kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


monika trtnik -> kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 14:00:59)

Sem mati enomesecnega decka,zaradi dojenja ne jem sadja in zelenjave!Kdaj se sme jesti sadje in zelenjavo,da to ne povzroca tezav otroku?Ali ste postopama preiskusale kaj od sadja in zelenjave dela tezave otroku?kdaj ste jedle vse in kaj vasim otrokom povzroca najvec tezav?HVALA




Felicita -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 14:15:45)

dojenje ni bolezen in med dojenjem lahko ješ vse; stvari nehaš jest če in ko pride do težav pri otroku (krči, sluzasato ali krvavo blato, čudna barva blata). Predvsem ne razumem, kako lahko en mesec (in to 'sredi' poletja) zdržiš brez sadja IN zelenjave [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




3x mami -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 14:21:08)

cisto odvisno od otroka, ce bo sadnje in zelenjavo v tvoji prehrani kaj cutil. moras probat, druge ni.
ko si v dieto spet das kaksno 'novo' hrano, naj mine kak dan, da vidis, da res ni nic posebnosti. in potem naprej. ce bos delala cisto postopoma, bos tocno videla, kdaj (ce sploh) ga zacne kaj matrat. in bos tocno vedela, kje je vzrok.

izogibaj se, vsaj na zacetku, hrani, ki napenja, in alergeni hrani. nekaj linkov na to temo:
osnove alergij
alergije na mleko, psenico, jajca

drugace je tega na netu veliko, malo pobrskaj.

pa sledi svojim obcutkom ('kmecki pameti') tako pri svoji kot pri otrokovi hrani cez nekaj mesecev. in ne toliko knjigam, studijam, ...

srecno!




Doll -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 14:28:34)

IZVIRNO SPOROČILO: monika trtnik

Sem mati enomesecnega decka,zaradi dojenja ne jem sadja in zelenjave!Zakaj ne?Kdaj se sme jesti sadje in zelenjavo,da to ne povzroca tezav otroku?od začetka  rojstva,nikjer ni prepovedano.Ali ste postopama preiskusale kaj od sadja in zelenjave dela tezave otroku?Ne. kdaj ste jedle vse in kaj vasim otrokom povzroca najvec tezav?Sem že zgoraj napisala




mate0ja -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 15:27:50)

Zadnje čase po pripovedih kolegic doječim materam vsaj prve mesece marsikaj prepovedujejo. Naj bi bilo vedno več novorojenčkov s prebavnimi težavami ali kožnimi alergijami, zato zdravstvo zdaj že vse počez priporoča strogo dijeto brez ... (praktično vsega), da ne bi slučajno meli dela al pa nosili kake odgovornosti.

Realnost je pa po moje taka, da se novopečene mame preveč obremenjujemo z vsakim "nepredvidenim jokcom" in novonastalim mozolčkom in potem preverjamo pri zdravstvu kako in kaj.

Meni je pred tremi leti svetovala patronažna, ki je v več kot 20 letih dala skoz veliko dojenčkov, da naj se odpovem zgolj preveč začinjeni hrani, svinjini ter zelenjavi in sadju ki napenja. Če otrok v prvem mesecu ne faše nobene alergije ali kake druge nevšečnosti pa naj začnem tudi s svinjino in vso zelenjavo in sadjem po vrsti.

Sm pa pred tem tudi sama dobila ena navodila od diabetičarke v bolnišnici, drugo od pediatrinje in seveda ne vem koliko dobronamernih nasvetov okolice. In ob vsem tem sem bila samo zmedena, sploh ker v knjigah (sploh malo starejših) prebereš čisto drugače.

Monika priporočam, da počasi vsak dan dodaš nekaj novega v svoj jedilnik in kmalu boš imela dovolj izbire.




Doll -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 15:35:21)

Ja,seveda patronažne marsikaj prepovedujejo,ker je večina za časom in imajo samo svoj prav.

zdravstvo ničesar oz. ne priporoča dieto!!!!




julijka11 -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 17:27:05)

daleč največ težav povzročajo mleko in izdelki iz njega.......potem jajca, pšenica in soja

svetujem ti, da se pozanimaš še na med.over.net, forum dojenje





Doll -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 18:58:46)

3x mami zakaj bi se pa izogibali ,če pa otrok ni alergičen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





nusi -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 22:23:55)

kar tako vnaprej se vsemu odpovedati pomoje res ni treba. jaz prvi mesec nisem jedla svinjine, fižola, česna in čokolade - te sem enkrat vmes ful požrla, pa je tama ratal pikast pa še zaprt je bil. Kadar sem pretiraval z mlekom je ful polival. Drugače sem pa pojedla zelo veliko svežega sadja in zelenjave, ker se mi zdi, da po porodu in med dojenjem potrebuješ vitamine. naš ni imel težav s kožo ne s krči. Od kolegice tamal pa norišnica, hrastast, grozni krči, na koncu je jedla samo še kruh in meso, rezultata pa praktično nobenega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Res bi ti predlagala, da počasi vpelješ vso hrano in boš sproti videla kako se nanjo odziva.




parga -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (28.6.2011 23:26:08)

Moja tamala je sedaj stara 11 mesecev in sama sem jedal čisto vse. Izogibala se nisem ničemur in hvala bogu tamali ni bilo nič.
Jaz bi ti svetovala, da probaš počasi jesti vse in boš videla ali bo imel mali kakšne probleme ali ne. Da bi se odpovedovala hrani kar tako, se mi pa zdi čisto brez veze.




majčica1508 -> RE: kdaj SADJE IN ZELENJAVO? (1.7.2011 13:44:05)

Namenjeno avtorici tega posta.....Kaj si pa v P jedla..................
Tist kar sem jedla v nosečnosti,jem tudi sedaj,ko polno dojim....največ pojem sadja in zelenjave,najmanj pa mlečnih izdelkov.........nimamo nobenih težav




Stran: [1]