matematični kenguru-1.razred (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


zita -> matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 17:51:42)

Bili smo obveščeni, da bodo na naši šoli prvošolči tekmovali na matematičnem kenguruju. Zasledila sem, da na dmfa.si obstajajo zbirke nalog iz prejšnjih tekmovanj. Žal so v naši knjižnici vse knjige izposojene, mene pa zanima ali kdo ve.. je v eni knjigi za vse razrede skupaj zbrano- najbrž od 1-9 razreda.
A ima kdo kakšen primer takega tekmovanja.. ta bi mogoče poslal po mailu, skeniral...

Ućiteljica nam ni kaj dosti razložila o tem. Se moramo starši kar sami informirat.

Hvala.




Adelina -> RE: matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 18:11:37)

Ponavadi otroci vadijo v šoli- tudi iz testov preteklih let. Naš ni doma nič extra delal, razen če so dobili naloge (star test) domov, da naredijo in prinesejo na naslednjo pripravo Kenguruja.




oži -> RE: matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 18:27:50)

Ja knjiga je za od 1-9 razreda. Mislim da sem dal zanjo okoli 20e.




*bubi* -> RE: matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 18:49:24)

naši prvošolčki so dobili prejšnji teden skopirana testa preteklih dveh let.




*bubi* -> RE: matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 18:51:29)

IZVIRNO SPOROČILO: oži

Ja knjiga je za od 1-9 razreda. Mislim da sem dal zanjo okoli 20e.


pa še srednja šola je zraven not [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Doll -> RE: matematični kenguru-1.razred (5.3.2012 19:10:06)

IZVIRNO SPOROČILO: zita

Bili smo obveščeni, da bodo na naši šoli prvošolči tekmovali na matematičnem kenguruju. Zasledila sem, da na dmfa.si obstajajo zbirke nalog iz prejšnjih tekmovanj. Žal so v naši knjižnici vse knjige izposojene, mene pa zanima ali kdo ve.. je v eni knjigi za vse razrede skupaj zbrano- najbrž od 1-9 razreda.
A ima kdo kakšen primer takega tekmovanja.. ta bi mogoče poslal po mailu, skeniral...

Ućiteljica nam ni kaj dosti razložila o tem. Se moramo starši kar sami informirat.

Hvala.


Jaz pa imam eno vpr. In zakaj bi zdaj vi morali delati karkoli? A res ne morete pustiti ,je treba zdaj otroke piflat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




*pepelka* -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 8:04:13)

Naši otroci so to vadili v šoli. Doma z njim nimam namena delati nekaj ekstra, saj otroka ne želim s tem obremenjevati. Res je lepo, če otrok doseže lep rezultat, vendar pa sem mnenja, da otroci to vadijo zadosti v šoli in tudi skozi naloge, da ni potrebno kupovati še dodatnih knjig...razen če mora biti vaš otrok res na samem vrhu.




petarda -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 8:17:26)

Nam je bilo na roditeljskem sestanku tudi rečeno, da bodo vadili v šoli. Doma se ne mislimo nič kaj posebej temu posvečat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




urška -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 9:34:47)

naloge na tekmovanju so logične narave. torej gre bolj za to, da otrok "vidi" ali "ne vidi" rešitev problema. in vadili bodo v šoli. sploh pa, če je bil otrok izbran za tekmovanje je učiteljica precenila, da je sposoben to rešit. tako da se ne rabiš ravno obremenjevat. sicer pa naloge najdeš tudi na spletu.
dmfa je sicer izdalo mislim da dve knjigi, s tem, da v prvi knjigi najdeš naloge od tretjega razreda naprej. tako da tista od 2002-2004, ti sploh ne pride prav.




petarda -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 9:36:55)

Pri nas pri prvošolčkih niso izbirali in bo pisal cel razred. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Matkurja -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 10:11:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

IZVIRNO SPOROČILO: zita

Bili smo obveščeni, da bodo na naši šoli prvošolči tekmovali na matematičnem kenguruju. Zasledila sem, da na dmfa.si obstajajo zbirke nalog iz prejšnjih tekmovanj. Žal so v naši knjižnici vse knjige izposojene, mene pa zanima ali kdo ve.. je v eni knjigi za vse razrede skupaj zbrano- najbrž od 1-9 razreda.
A ima kdo kakšen primer takega tekmovanja.. ta bi mogoče poslal po mailu, skeniral...

