Koliko spijejo ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PC Baby -> Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 0:26:50)

Naša skoraj 11-mesečnica se zdaj kakšen teden zbuja 1x na noč, da bi jedla in ji damo Aptamil. Spije cca 240g, ampak ona bi še in vsakič ko je konec zajokca in se steguje proti flaši. Sej potem ji dudo damo in se umiri, ampak me zanima če vaši tudi toliko spijejo, oz. ali mogoče še več?




mini86 -> RE: Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 9:05:18)

pri 8 mesecih je nehal jesti ponoči, po tistem če se je zbudil sem mu samo dudo dala..

se pa zdj pri 2,5 letih navadil da se skoaj vsako noč zbudi in spije pol kozarčka vode..


če veš da čez dan dobi dovolj hrane je potem SPET to pač neko obdobje..




Tutan -> RE: Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 9:12:31)

Dokler se je dojil (do cca 18m) je jedel ponoči 3-4x ... kadar je bil bolan, celo večkrat. Nisem komplicirala, kolikokrat se je dojil, ampak se je pač... ko sva se odvadila od dojenja, pa ponoči več ni pil ničesar (seveda se zgodi, da je otrok tudi ponoči žejen in takrat dobi vodo, ampak to ni stalna praksa).
Pri 11mesecih jaz ne bi komplicirala, ampak bi enostavno mogoče naredila malo bolj razrečeno mleko, če je teža normalna, če pa ima majhno težo, pa bi ponudila navadno mešanico, kot je treba...
A zvečer pa se dovolj naje?




lenčy -> RE: Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 9:45:53)

pri nas je bilo podobno, samo da ni tako veliko spil. probaj mu dat zvečer nočni aptamil, ki bolj nasiti otroka. nam je kar pomagalo in ni več jedel ponoči. si probala, če je žejna?




m_o_i -> RE: Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 20:45:34)

19mesecev, pa se se vedno enkrat na noc (ponavadi, ne vedno) zbudi in spije steklenicko mleka...
ce se ne bi imel za kaj zbujati, verjamem, da se ne bi-zato dobi AM in sploh ne filozofiram okol tega [sm=smiley1.gif]




PC Baby -> RE: Koliko spijejo ponoči (22.12.2011 21:00:59)

Ja, probali smo in z vodo in z dudu. Takoj zaspi nazaj, ampak se čez 15 minut spet zbudi in joče. Po AM pa spi 6-7 ur naprej do jutra.




lenčy -> RE: Koliko spijejo ponoči (23.12.2011 9:26:20)

potem pa kot sem rekla, probaj nočni aptamil zvečer, ali pa celo kakšno kašico zvečer pred spanjem. če je vajena na flaško zvečer, bo verjetno hotla mleko.




PC Baby -> RE: Koliko spijejo ponoči (23.12.2011 21:14:08)

Ma kašico poje pol ure pred spanjem in to konkretno...
Bom probala še nočni aptamil čez pa da vidimo.




Stran: [1]