[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.6.2012 10:20:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.6.2012 10:21:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




andea -> RE: Prvošolčki 2012 (7.6.2012 13:00:18)

Sej Morrak fora je v tem, da se je ful potegnila in so ji stvar premajhne - prekratke.




Mipka -> RE: Prvošolčki 2012 (8.6.2012 9:32:17)

Mi doma se ne obremenjujemo preveč s tem, mi bomo letos vse naročili kar prek Emke, bo tko najlažje in tudi ponudba je v Mladinski knjigi. To bomo naredili kar po koncu tega šolskega leta in tako izkoristili še dodatne popuste!




liju -> RE: Prvošolčki 2012 (10.6.2012 9:27:57)

Zdravo,
tudi mi gremo septembra prvič v šolo :) Me prav zanima kako bo to ....
Mamice ste že kaj nakupovalno razpoložene ali še nič kaj ne kupujete?

lp
Liju




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.6.2012 10:02:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liju -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 7:19:40)

Pozdravljene,
kaj ste že naročile stvari za prvošolčke? mi jih moramo do petka, ali pa po tem kupovati sami. Koliko € vam znese ves strošek?


lp




Luni -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 7:39:21)

No, mi smo včeraj opravili še preostanek nakupa, ker sem torbo kupila že marca (od Akte). Naša potrebuje tri delovne zvezke (Mlinček 1,2,3), pa en velik brezčrtni zvezek, eden Tako lahko, pa seveda copate, vrečko, športno opremo, peresnico, dva svinčnika HB, barvice, kartonsko mapo, malo šablono,... Za prvi razred ni bil tak strošek, s torbo vred malo več kot 100€...




bori2 -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 14:24:32)

Mi smo nabavili vse.
Delovni zvezki v DZS-ju pridejo 63 EUR (MAT; SLO; DRU), 3 zvezki, zahtevani likovni in pisarniški pribor ter peresnica še min 60 EUR, tako, da je skupna cena odvisna predvsem od torbe, ki jo boste kupovali lahko od 30, pa vse do 170 EUR. 100 EUR za prvošolčka je tako popolna utopija.

Če smo poštene, verjamem, da boste le redke nakupile samo za 150 EUR . Vsak zvezek tako lahko (redna cena je okrog 3-5 EUR), sedaj v akciji nekaj pod 2 EUR. Hčerka jih je v prvem razredu porabila 5 kom, da se o ostalih stvareh ne pogovarjamo.

V petem razredu je cena delovnih zvezkov 75 EUR, pribora morda malo manj, zopet je odvisno od vsakega posameznika koliko bo dal za torbo.

Sem toliko poštena sama do sebe, da če bom za oba porabila 300 EUR sem lahko zadovoljna.

Ah no, važno je da imamo v sloveniji brezplačno šolstvo... 




Luni -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 14:51:00)

bori2, odvisno od šole. Evo, če bi me vprašala 9 let nazaj, ko je šel v 1.razred naš prvi otrok, sem dala krepko čez 200€. Zakaj? Ker je bilo polno delovnih zvezkov, torba naj-haj, pa peresnica, športna oprema, barvice..... Ko je v 1.razred vstopil naš drugi , sem postala malo bolj racionalna: šolsko torbo sem mu kupila marca (ravno tako kot letos, ko sem  za 35€ dobila Aktino, lanski model), barvic mu nisem kupila tiste za 30€ ampak srednji cenovni razred, delovni zvezki so bili še vedno strošek. Letos se je naša OŠ odločila, da pri del. zvezkih varčujejo in so se odločili za Mavrico, kjer so združeni trije predmeti v treh delih del. zvezka Mavrica. Copate-usnjene sem v E.Leclerc dobila za 4 €..... Evo, račun je kakršen je, sicer pa mi ni treba nobenemu polagat računov, ne vem pa, zakaj bi se lagala?




RIJA* -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 15:10:04)

se zelo strinjam z Luni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

če bi mu ob rojstvu kupovala za 1 razred, bi me stalo ziher 400 eur....sem se pa vmes skulirala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
delovni zvezki 60 eur
barvice včeraj one xxxxxxxl s popustom od špara 26 eur, sicer 36 pa še uro je srečnež dobil zraven[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

torba - nahrtnik, skejterski, naš pač ni tipičen prvošolček, kupljena marca za 25 eur catepillar
ostale malenkosti računam še ene 20 eur in to bo to...copatke za v razred bo imel kar te iz vrtca, športne pa ima tudi že, jih bomo samo oprali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] plus 10 eur na položnici za tempere ipd. kar nabavi šola.

ni tak pretirano hudo.




