[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.5.2011 16:20:29)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




K_a_t_i -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (28.5.2011 16:26:03)

Če mu daš skupaj zeleno in rdečo pravi, da sta enaki barvi?




2.2. -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (28.5.2011 16:29:32)

koliko je pa star?
sicer moja je tudi kot 2-3l otrok se zmišljevala in se zraven smejala...tako da nisem vedela pri čem smo. no danes pri 4l je vse ok




mateyka -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (28.5.2011 18:19:55)

dej mu še malo časa, ok? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

p.s. naši tamali trenutno ni jasno zakaj je razlika med svetlo modro in sivo. temno modra in svetlo modra sta ji čist različni barvi.




Taddy78 -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (28.5.2011 18:29:49)

IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.

koliko je pa star?
sicer moja je tudi kot 2-3l otrok se zmišljevala in se zraven smejala...tako da nisem vedela pri čem smo. no danes pri 4l je vse ok


Pri nas je bilo isto in me je bilo kar malo strah, ker imam kolega, ki zamenjuje rdeče in zeleno, pa se je izkazalo, da se je očitno samo malo pošalil ali pa mu ni bilo za sodelovat. Sedaj razloči vse barve.
Je pa še nekaj...ko poslušam mojega dragega. Ne da ne razloči barve, ampak je enostavno prelen, da bi razmišljal katera barva je in so zanj oker, bež in siva kar enake barve, pa lila in vijolčna...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.5.2011 22:05:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.5.2011 22:08:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




SaaS -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (29.5.2011 9:22:00)

Jaz tudi mislim, da lahko da je še prezgodaj, da se mu morda ne da razmišljati ali se heca... boš videla, kako bo.

Moj oče je imel to težavo, delno barvno slepoto. Rdečo in zeleno je težko ločil. Ampak mislim, da zato ni imel prav hudih težav v življenju.  




Nocturama -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (29.5.2011 11:34:34)

Moj mož je delno barvno slep - ne loči nijanse od modre do vijolične pa rdečkasto-rjave. Ugotovili so mu v vrtcu, ko je nebo vedno risal vijolično. [sm=smiley36.gif] Nikoli ni imel nobenih težav zaradi tega (razen mojih zafrkancij [sm=jezicek.gif]), tudi vozniški izpit je opravil brez problemov. Tako da delna barvna slepota sploh ni noben hendikep.




scorpiogirl -> RE: Delna barvna slepota pri otrocih... (29.5.2011 17:34:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Nocturama

Moj mož je delno barvno slep - ne loči nijanse od modre do vijolične pa rdečkasto-rjave. Ugotovili so mu v vrtcu, ko je nebo vedno risal vijolično. [sm=smiley36.gif] Nikoli ni imel nobenih težav zaradi tega (razen mojih zafrkancij [sm=jezicek.gif] ), tudi vozniški izpit je opravil brez problemov. Tako da delna barvna slepota sploh ni noben hendikep.

načeloma res ne ... ne moreš biti pa poklicni šofer ali pilot, če imaš (delno) barvno slepoto. Tudi moj mož je delno barvno slep in mu je bilo kot otroku ful hudo, ko so mu povedali, da ne more vozit kamiona [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] v normalnem življenju pa zaradi tega nima težav.




Stran: [1]