|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krst,,verouk...
15.6.2011 19:48:15   
MissElvira
Znova zanimiva debata. Tale citat mi je pa še posebej všeč:

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ne, razlog je v tem, ker je Bog oseba in ne "energija". Odnos imaš lahko le z osebo, ne s predmetom ali energijo.


Zelo dober in jedrnat povzetek tega, kako kristjani dojemajo Boga in kako je za njih odnos z Njem vzajemen, dvostranski. Bravo tehnofil.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: krst,,verouk...
17.6.2011 15:46:06   
diamantina
Nismo (in ne bomo) krstili svojih otrok, tudi k verouku jih ne bomo dajali. Učili jih bomo, naj bodo dovolj iznajdljivi, premišljeni in spretni, da bodo dobro vozili skozi življenje. Boga in podobnih floskul ne potrebujejo ... razen če se bodo sami za to odločili, seveda ko bodo dovolj zreli. Potem zaradi mene skačejo tudi s padalom, se vozijo downhill, se gredo potapljat v Divje jezero ... Je pa tako, da sva tudi z možem brez cerkvenih zakramentov in nama nič ne manjka.

Vera in verstva so zame samo del zgodovine, danes pa so marsikdaj samo izgovor.

Verouk - za moje pojme bi ga morali ukiniti iz šol. Pa da je otrok izobčen ... ok user posted image ... sam naša familija je pa raje ob sobotah oz. nedeljah šla kam na izlet, ali pa preprosto poležavala doma, brala knjige, kuhala kosilo, ša na kolo, sadila jablane, hurške, obirala grozdje, sušila seno, bila preprosto na off ali pa pri opravilih, ki so dejansko prinašala korist.

Aja, pa nobeden od nas ne krade, lažemo,če je potrebno, ne ubija, seks smo imel vsi že pred poroko, smo delavni, do poštenih pošteni, iznajdljivi in se imamo radi ... smo drugačni? Mislim, da ne ...

< Sporočilo je popravil diamantina -- 17.6.2011 16:06:14 >

(odgovor članu bric)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: krst,,verouk...
9.7.2011 21:14:55   
bric
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

Verouk - za moje pojme bi ga morali ukiniti iz šol.


Sem kaj zamudil? Od kdaj imamo verouk v šolah? Se mi samo zdi, ali imamo že 20 let žolčne debate, da naj bi verouk bil v šolah PA GA NI?! Torej umika iz kje? Umikat kam? Mogoče kar prepovedat, da se ne bodo otroci v ruralnem okolju kjer 98% otrok hodi k verouku, počutili zapostavljene? Evo imamo rešitev, prepoved verskega izražanja, problem rešen.

Poznam primere iz vaškega okolja, kjer so otroci prosili svoje starše, naj jih pustijo k verouku, ker tja pač hodijo vsi, pa po uri se malo igrajo.....otroci pač, čredni nagon, pa jim njihovi starši tega niso pustili, zaradi njihovih "svetovnonazorskih opredeljitev", ki temeljijo v prejšnjem sistemu. Pa je mali pubec vseeno šel k verouku, naskirvaj, tako da doma niso vedeli. Nekaj časa je hodil, župnik ga seveda ni nagnal, čeprav je vedel čigav je, rekel je, da naj hodi če hoče, škodit mu ne more. Pa je tega pubeca enkrat videla soseda in je povedala mami, če ve kam njen sin hodi. No naslednjo nedeljo je prišla mati v župnijsko pisarno in pred vsemi ozmerjala župnika češ kaj se gre. On jo je vprašal:"Kaj pa naj naredim, a naj ga naženem?" Ona pa je odgovorila:"Ne smete ga več spustit v farof, zaprite mu vrata pa ne bo več hodil!"
Ja, takle mamo, tako daleč smo prišli, ampak zanimivo, veliko ljudi poznam, ki so vse življenje trdili, da oni že ne rabijo B/boga, da to je "opij" za ljudstvo.....AMPAK ko pa so sami na starost hudo zboleli, ali pa je zbolel kdo od njihovih svojcev, torej ko so se soočili s smrtjo, so pa kar naenrat v vse verjeli, še več, celo neke prošnje so naslavljali na tistega, ki ga ni. I wonder why? Hinavščina brez primere, naj ima vsak svoja prepričanja, ampak naj bo pri njih dosleden, ne pa da ko mu gre dobro je vsemogočen, ko ga zadane nesreča, pa kar naenkrat išče uteho v Bogu.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: krst,,verouk...
31.7.2011 15:17:39   
diamantina
IZVIRNO SPOROČILO: bric

IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

Verouk - za moje pojme bi ga morali ukiniti iz šol.


Sem kaj zamudil? Od kdaj imamo verouk v šolah? Se mi samo zdi, ali imamo že 20 let žolčne debate, da naj bi verouk bil v šolah PA GA NI?! Torej umika iz kje? Umikat kam? Mogoče kar prepovedat, da se ne bodo otroci v ruralnem okolju kjer 98% otrok hodi k verouku, počutili zapostavljene? Evo imamo rešitev, prepoved verskega izražanja, problem rešen.



Ja, tam kjer sva midva z bratom hodila je bil verouk v šoli, takoj po pouku. MIdva nisva hotela hodit, pa so naju starši prisilili, kar jim zlepa ne bova pozabila, no na srečo mi potem zakramentov ni bilo treba sprejet, tudi poročena sem na srečo z necrkvenim človekom in samo civilno.


IZVIRNO SPOROČILO: bric


Ja, takle mamo, tako daleč smo prišli, ampak zanimivo, veliko ljudi poznam, ki so vse življenje trdili, da oni že ne rabijo B/boga, da to je "opij" za ljudstvo.....AMPAK ko pa so sami na starost hudo zboleli, ali pa je zbolel kdo od njihovih svojcev, torej ko so se soočili s smrtjo, so pa kar naenrat v vse verjeli, še več, celo neke prošnje so naslavljali na tistega, ki ga ni.



Temu pa jaz rečem, da se jim je nekdo krepko usr** v glavo ... tudi v naši družini smo že imeli bližnjo smrt in tudi, pa zaradi nje ni nihče bolj veren oz. vsi smo ostali neverni. Ko si bolan, si lahko pomagaš sam in zdravniki ... pa ne z molitvami, ampak z utreznimi dejanji. Tko pač v naravi je, ljudje smo umrljivi, tudi zbolimo in ko umremo, je konec, pa če tega še tako nočemo ...

< Sporočilo je popravil diamantina -- 31.7.2011 15:19:48 >

(odgovor članu bric)
Neposredna povezava do sporočila: 104
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?