Ućiteljica nam ni kaj dosti razložila o tem. Se moramo starši kar sami informirat.

Hvala.


Jaz pa imam eno vpr. In zakaj bi zdaj vi morali delati karkoli? A res ne morete pustiti ,je treba zdaj otroke piflat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Tega se ne da napiflat. Se pa da z otrokom rešit nekaj nalog, da vidi, kako se rešuje take probleme.




Doll -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 10:19:01)

Matkurja ne kužiš poante. Da ti povem po domače oz. vprašam: zakaj bi zdaj otrok moral doma delati še več dodatnih nalog zaradi tega kengurujčka?
To je isto kot ,ko mamice sprašujejo kaj otrok dela na sistematiki,da lahko doma otroka "natrenirajo" da bo to pa ja znal pri zdravnici.




urška -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:05:23)


IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Pri nas pri prvošolčkih niso izbirali in bo pisal cel razred. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



pri nas veno izberejo, drugače bi pisalo po 60 otrok na letnik.




sazi -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:15:50)


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Matkurja ne kužiš poante. Da ti povem po domače oz. vprašam: zakaj bi zdaj otrok moral doma delati še več dodatnih nalog zaradi tega kengurujčka?
To je isto kot ,ko mamice sprašujejo kaj otrok dela na sistematiki,da lahko doma otroka "natrenirajo" da bo to pa ja znal pri zdravnici.


Otroci so med seboj različni. Jaz sem bila vedno vesela kakršnihkoli knjigic z nalogami iz logike - zame je bila to najboljša in najbolj zaželena igra, pa me v to ni nihče silil.
In tega ne gre primerjato s "piflanjem" za sistematski pregled, kerj bi z realnim znanjem lahko pokazal kakšne zdravstvene težave, tako pa jih s "piflanjem" prikriješ in ogroziš zdravje.




Doll -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:20:26)

sazi jaz ne vidim v postu da si otrok želi!! Vidim samo,da so starši bili obveščeni o tekmovanju in sedaj .....
Ja,pač tako mamice delajo za sistematiko




petarda -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:22:34)

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Pri nas pri prvošolčkih niso izbirali in bo pisal cel razred. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



pri nas veno izberejo, drugače bi pisalo po 60 otrok na letnik.


Pri nas jih bo pisalo 60. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] So pa vprašali, če kdo ne bi pisal...tistemu potem ne bi bilo treba. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




petarda -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:25:24)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Matkurja ne kužiš poante. Da ti povem po domače oz. vprašam: zakaj bi zdaj otrok moral doma delati še več dodatnih nalog zaradi tega kengurujčka?
To je isto kot ,ko mamice sprašujejo kaj otrok dela na sistematiki,da lahko doma otroka "natrenirajo" da bo to pa ja znal pri zdravnici.


Otroci so med seboj različni. Jaz sem bila vedno vesela kakršnihkoli knjigic z nalogami iz logike - zame je bila to najboljša in najbolj zaželena igra, pa me v to ni nihče silil.
In tega ne gre primerjato s "piflanjem" za sistematski pregled, kerj bi z realnim znanjem lahko pokazal kakšne zdravstvene težave, tako pa jih s "piflanjem" prikriješ in ogroziš zdravje.


Moj prvošolček je tudi vedno vesel kake knjigice s takšnimi in drugačnimi vajami, jih zelo rad rešuje. Vseeno pa mu prav te za kengurujčka ne mislim kupovati, niti delati prevelikega pompa okrog tega tekmovanja. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Paštetka -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:30:57)

Tudi mi ne delamo nobenega pompa okrog tega, prav tako nimamo nobene knjigice za vaje.
Otrok naj sam s svojim znanjem, inteligentnostjo pokaže koliko je sposoben, iznajdljiv.

je pa učiteljica rekla na sestanku, da ne bodo vsi šli na tekmovanje oz. ne bodo vsi pisali kengurujčka, ampak jih ona izbere glede na njeno presojo, kdo bo šel in kdo ne oz. kdo je primeren.




