skuta-težave (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


pikapolonice -> skuta-težave (15.6.2011 13:36:34)

Dojenčici stari 9,5 meseca sem dala navadno skuto od Ljubljanskih mlekarn in sadje vmes ali pa skuto z že dodanim sadjem borovnico ali marelico od istega proizvajalca pa je po njej bruhala zasirjeno in zelo smrdeče. Ne vem kaj je narobe, zato me zanima vaše mnenje. Ali se je mogoče preveč najedla? Ampak potem verjetno to ne bi bilo zasirjeno? Skuto je že kar nekaj časa pa na začetku ni bilo težav. Z uvajanjem goste hrane sva začeli pri 5,5 mesecih.




dect -> RE: skuta-težave (15.6.2011 13:46:32)

Jaz mislim, da se je po vsej verjetnosti prenajedla. A po mleku ti pa ni nikoli podrla kupa?




nusi -> RE: skuta-težave (15.6.2011 19:07:07)

tudi moj je po skuito Lj mlekarn bruhal, ne verjamem, da od prenajedanja, ker je kakšnih drugih stveri pojedel še več pa ni bruhal




blaža -> RE: skuta-težave (15.6.2011 19:11:04)


IZVIRNO SPOROČILO: nusi

tudi moj je po skuito Lj mlekarn bruhal, ne verjamem, da od prenajedanja, ker je kakšnih drugih stveri pojedel še več pa ni bruhal


Hvala enako.[sm=zmeden.gif]. tudi moj je po tej skutici bruhal, ko je bil majhen.




deveta -> RE: skuta-težave (15.6.2011 23:02:20)

naša je v takem obdobju pogosto bruhala po skutah in jogurtih. No ni ravno bruhala ampak po nekaj minutah malo ven vrgla. Pol se je pa samo od sebe to nehalo. Zdaj pa itak mlečnih stvari ne mara in zelo malokrat poje kako skuto ali jogurt. 




katy83 -> RE: skuta-težave (15.6.2011 23:14:42)

Tudi moj sin je konstantno bruhal po teh skuticah, pa jogurtih... v bistvu je šlo tako daleč, da so ga poslali na testiranje zaradi suma na alergijo na KM...no, testi so pokazali sicer neko občutljivost, ampak alergije pa ne. Zdaj je star 15 mesecev, pa je že bolje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




pikapolonice -> RE: skuta-težave (19.6.2011 20:03:22)

Hvala vsem za odgovore.
Tamali par dni nisem dala skute in jogurtov in tudi bruhala ni več. Tako sem zdaj ziher, da jih ne prebavla upam, da bo sčasoma minilo. Sedaj ji dajem za malico sadje, zelenjavo ali zelenjavo juho, kruh. Bi pa prosila še za kakšno idejo.




Anonimen -> RE: skuta-težave (24.6.2011 13:03:06)

jaz sem malemu kar kupila ovčjo skuto (dobila sem jo v pokritem delu BTC tržnice) in ovčji ali kozji jogurt, ki mu ne dela težav.




pikapolonice -> RE: skuta-težave (24.6.2011 14:53:41)

Sunny Su hvala bom probala.




*sasa* -> RE: skuta-težave (28.5.2012 14:45:05)

Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.
Zanima me, če lahko dam naši 7,5 mesečnici ovčjo skuto? Bi z veseljem vprašala našega pediatra, če je dovoljeno, a je na dopustu.
Skuto sem dobila včeraj, čisto svežo in bi jo rada dala naši punčici.




cilla -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:17:19)

A vaše patronažne pa ne moreš poklicat in vprašat? Meni je sicer rekla, da mlečnih izdelkov ne pred 9. mesecem, ampak...




Doll -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:22:50)

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zakonodaja/mednarodna_zakonodaja/VARNOST_%C5%BDIVIL/SMERNICE_PREHRANJEVANJA_DOJENCKE_P-4_preview.pdf




*sasa* -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:40:42)

OK sem mal brala tale link, a jaz ne najdem nič o ovčji skuti. Hvala vseeno.




cilla -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:45:28)

Za mlečne izdelke na splošno piše, da so odsvetovani do prvega leta starosti. Naša patronažna je rekla,da če daš prekmalu, otroci bruhajo sesirjeno, ker njihova prebavila še ne zmorejo predelat. In da je to bruhanje kar grdo [sm=smiley13.gif]
Poročaj, če se boš slučajno odločila eksperimentirat.




*sasa* -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:48:45)

Resno? Meni so rekli da lahko je dojenček kozje mleko že zelo zelo zgodaj - kot nadomestek materinega mleka. Za ovčje izdelke pa ne vem nič, pa tudi nikjer nič ne najdem. Kravje izdelke naj bi jedli pred 1 letom, samo mleko pa kasneje. Ne vem...vsak pove drugače.




cilla -> RE: skuta-težave (28.5.2012 15:55:42)

Naša patronažna ni nič govorila o sorti mleka in mlečnih izdelkov. Kaj pa vem, tole o kozjih in ovčjih zadevah je res kot kdo reče - npr. na AM iz kozjega mleka piše, da se ne daja pred 6. mesecem starosti. [sm=zmeden.gif]
Drugače v uni publikaciji glede prehrane otrok pa tudi nič ne definira, katero mleko in mlečni izdelki. Pod poglavjem Odsvetovana živila piše, da naj otroci do dopolnjenega prvega leta starosti ne uživajo mleka in mlečnih izdelkov kot samostojnega obroka. Go figure, vsak malo po svoje očitno...




lojtra1 -> RE: skuta-težave (28.5.2012 22:55:18)

Meni je patronažna rekla,da naj kravje mleko dam pri enem letu, jogurte, skute pa od 8 meseca naprej.




Hope2 -> RE: skuta-težave (29.5.2012 8:55:59)

Mleko je mleko, pa naj je kozje, ovčje, kravje ali kamelje, vsebuje laktozo in težko razgardljive mlečne beljakovine, ki so lahko za večino težko prebavljive. Jogurt, skuta, sveži sir... imajo manj laktoze in so lažje prebavljivi, zato se lahko že prej začne z uvajanjem. Mudi se pa nikamor ne. Še najmanj pa je priporočljivo sveža domača predelava, kjer ni nič pasterizirano, kjer je lahko še kaka bakterija ali listerija not. Ne, jaz otroku ne bi dala.




Stran: [1]