RE: preživnina (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


DragonLady -> RE: preživnina (7.4.2011 7:35:57)

Žal mi je, če so nekateri vzeli tole debato preveč osebno in se razburjajo. Je pač delikatna tema. Nisem ZA očke in PROTI mamam, daleč od tega...pravim le, da bi bilo lepo, če bi bile pravice balansirane in približno enakovredne. Poleg tega pa opažam, da mnogi mislijo, da se pod pravice otrok šteje samo PLAČEVANJE PREŽIVNINE. Kje je pa pravica do stikov z obema staršema?Oče kot tak nima le dolžnosti, da plačuje preživnino, ampak da je dejansko tudi del otrokovega življenja. Se strinjam z nekaterimi, da v mnogih primerih očetje niti nočejo imeti nadaljnjih kontaktov. To se mi zdi že samo po sebi žalostno. Je pa tudi res, da v mnogih primerih matere ovirajo stike. Mislim, da bi tu moral prevladat predvsem zdrav razum oz. zdrava kmečka pamet...in kdo bi pri zdravi pameti želel škodovati lastnemu otroku?




urška -> RE: preživnina (7.4.2011 7:38:15)

IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

PREŽIVNINA: je pravica otroka....sistem, kako se jo določa itd-napačen.
PRAVICE STARŠEV: očki so vse prevečkrat diskriminirani in v slabšem položaju.



sistem je kakršen je. smo pa ponavadi v takih zadevah vpleteni odrasli, ki se lahko sami dogovorimo kaj in kako. in sistem tukaj nima nobene veze. je pa res, da tako kot sta dva potrebna za fajt, tako sta dva potrebna za konstruktivno komunikacijo. se je pa potem potrebno postavit v otrokovo kožo in iz tega stališča predvideti in videti kaj je za otroka najboljše.

in očki, sploh nimajo tako malo pravic, kot si zamišljaš. samo treba je malo raziskat področje in kaj narest za svoje pravice. je pa lažje jamrat, da nimaš nobenih pravic in potem pričakovat, da te bodo vsi trepljali po rami. pa še en majhen keč je pri teh pravicah: najprej pridejo dolžnosti, potem pravice. "darovanje" sperme ali jajčeca ti samo po sebi ne prinese nobenih pravic.

me zanima kako bi se počutila, če bi bila na drugi strani. če ti ne bi dobila preživnine. ali pa bi ti bivši ponujal en ušiv znesek, ki niti pod razno ne bi pokrival stroškov.




anaydam -> RE: preživnina (7.4.2011 15:31:03)


IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Tko, ja...izcuzat človeka za vsak možen cent, pa tud, če magar crkne. Vsaka zadeva ima dve plati zgodbe...ni potrebno zdej raztrgat človeka, če en mesec zamuja. Ja, hudi časi so...za vse. Ne samo za mamice, tudi za očke. Komunicirajta, se bosta sigurno lahko kaj pametnega dogovorila. Če vama je to sploh v interesu...Ali je slajše dat bivšega v izterjavo?

Oprosti mojemu sarkazmu, ampak vedno več primerov poznam, ko mame, bivše partnerice igrajo na karto "sem samohranilka", njihovi bivši partnerji pa mastno plačujejo. In ne mislim samo v evrčkih.


ha "frajerka" a si se morda vprašala, kaj pa če mama tudi nima , kaj potem naj pa otroci kar pomrejo al kaj.Važn da je za vajine poskrbljeno...[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




anaydam -> RE: preživnina (7.4.2011 15:55:48)

