delala bi po 6 ur (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Žaka -> delala bi po 6 ur (9.6.2011 9:50:39)

Pozdravljeni!

Mi lahko katera prosim razloži kako to poteka. Porodniška se mi izteče septembra nekje sem zasledila da se lahko dela po 6 ur dve uri pa da ti plača država. kako je s tem katera ve ? Kolikšna je potem plača je jo imam zdaj bruto 1000e.In kam moram to iti,kje se to uredi ? (socialna mogoče ?)
Hvala za odgovore




t5t6 -> RE: delala bi po 6 ur (9.6.2011 10:11:12)

Jaz delam po 6 ur. Z dopisom obvestiš delodajalca. Od njega prejmeš aneks k pogodbi, ki ga odneseš na CSD, od njih nato dobiš še odločbo. Potne stroške in malico dobiš polne, plačo pa za 6 ur, torej 3/4 plače.




Katy78 -> RE: delala bi po 6 ur (9.6.2011 10:13:23)

Najprej se dogovoriš v službi, kjer ti izdajo aneks k pogodbi, kjer piše od kdaj do kdaj boš delala po 6 ur. Potem izpolniš vlogo (dobiš na CSD ali internetu), jo skupaj z aneksom neseš na CSD in potem počakaš na odločbo. V službi ti potem plačujejo prispevke za 6 ur, država pa za preostali dve uri, plače dobiš pa ca. 25% manj (če delaš po 6 ur).

Se pa lahko kadarkoli vmes premisliš in začneš delati spet po 8 ur ali pa po 4 ure, kakor pač želiš...




polho3006 -> RE: delala bi po 6 ur (9.6.2011 11:51:05)

Od novega leta delam 4 ure. Po dogovoru z delodajalcem sem dala vlogo na CSD, kateri sem potem priložila še aneks.
Ja plača pa...jaz je imam cca 60%, + potni stroški in malica tako da...nekako pridemo skozi mesec. Čas ki ga pa tako lahko preživim z otrokom je pa neprecenljiv.




kajajaka -> RE: delala bi po 6 ur (9.6.2011 21:03:22)

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Od novega leta delam 4 ure. Po dogovoru z delodajalcem sem dala vlogo na CSD, kateri sem potem priložila še aneks.
Ja plača pa...jaz je imam cca 60%, + potni stroški in malica tako da...nekako pridemo skozi mesec. Čas ki ga pa tako lahko preživim z otrokom je pa neprecenljiv.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]  in pri nas je tudi tako!




Stran: [1]