Dudica1 -> RE: Prvošolčki 2012 (13.6.2012 17:55:47)

A katera mogoče ve kdaj točno ima DZS nek popust?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.6.2012 20:55:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bori2 -> RE: Prvošolčki 2012 (14.6.2012 7:56:26)

Luni zdravo.

Nisem te nameravala kakorkoli žaliti ali katerokoli tukaj, ampoak sem raz***, ker sem že v štartu porabila ves planiran denar za oba (sem pričakovala precej manj)
Je pa res, da sem tudi jaz najstarejši kupila šolsko torbo za 100 EUR, sine jo je dobil za 30. Zgrožena sem nad cenami potrebščin; tempere, vodenke, voščenke, das-masa, čopiči,... En klinčev zvezek za 3 EUR - to je 600 tolarjev !!! Tako, da sem tudi jaz nameravala ptiti čez 100 EUR s tamalim, pa kaj - 60 delovni, 30 torba, kje je še vse ostalo - manjkajo copati, superge,....

Je pa res odvisno od šole - v službi imamo 3 prvošolčke - vsakega na svoji šoli, ena ima samo 1 zvezek - pravi da cca 30 EUR, mi imamo za 65 EUR, tatretja ima pa za 85 EUR. Baje se splača, da se nakupi material skupno v šoli, ampak pri nas to seveda ni opcija,...

Petrošolka pa bo tudi potrebovala torbo in itak jo bom morala vzeti s sabo v trgovino - ker itak nimam pojma,...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]. Še to - 150 EUR je 36.000 tolarjev - tako za streznitev, si včasih prevedem. Da potem razumem, da omam vsak mesec še šolsko prehrano za 70 EUR - letos bo dvakrat, položnico za glasbeno 35 EUR- letos bo dvakrat,...




liju -> RE: Prvošolčki 2012 (14.6.2012 22:05:46)

Hej,
tudi mi smo obdelali naročilo in nas pride 168€ s tem da še nekaj drobnarij manjka :( Meni se zdi to fulll strošek :(( Ma kaj hočemo ..... kar se mora se mora [sm=smiley1.gif] Sem pa že več kje slišala da nabavljajo skupaj v šoli risalni material (vodenke, tempare, oglje,,,) in mi je to super ideja, upam da se pri nas kaj podobnega spomnijo prihodnje leto. Se mi zdi da so naše učiteljice full pretiravale z izbiro vseh mas, baru,,,, če bojo otroci vse to porabili [sm=zmeden.gif] hmmm me prav zanima. Kaj ima še kateri otrok knjige lili in bine ali pa je kateri že imel? naši delajo po tem programu in me zanimajo malo vaše izkušnje.....[sm=smiley1.gif]

lp




Tutan -> RE: Prvošolčki 2012 (16.6.2012 9:17:59)

Pri nas je za 1x - komplet torba, 2 peresnici, sportna torba, vreca za copate - 100€. Delovni zvezki 53€. V kompletu s torbico smo dovolj stadlerjeve barvice, dokupili bomo se en komplet. Ostalo po morju. Meni se cene torbice Derdiedas je zdi pretirana, dobis garancijo + nam so posebaj poudarili, da naj bi torbica bila samostojeca, lahka, da lahko otroci sami pospravijo stvari. Torbica se pri nas nese domov vsak Dan (cca3 zvezke).




Tutan -> RE: Prvošolčki 2012 (16.6.2012 9:20:22)

Malo mi nagaja autocorrect :) Ne zdi se mi pretirana ;)




Aja1 -> RE: Prvošolčki 2012 (18.6.2012 21:07:31)

Pri nas bodo vse naročili v šoli. Kupiti moramo samo torbo in copate. Koliko bo račun, pa še ne vemo. Katere delovne zvezke imajo predvidene vaši prvošolčki? Naši imajo Lini in Bine (medpredmetni delovni zvezek).




liju -> RE: Prvošolčki 2012 (18.6.2012 22:24:27)

Tudi mi delamo po lili in bine programu, Mi je prav simpatično :)




Tutan -> RE: Prvošolčki 2012 (19.6.2012 9:21:42)

Mi imamo en delovni zvezek od Lili in Bine. Za opismenjevanje. Pa zvezek s črtovjem Besede gradijo svet od Rocusa.
Potem imamo Danes rišem, jutri pišem, od založbe Rocus. Pa potem od Rocusa še Prvi koraki v matematiko in prisluhnem okolju. Od učbenikov pa vse od Rocusa - Besede gradijo svet 1, Jaz pa berem 1, Prisluhnem okolju 1 in Prvi koraki v matematiko 1.