ufff me ujezijo takšne posameznice , ki razmišljajo na takšen egoističen način. Po domače vidijo samo svojo zadnjo plat.
Stvar je taka če se že zapletaš s tipom ki ima družino se moraš zavedati , da je določen del vajinega skupnega proračuna rezerviran za vzgojo otrok , ki jih je naredil v prvem zakonu. Se pravi imata obremenitev kot dolgoročni kredit. Ta ki že ima otroke se mora zavedati oziroma si mora vsaj deloma izračunati ali bo lahko poskrbel se za dvoje lačnih ust in ne bo s tem prikrajšal že rojenih otrok. Vendar vsi vemo , da je v praksi popolnoma drugače. [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Mene sploh ne zanima kakšne načrte ima z novo partnerko. Če moram jaz imeti vsak mesec denar za preživetje najinih otrok je tudi on dolžan storiti in imeti denar rezerviran za najine otroke. !!!!![sm=smiley13.gif]
Ne pa da se ko ga gospod ponovno namoči zgodi , da pričakuje , da bo vsa odgovornost padla na mater oziroma bivšo partnerico. Tudi bivša ima pravico zaživeti in ker je dejansko stanje v Sloveniji takšno , da smo ženske še vedno diskriminirane glede plačilne discipline smo vsekakor na slabšem.




scorpiogirl -> RE: preživnina (11.4.2011 7:35:20)

A je prvi otrok kaj manj vreden?
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Malo bom udarila mimo, ampak nisem iz teh vod in me res zanima. Prijatelj je ločen. Njegova plača je cca 700€, za svojega otroka nakazuje preživnino cca 150€. Sedaj ima novo družino in dva otroka. Preživnina pa mu ostaja enaka. Ali je to res, da nima možnosti spremembe višine preživnine, pa čeprav ima še vedno isti dohodek in sedaj še dva otroka z novo partnerko? Aja, pa kaj naredi oče, če mama ne dovoli stikov otroka z očetom. Mu nagaja, on ji redno plačuje preživnino, pa čeprav mu sedaj ne zmanjkuje za otroka ki jih ima z drugo partnerko.


Pri 700€ plače je preživnina 150€ kar realna, ne glede na to, da ima še dva otroka. Kar se pa stikov tiče ... a nimajo stikov tudi določenih na sodišču??? Vsekakor se take težave najprej rešuje na pristojnem CSD. Se pravi, pokliče na CSD, kamor spada otrok, pa se dogovori za sestanek. Tam bosta z bivšo se poskušala dogovorit, kako naj s stiki. Če to še vedno ne funkcionira, pa so stiki na sodišču točno določeni (če imata napisano "po dogovoru", se lahko tale očka pod nosom obriše za karkoli, pa čeprav otroka lahko po cele mesece ne vidi, žal), potem pač vsakič, ko otroka ne dobi, pa bi ga moral, poklicat policijo in CSD. Tako naj bi se začelo reševat ... kako je s tem v praksi, pa ne vem.

A je prvi otrok kaj manj vreden?
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

A je prvi otrok kaj manj vreden?

Hmmmmmmmmm, a sta drugadva???
A ni vedno tako, da ima pač tudi prvi otrok manj (oziroma je zanj pač manj denarja), če dobi bratca/sestrico??? Al je tako samo v družinah, kjer živijo vsi skupaj, če je pa oče ločen, pa mora za prvega otroka nakazovat vedno enako (torej, tudi, če izgubi službo, naprimer), ne glede na to, ali lahko potem še kaj da za druge svoje otroke??? Meni se vseeno zdi, da mora vseeno očka prispevat enako za vse svoje otroke, ne da mora dat za prvega ful, za ostale pa zmanjka. Pa ne govorim v tem primeru, ampak nasplošno.

aja, še prvo vprašanje ... če je to nagajanje vsak mesec, poklicat CSD - tam bodo najbolje vedeli, kako naprej. Ker izvržbo lahko daš samo, če imaš tožbo na sodišču (kolikor vem).

Zdej grem pa brat ostale komentarje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




scorpiogirl -> RE: preživnina (11.4.2011 7:49:08)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke. Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"
Pa ne mislim zdaj debatirat o tem, zakaj sta sploh šla narazen, ker bi bilo brezplodno. Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.


Malo več napiši kaj pomeni luxuziranje matere in da otrok nič ne občuti. A je lačen, a ni oblečen, ne skrbi zanj, ne plačuje položnic, ga ne pelje na dopust...
A bi se ločena mati morala zapustit in nikoli več prestopit praga kakršnegakoli lepotnega salona, ker oče plačuje preživnino?
kakšno preživnino ta otrok dobiva, da si mnenja, da je za lux matere.

takšne komentarje pričakuješ od kakšnega očeta, ki mu je teško dat vsak cent za otroka, z izgovorom, da je za materin luxuz....ali pa od ženske, katere partner plačuje preživnino za otroka iz prejšnje zveze in ji je to odveč.

