zaostala posteljica in močne kravitve (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Po porodu



Sporočilo


maktub -> zaostala posteljica in močne kravitve (24.2.2012 21:34:10)

mamice.. katere ste imele s tem probleme ...namreč kot pravi ginek. mi je ostalo noter malo posteljice je pa košček velik 7mm x 6mm torej ni veliko ampak moti me ker sem že 6m po porodu in dr. mi sevedno zavlačujeee z tem čsčenjem čes da upa da gre samo ven... norooooo jaz pa vsak mesec morem na UZ vedno isto, in vsak mesec imam jaz take ma take krvavitve ki trajajo ene 3 dni da vam nemorem povedt ..mislim da so količine približno kot po porodu torej dobesedno kri lije iz mene , poleg tega pa prav kupčki krvi ... že tako sem slabokrvna v teh dneh pa sem čisto povožeba, brez moči, bleda, celo telo me boli 1 dan pred krvavitvijo imam take mat. hrče da mi gre tudi na jok.. drugače dojim ampak te krvavitve pa nevem kaj so al so menst. ali zaradi zaost. dela maternice....
no čez 2 tedna imam ponovno UZ in upam da se domenimo za čisčenje al neko histeroskopijo ker nemorem več res... me je prav strah da izkrvavim ker res komaj se premikam se počutim prav nič koristno




Katy78 -> RE: zaostala posteljica in močne kravitve (24.2.2012 22:46:47)

Se hecaš? Pol leta te že "pacajo"? Če bi se lahko samo sčistilo, bi se verjetno v pol leta že zdavnaj. Jaz sem šla po malo manj kot 2 mesecih na čiščenje zaradi zaostale posteljice pa jim ni uspelo sčistit vsega, ker je bil zaostanek tako močno vraščen v maternico. Dali so mi nekaj podobnega kot umetne popadke in me potem spustili domov ter naročili kontrolo pri svojem G čez 1 mesece - če se bo samo sčistilo potem ok, drugače pa nazaj na ponovno čiščenje. Na srečo se je v 1 mesecu samo sčistilo. Jaz bi na tvojem mestu zahtevala od tvojega G da ti izda napotnico, če ne bi hotel, bi pa šla ob krvavitvi kar na urgenco in povedala, da se to vleče že pol leta in da G ne ukrepa.




larisa88 -> RE: zaostala posteljica in močne kravitve (25.2.2012 7:25:13)

Tudi jaz predlagam da greš na urgenco in poveš kako in kaj. Mene so tudi pacali skupaj, dokler nisem
jim skor padla v šok - imela takšno anemijo da so me komaj ven rešili (2 meseca po porodu).
Po anemiji pa sem na žalost mogla še na hematološko ker so mi kri porušili (dobila še nepojasnjeno
trombocitopenijo - premalo trombocitov).
Tako da ukrepaj še pravi čas to ni šala!




RH82 -> RE: zaostala posteljica in močne kravitve (12.12.2014 21:32:37)

Meni se to sedaj dogaja. Sem 7t1dan po porodu in imam še vedno krvavitev. Ustavila se mi je prejšnji teden zaradi Orgametril tablet, ki mi jih je G predpisal na prvem kontrolnem pregledu po porodu. Dal mi jih je za 7 dni, da bi mi povzročile krče maternice in s tem sprožile izločitev dveh koščkov s premerom 1 cm. Dva dni po začetku jemanja tablet se mi je krvavitev ustavila in sem imela svetlo rjav izcedek, 2 dni po prenehanju jemanja tablet pa imam spet svežo kri v neki srednji količini (menjam na 4 ure približno). Dal mi je tudi napotnico za urgenco za isti dan, kjer so mi enako kot G povedali, da imam ostanek posteljice in da se naročim na histeroskopijo. Histeroskopijo imam čez en teden, vendar so mi takoj povedali, da če bom krvavela, da se bo poseg prestavil. Zdaj me pa skrbi, ker mi že 2 dni teče ven, da ne bo nič s posegom. Si mislim, da bi se že sčistilo, če bi se lahko. Ko sem bila na urgenci, je bil izcedek še rjavkast, pa so mi tudi rekli, da pridem nazaj v primeru krvavitve in sem šla včeraj, pa me je tehnik na sprejem takoj poslal domov - čes da delam paniko in da naj pridem samo, če bom imela res hudo boleče krče, vročino nad 38°C ali da se bom onesvestila. Mi zdaj ni nič več jasno, zakaj delajo paniko zaradi zaostale posteljice, če se potem izmikajo posegom.




Stran: [1]