Boji se polulati (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


pajkica -> Boji se polulati (10.2.2012 20:30:09)

Danes popoldne sem našemu 21. mesečniku dala dol plenico in ga oblekla kar v spodnje hlačke. Pač da bi poskusila, če bi že šlo brez plenice. Predvsem zato, ker ima ledvični refluks, že 1,5 leta je na vsakodnevni zaščiti z antibiotikom in tudi zdravnica je svetovala čimprejšnjo odstranitev pleničke.

Parkrat sva se preoblekla, nič tragičnega, potem pa je začel obupno jokati, ko ga je tiščalo lulat. Spustil po dve kapljici, potem pa zadržal in ni hotel več lulati. Kot da bi se bal polulati. Naj povem še to, da na kahlici pod nobenim pogojem noče sedeti, tako da sem ga nosila kar na školjko, kjer je stal zraven školjke kot njegov starejši bratec, ki mu je tudi demonstriral lulanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
Ko sem videla, da se nikakor noče polulati kar tako sem mu dala nazaj gor plenico, pa je še vedno jokal, ko se je hotel polulati. Kot da bi dobil strah pred lulanjem. No, plenice mu seveda po takšni reakciji ne bom več jemala, me pa zanima če je še katera imela podobno izkušnjo. Se kar bojim, da sem mu s tem naredila kakšne frustracije in da bo sedaj odvajanje od pleničke še težje. Kdaj naj spet poskusimo? Čez kakšen mesec? Naj počakamo na poletje? Naj še enkrat poudarim, da ga nikakor ne bom silila v to, le zaradi njegovih težav z ledvičkami, bi bilo dobro, da bi bil čimprej brez plenice.




pelin -> RE: Boji se polulati (10.2.2012 21:05:24)

Tole lulanje in kakanje pri otroku ni le izločanje ampak je vse skupaj krepko povezano s psiho...Pri vsakem otroku gre stvar malo drugače, sem pa že velikokrat doživela , da so imeli na videz čisto dovolj zreli otročki zaradi tega prave frustracije...Moja na primer je čisto zablokirala pri kakanju in smo imeli take težave pri tem ( zadrževanje blata tudi po več dni), da smo obupali in ji namontirali plenico nazaj.Podobne težave, kot jih ti opisuješ, pa sem sama poleg staršev že večkrat doživela v vrtcu. V bistvu te zadeva še bolj šokira, ker ob " nezgodicah" nihče ne dela iz tega tragedijo ali neko katastrofo...ne starši in ne mi v vrtcu....toda očitno je otroček sam nad seboj podzavestno tako razočaran, da se boji polulati ali pokakati...Skratka...imaš občutek, da je telesno že dovolj zrel, psihično pa še ne...Velikokrat je najbolje, da se plenička vrne, saj se potem rado zgodi, da se že čez kakšen mesec ali dva otroček nekako lažje spoprime s tem...Vsaj kolikor imam jaz izkušenj...




Ajra RR -> RE: Boji se polulati (12.2.2012 13:15:31)

IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

Danes popoldne sem našemu 21. mesečniku dala dol plenico in ga oblekla kar v spodnje hlačke. Pač da bi poskusila, če bi že šlo brez plenice. Predvsem zato, ker ima ledvični refluks, že 1,5 leta je na vsakodnevni zaščiti z antibiotikom in tudi zdravnica je svetovala čimprejšnjo odstranitev pleničke.

Parkrat sva se preoblekla, nič tragičnega, potem pa je začel obupno jokati, ko ga je tiščalo lulat. Spustil po dve kapljici, potem pa zadržal in ni hotel več lulati. Kot da bi se bal polulati. Naj povem še to, da na kahlici pod nobenim pogojem noče sedeti, tako da sem ga nosila kar na školjko, kjer je stal zraven školjke kot njegov starejši bratec, ki mu je tudi demonstriral lulanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  
Ko sem videla, da se nikakor noče polulati kar tako sem mu dala nazaj gor plenico, pa je še vedno jokal, ko se je hotel polulati. Kot da bi dobil strah pred lulanjem. No, plenice mu seveda po takšni reakciji ne bom več jemala, me pa zanima če je še katera imela podobno izkušnjo. Se kar bojim, da sem mu s tem naredila kakšne frustracije in da bo sedaj odvajanje od pleničke še težje. Kdaj naj spet poskusimo? Čez kakšen mesec? Naj počakamo na poletje? Naj še enkrat poudarim, da ga nikakor ne bom silila v to, le zaradi njegovih težav z ledvičkami, bi bilo dobro, da bi bil čimprej brez plenice.


Daj, vprašaj za nasvet pediatrinjo Natašo Marčun Varda, ti bo z veseljem pomagala. Hitro odgovori, najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/natasa-marcun-varda_39




Stran: [1]