urška -> RE: matematični kenguru-1.razred (6.3.2012 11:53:28)

Meni se ne zdi smiselno da vsi pisejo. Ker ja, otroci so razlicni. Tudi v smislu, da eni na zalost, ne zmorejo resevat takih nalog. Ok, odraslim se najverjetneje zdijo preproste oz. Znamo z izkusnjami ki jih imamo, resit take naloge. En otrok, ki ima dsp, ker ima ucne tezavepa res ne vem zakaj bi se ga prijavljalo na tako tekmovanje. Seveda pa znajo malcki tudi presenetit, sploh v prvem razredu uciteljice mogoce se ne poznajo sposobnosti vseh otrok. No kakorkoli, pri nas ne pisejo vsi. Moj sin je prijavljen in upam na dober rezultat.




anajan -> RE: matematični kenguru-1.razred (8.3.2012 11:52:41)

Kengurujček je edino tekmovanje v OŠ, ki med starši vsako leto dvigne veliko prahu. V prvi triadi (1.-3. razred) gre za reševanje nalog, ki od učenca zahtevajo smiselno povezovanje.

Logično razmišljanje in povezovanje je za učni napredek otroka zelo pomombno. Zato dragi starši, kupujte knjige in revije s primernimi nalogami. Otrok naj rešuje naloge takrat, ko ga bo to veselilo (mogoče namesto računalnika, TV ali namesto katere izmed številnih izvenšolskih dejavnosti, ki v popoldanskem času utrujajo otroka, da ni sposoben učenja). Ne obremenjujte otrok s tekmovanjem. Naj se ga veseli in ne da se ga boji.

Učitelj, ne bi smel NIKOLI odločati o tem, kateri otrok bo tekmoval v znanju in kateri ne. To je selekcija otrok na podlagi učiteljevega mnenja. Starši imate možnost izbire.

P.S. Vem o čem govorim, sodelujem pri organizaciji šolskih tekmovanj.




Paštetka -> RE: matematični kenguru-1.razred (8.3.2012 11:55:53)

Učitelj, ne bi smel NIKOLI odločati o tem, kateri otrok bo tekmoval v znanju in kateri ne. To je selekcija otrok na podlagi učiteljevega mnenja.


ok, mogoče sem se v zgornjem postu dvoumno izrazila. pri nas je učiteljica izbrala na podlagi dveh testov, ki so jih pisali v šoli in ne na lepe oči.




anajan -> RE: matematični kenguru-1.razred (8.3.2012 12:26:48)

Nekateri učitelji pa to res delajo na lepe oči. Na žalost!!




tehnofil -> RE: matematični kenguru-1.razred (9.3.2012 10:15:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Matkurja ne kužiš poante. Da ti povem po domače oz. vprašam: zakaj bi zdaj otrok moral doma delati še več dodatnih nalog zaradi tega kengurujčka?
To je isto kot ,ko mamice sprašujejo kaj otrok dela na sistematiki,da lahko doma otroka "natrenirajo" da bo to pa ja znal pri zdravnici.

Ni čist isto. To je kot da bi primerjal, zakaj bi se z otrokom rekreiral v teku, da bi tekel na tekmovanju v krosu. Ali pa zakaj bi mu za tek kupil superge, pa naj teče v čevljih.

Otroške aktivnosti lahko s svojim sodelobanjem podpiramo in vspodbujamo, ali pa jih prepustimo da sami izbirajo ležanje pred televizijo in sedenje pred računalnikom.




tehnofil -> RE: matematični kenguru-1.razred (9.3.2012 11:01:03)

IZVIRNO SPOROČILO: anajan
....Zato dragi starši, kupujte knjige in revije s primernimi nalogami...

Katere revije , knjige po tvoje sodijo v to kategorijo?

IZVIRNO SPOROČILO: urška
.... sicer pa naloge najdeš tudi na spletu.

Kakšen link na naloge za začetek?




Doll -> RE: matematični kenguru-1.razred (9.3.2012 11:41:19)

tehnofil pač ne kužiš kaj hočem povedat.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>