inkubator (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


teja21 -> inkubator (16.8.2005 13:10:01)

punce zanima me kakšen kriterij imajo zdravniki, kdaj je dojenček za v inkubator.
ali mora imeti 2kg, ali se mora prebiti do določenega roka????
dojenček težak pod 2kg, ali spada pod nedonošenčke, čeprav je bil rojen po 36t???? ali mora biti v inkubatorju??
in kako je z dojenjem če je dojenček v inku...???




Vrtnica1 -> inkubator (16.8.2005 13:34:10)

Po mojem mnenju gre dojenček v inkubator, ko je kaj narobe, ne pa kar tako. Naš je bil 5 tednov prezgodaj rojen, in ker je težko dihal, je šel v inkubator pod dodaten kisik za en dan, pa so mi ga takrat dali ven za podojit. Bo še katera kaj več povedala.
Lp, V. :rozica:




Anonimen -> inkubator (16.8.2005 14:03:32)

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=44067&idk=104

Tukaj sem našla nekaj na to temo.

Sicer pa je moja :duda:bila tako dolgo v inkubatorju dokler ni samostojno dihala in še par dni za rezervo. Nedonošenček se šteje izključno po tednih in kg nimajo veze. Če se pa zahirančki štejejo v isto kategorijo bodo pa druge mamice vedele več povedati.

Moja :duda: nisem dojila, no 1x pa ni šlo, ker je bila preslabotna.




SLAMlCA -> inkubator (16.8.2005 14:15:19)

Jaz sem rodila 32 pa 6/7 pa je v LJ bil v topli pa kasneje v vodni posteljici, potem pa so naju prestavli zaradi prezasedenosti v CE. V CE je šel pa v inkubator. (Koristil je samo ogrevanje)

Dojenje: ko je bil lačen so ga dali ven pa men v naročje. Sprva je spil po 20ml (po eno uro skupaj vlekel) ostalo na flaško. Zdaj pa obvlada v nulo.:bravo::bravo::bravo:




Stran: [1]