Ne bi pa nikoli pričakovala  takšnega komentarja od matere dveh otrok, ki bi naj vedela kolikšni so stroški za preživljanje otroka.

In koliko znaša preživnina za zg. omenjenega otroka?

Ne poznam veliko takih mamic (večinoma so tiste, ki jih jaz poznam, take, da najprej poskrbijo za otroka, potem pa zase; tam tudi ni problem s stiki), poznam pa eno. Je bila brezposelna, živela v stanovanju staršev (položnice so plačevali starši, hrano tudi), kljub temu pa je bila vsak teden pri kozmetičarki in vsak mesec pri frizerju. In ja, otroku se je videlo, da preživnina ni bila porabljena zanj. Ni bil lačen, ker je za to poskrbela babica, vendar je v tem primeru preživnina bila za luksuz mamice. Tako da ... se dogaja. No, pa tudi ta mamica sedaj dela, tako da za svoj luksuz sama zasluži. Aja, očka, ki je redno plačeval preživnino, je bil pa tako naiven, da so na sodišču stike zapisali "po dogovoru". To pa v Sloveniji pomeni "kakor se mama odloči." Otroka vidi enkrat na mesec ali pa še to ne. In zato se podpišem pod DragonLady. Pri nas so samohranilke tako zaščitene, da je kar groza ... a nimajo otroci pravice tudi do očetov (ki v večini primerov niso psihopati, no) vsaj en vikend na 14 dni?




anaydam -> RE: preživnina (11.4.2011 9:43:11)


IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke. Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"
Pa ne mislim zdaj debatirat o tem, zakaj sta sploh šla narazen, ker bi bilo brezplodno. Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.


Malo več napiši kaj pomeni luxuziranje matere in da otrok nič ne občuti. A je lačen, a ni oblečen, ne skrbi zanj, ne plačuje položnic, ga ne pelje na dopust...
A bi se ločena mati morala zapustit in nikoli več prestopit praga kakršnegakoli lepotnega salona, ker oče plačuje preživnino?
kakšno preživnino ta otrok dobiva, da si mnenja, da je za lux matere.

takšne komentarje pričakuješ od kakšnega očeta, ki mu je teško dat vsak cent za otroka, z izgovorom, da je za materin luxuz....ali pa od ženske, katere partner plačuje preživnino za otroka iz prejšnje zveze in ji je to odveč.

Ne bi pa nikoli pričakovala  takšnega komentarja od matere dveh otrok, ki bi naj vedela kolikšni so stroški za preživljanje otroka.

In koliko znaša preživnina za zg. omenjenega otroka?

Ne poznam veliko takih mamic (večinoma so tiste, ki jih jaz poznam, take, da najprej poskrbijo za otroka, potem pa zase; tam tudi ni problem s stiki), poznam pa eno. Je bila brezposelna, živela v stanovanju staršev (položnice so plačevali starši, hrano tudi), kljub temu pa je bila vsak teden pri kozmetičarki in vsak mesec pri frizerju. In ja, otroku se je videlo, da preživnina ni bila porabljena zanj. Ni bil lačen, ker je za to poskrbela babica, vendar je v tem primeru preživnina bila za luksuz mamice. Tako da ... se dogaja. No, pa tudi ta mamica sedaj dela, tako da za svoj luksuz sama zasluži. Aja, očka, ki je redno plačeval preživnino, je bil pa tako naiven, da so na sodišču stike zapisali "po dogovoru". To pa v Sloveniji pomeni "kakor se mama odloči." Otroka vidi enkrat na mesec ali pa še to ne. In zato se podpišem pod DragonLady. Pri nas so samohranilke tako zaščitene, da je kar groza ... a nimajo otroci pravice tudi do očetov (ki v večini primerov niso psihopati, no) vsaj en vikend na 14 dni?


