sm=rozica.gif]




benika -> RE: 3 otroci = podaljšanje porodniške še za 90 dni (8.3.2011 22:44:58)

...jaz ne vem kako ve berete, ampak, če bi si vsej mal bolj prebrale, bi VIDELE, da SMO hodili v razvojno, skoraj do 1. leta, torej, če bi bili dvojčici ok, potem bi zaključili verjetno že prej, ne pa da mi na VSAKEM izvidu razvojne piše, da ZAOSTAJATA v razvoju oz. zaostaja drugorojena še bolj, kar sem tudi vmes navedla...torej?


Pa OK, koga ti vlečeš za nos? Tole je tvoj prvi post

včeraj smo imeli razvojno in hvala bogu se tamali razvijata čist ok, ker ni nobenih alergij ali podobnega, kar bi lahko bil razlog za podaljšanje porodniške,


Pa še tole:

sem se pa odločila tako, ker mi je ravno danes (ne moreš verjet kako naključje res user posted image ) prišla mimo mamica dvojčic, ki je bila v isti situaciji, kot smo mi, kar se tiče razvojne in so ji podaljšali takrat za 90 dni ker so hodili v razvojno in še dodatnih 30 dni, ker je dvojčica B zaostajala po razvoju za cca 1 mesec....


Komu sedaj lažeš? Nam ali sama sebi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Pa še tole:
....in tako je pri skoraj vsaki temi, da sosed preko plota slučajno ne bi mel več kot jaz....


Jaz sem imela podaljšano porodniško za 90 dni ampak moj sin je resnično imel težave (naglušnost, zajčjo ustnico, volčje žrelo). Tvojidve sta pa po tvojem prvotnem, pisanju tudi po mnenju iz razvojne ZDRAVI!!!




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>