Ostalo rabimo 2 brezčrtna zvezka, Tako lahko zvezek karo 1 cm, mape 2x, svničnik HB 2x, barvice, šablono, šilček, radirko, rislani blok z mehkimi listi, lepilo v sticku.
Za likovno pa dobijo vse v šoli - plastelin, das maso, čopiče, barve, flumastre itn.




andea -> RE: Prvošolčki 2012 (19.6.2012 11:38:28)

Danes sem šla kupit delovne zvezke, ki sem jih takoj dobila in plačala. Še dobro da sem šla v domačo knjigarno, ker drugače bi mi septembra manjkala 2 delovna zvezka. Tist seznam sem si čisto drugače razlagala. Ker gremo na Podružnično šolo, sem mislila da moram kupit delovne zvezke, ki so napisani prav za podružnično šolo. Nisem pa vedela da je potrebno kupiti tudi tiste, ki so napisani za matično šolo. Delovni zvezki so nas tako stali okoli 50 evrov.




Shorty_ -> RE: Prvošolčki 2012 (23.6.2012 9:55:39)

No da se vam pridružim, naša Nika je tudi prvošolka, vendar je v LJ to očitno malo drugače. 160€ vse skupaj z delovnimi zvezki, zvezki tako lahko in hipo, copati, vsemi likovnimi pripomočki skratka razen torbe in dveh brezčrtnih zvezkov in beležke. Torbo sva kupili v magic shopu http://magicshop.si/cache/magic/2554-prvosolska_torba_hello_kitty-235251e3a24914b2.jpg ker bo vrjetno občasno šla na šolski avtobus in hočem da jo že kar ima, seveda planiramo za dve leti. No pa še okroglo puščico potrebuje za šablono skarje in lepilo.

Naša je totalno navdušena in komaj čaka september, žal pa bo v vrtcu do zadnjega ker nimamo drugega varstva.

lp




mojca75 -> RE: Prvošolčki 2012 (25.6.2012 10:18:29)

Tudi mene ne bo prišlo več kot 150 (max 160)€. Torbo sva že kupili (Akta 62€ - DZS - troly, za vlečt, deluje zelo kompaktna, računam da bo vsaj za dve, če ne tri leta), persnico (polno) Helo kitty- 10€ in nekaj zvezkov sva že kupili. čaka me še 4 delovni zvezki (skupaj 34€) , ter nekaj drugih potrebščin.
Za nas je to manj kot en obrok za vrtec. Za tiste ki pa plačujete nižje cene vrtca ali imate več otrok, pa verjamem da je resen strošek.

So pa cene res zelo različne - torbe sem gledala od 34 - 140€, peresnice pa tudi od 8 - 27 (nek diznijev motiv, brez svinčnikov notri!)

Šola od nas zahteva le 4 delovne zvezke, berilo dobimo iz učbeniškega sklada. Kar se mi zdi super.

Še vedno pa nismo imeli ZD pregleda in cepljenja. Ko smo dobili prvi datum je bila tamala bolna, sedaj pa še čakamo na novo "vabilo".





sunnycloudy -> RE: Prvošolčki 2012 (25.6.2012 18:47:05)


Punce samo vprašanje,


a bo katera med vami vpisala svojega prvošolčka v Montessori ali Waldorfsko osnovno šolo?

p.s. to kar je danes šolstvo, ne bi smelo biti, tisit ki venomoer spreminjajo šolski sistem pa učne načrte, tistoi bi se morali še enkrat se usesti v šolske klopi in narediti šolo brez napak. Potem bi te kvazi strokovnjake še poslušala in jih mogoče razumela sedaj pa žal nimam o njih nobenega lepega mnenja.... kakorkoli upam da se katera javi....




Bojana 29 -> RE: Prvošolčki 2012 (27.6.2012 11:20:07)

Še vedno pa nismo imeli ZD pregleda in cepljenja. Ko smo dobili prvi datum je bila tamala bolna, sedaj pa še čakamo na novo "vabilo".


mojca75 tudi moja deklica je bila bolana, ko je imela določen datum za cepljenje. Pri nas ne dobimo novega vabila ampak moramo sami poklicati oz. iti tja in se dogovoriti za nov datum.

Glede šolskih potrebščin pa sva šolsko torbo (Muller 60 eurov) in delovne zvezke ( DZS 63 eurov) že kupili. Vse ostale stvari pridejo na vrsto po dopustu.




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>