SE DOGAJA AMPAK NA PODLAGI ENEGA PRIMERA KI GA POZNAŠ NE MOREŠ METATI VSEH SAMOHRANILK V EN KOŠ.
SICER PA JE PONAVADI TAKO , DA VSAK ZNA REALNO PRESOJATI ŠELE TAKRAT , KO SE SAM ZNAJDE V ENAKI SITUACIJI. MORDA BOŠ TUDI TI ZNALA PRESOJATI O TEH STVAREH TAKRAT , KO BOŠ SAMA V TAKŠNI SITUACIJI!!!!
zarečenega kruha se poje največ.....





scorpiogirl -> RE: preživnina (11.4.2011 20:17:11)

IZVIRNO SPOROČILO: anaydam


IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke. Otrok sploh ne vidi in ne občuti preživnine, mamica pa gre vsak mesec lepo h kozmetičarki, frizerki, šopingirat zase,...in se še obnaša tako, češ, "Ti si mi zaje*al lajf, dolžan si mi plačevat vsak mesec!"
Pa ne mislim zdaj debatirat o tem, zakaj sta sploh šla narazen, ker bi bilo brezplodno. Oba sta dolžna skrbeti za otroka, saj sta ga oba spočela. In pika.


Malo več napiši kaj pomeni luxuziranje matere in da otrok nič ne občuti. A je lačen, a ni oblečen, ne skrbi zanj, ne plačuje položnic, ga ne pelje na dopust...
A bi se ločena mati morala zapustit in nikoli več prestopit praga kakršnegakoli lepotnega salona, ker oče plačuje preživnino?
kakšno preživnino ta otrok dobiva, da si mnenja, da je za lux matere.

takšne komentarje pričakuješ od kakšnega očeta, ki mu je teško dat vsak cent za otroka, z izgovorom, da je za materin luxuz....ali pa od ženske, katere partner plačuje preživnino za otroka iz prejšnje zveze in ji je to odveč.

Ne bi pa nikoli pričakovala  takšnega komentarja od matere dveh otrok, ki bi naj vedela kolikšni so stroški za preživljanje otroka.

In koliko znaša preživnina za zg. omenjenega otroka?

Ne poznam veliko takih mamic (večinoma so tiste, ki jih jaz poznam, take, da najprej poskrbijo za otroka, potem pa zase; tam tudi ni problem s stiki), poznam pa eno. Je bila brezposelna, živela v stanovanju staršev (položnice so plačevali starši, hrano tudi), kljub temu pa je bila vsak teden pri kozmetičarki in vsak mesec pri frizerju. In ja, otroku se je videlo, da preživnina ni bila porabljena zanj. Ni bil lačen, ker je za to poskrbela babica, vendar je v tem primeru preživnina bila za luksuz mamice. Tako da ... se dogaja. No, pa tudi ta mamica sedaj dela, tako da za svoj luksuz sama zasluži. Aja, očka, ki je redno plačeval preživnino, je bil pa tako naiven, da so na sodišču stike zapisali "po dogovoru". To pa v Sloveniji pomeni "kakor se mama odloči." Otroka vidi enkrat na mesec ali pa še to ne. In zato se podpišem pod DragonLady. Pri nas so samohranilke tako zaščitene, da je kar groza ... a nimajo otroci pravice tudi do očetov (ki v večini primerov niso psihopati, no) vsaj en vikend na 14 dni?


SE DOGAJA AMPAK NA PODLAGI ENEGA PRIMERA KI GA POZNAŠ NE MOREŠ METATI VSEH SAMOHRANILK V EN KOŠ.
SICER PA JE PONAVADI TAKO , DA VSAK ZNA REALNO PRESOJATI ŠELE TAKRAT , KO SE SAM ZNAJDE V ENAKI SITUACIJI. MORDA BOŠ TUDI TI ZNALA PRESOJATI O TEH STVAREH TAKRAT , KO BOŠ SAMA V TAKŠNI SITUACIJI!!!!
zarečenega kruha se poje največ.....

Umiri konje, no! Lej, nisem nikjer napisala, da so vse take. Še celo to sem napisala, da ostale, ki jih poznam, niso take [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image] ne se tolk razburjat, raje še enkrat preberi, kaj je katera prebrala, potem se pa razburjaj, če boš mislila, da je vredno ...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]