Dukanova dieta (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Hujšanje



Sporočilo


eva Ana -> Dukanova dieta (2.4.2012 10:57:27)

Po vseh prebranih in naštudiranih prispevkih, sem se odločila, da se lotim dukanove. Poletje in čas za oblekice bo kmalu tukaj.A začne katera z mano?




pikomiko -> RE: Dukanova dieta (2.4.2012 18:58:21)

Prvič slišim zanjo, daj malo opiši. Bi blo treba začet ja.




mini86 -> RE: Dukanova dieta (2.4.2012 21:05:51)

mene tudi zanima [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:30:48)

Jupi, pa res uspeva -2kg od ponedeljka zjutraj do danes zjutraj![sm=bravo.gif]




cimi -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:34:41)

IZVIRNO SPOROČILO: eva Ana

Jupi, pa res uspeva -2kg od ponedeljka zjutraj do danes zjutraj![sm=bravo.gif]


pa napiši še za kakšno dieto gre!




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:37:46)

Za tiste, ki vas zanima: mene je ta prispevek prepričal:

http://www.ringaraja.net/forum/m_5115794/mpage_1/tm.htm#5755772




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:38:49)

Potem še pa ta:

http://www.njena.si/zdravje/diete/dukanova-dieta.html




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:40:42)

... in še ta

http://www.dukandiet.co.uk/

...in po njihovem izračunu, bom imela idealno težo 24.6.2012 [sm=smiley36.gif]

Začetek je dober!




Paštetka -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 9:45:47)

nobena shujševalna dieta me ne prepriča. Ker so vse agresivne in prav nič prijetne za telo oz. prej predstavljajo za telo šok, kot pa kaj dobrega.

Jaz bi vsem, ki želijo shujšat predlagala, da si prebere kakšno knjigo ali dve o prehrani. Kaj so to OH, kaj beljakovine, M itd.
Kako vplivajo na telo in tako naprej.
Katera hrana je primerna za kaj itd.

Kot prvo v vrsti moraš za vsak grižljaj, ki ga vneseš v telo vedeti, kaj predstavlja in kaj se bo zgodilo. Rabiš to ali ne? Rabiš zdaj?
In ko spremeniš mišljenje o prehrani, se začneš res zdravo prehranjevati in pravilno (ne samo "zdravo"), ne rabiš nobene diete, ker bodo kilogrami kopneli sami od sebe. Da ne govorim še o kakšni dodatni aktivnosti.
tudi dodatna zaposlitev možganov je super, da ne misliš stalno na hrano, kaj boš dal v usta, če imaš dovolj poln hladilnik, predal z junk foodom...







eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 10:14:50)

Se strinjam popolnoma.
In mislim, da vse vemo da se dogaja v glavi! Jaz sem namreč totalni fanatik na sladko, ampak tokrat sem si rekla NE in sedaj že dva dni in pol nisem jedla sladkega, kar je za mene dosežek stoletja!
Nikoli še nisem poskusila nobene predpisane diete, za dukanovo sem se pa odločila, ker sem videla da temelji res na totalno zdravi prehrani. 5 obrokov na dan ti že pove, da ne gre za "hiranje" ampak samo za zdrav način življenja .
Na srečo nimam veliko kg viška in vem da bi marsikatera bila zelo srečna, če bi imela takšno postavo kot jo imam jaz. Zato moj pristop k dieti temelji na ZDRAVI PREHRANI!


... uh malo sem se razpisala [sm=smiley1.gif]




Aika77 -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 11:02:25)

eva Ana kako se prepričaš, da se odrečeš sladkim pregreham? Na začetku še gre, potem pa te čez kak mesec pograbi in je kriza. Velik uspeha, koliko si že izgubila?




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 12:19:29)

Aika77, saj ne rečem da več nikoli ne bom ničesar sladkega pojedla (poleti sladoled- njami njami [sm=smiley36.gif] ), ampak dokler ne pridem do željene teže se bom poskušala popolnoma odreči. Je pa težko, ko pa imam doma dve in pol leti staro punčko in je sladkega vedno nekje nekaj. Bom pač trmasta! Je težko zavrečt krof, katerega je mala zjutraj samo "pogledala". [sm=jezicek.gif]
Kot sem napisala od ponedeljka zjutraj ( ko sem začela) do danes zjutraj -2kg!




Aika77 -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 13:37:35)

Ko te zagrabi cukr, najboljše, da pomisliš na svoj špeh, ki ga bo samo še več;)




Paštetka -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 13:42:45)


IZVIRNO SPOROČILO: Aika77

Ko te zagrabi cukr, najboljše, da pomisliš na svoj špeh, ki ga bo samo še več;)


Če nimaš v omari nič, ne rabiš pomisliti na nič. To je najboljša preventiva. [sm=smiley36.gif]
Hujšamo praktično v trgovini. [sm=smiley1.gif]




Aika77 -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 16:23:03)

To pa imaš prav Paštetka;) Največja napaka je v času diete it lačna v shopping. eva Ana, ali ta dieta dovoljuje svinjsko meso?




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 17:24:57)

aika77, ne svinjsko meso ne. Piščanec, puran, teletina, govedina - od mesa




Lorna4 -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 17:30:06)

hej. kako pa pripravljaš meso, glede na to, da naj se ne bi uporabljalo nič olja ali masla? samo na žaru??




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 19:40:20)

Meso pečem v teflonu in zalivam z vodo.




Paštetka -> RE: Dukanova dieta (4.4.2012 21:01:54)

Jaz doma kuham pečem samo z arganovim, kokosovim, lanenim in sezamovim oljem. To bi lahko v bistvu rekli, da so bolj podobna prehranskim dopolnilom kot oljem. Probajte.
Nič ne bi moglo biti narobe, če ta olja uporabite pri hujšanju,pri pripravi hrane.




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (5.4.2012 9:43:02)

Paštetka zanima me tvoje mnenje: KVINOJA V ČASU HUJŠANJA. JA ALI NE?

Jaz jo namreč obožujem. Naj bi imela najmanj OH in naj bi spadala med beljakovine.




NočnaLučka -> RE: Dukanova dieta (7.4.2012 18:04:37)

Kvinoja je dobro živilo, vendar ne beljakovinsko. Ima pb 60% OH in pb 15% beljakovin, tako da je še vedno hidratno živilo. Ima malo več beljakovin kot ostala žita, pomembno pa je, da imajo te beljakovine super aminokislinsko sestavo. Zato rečejo, da je popolno beljakovinsko živilo, ker ima odlično beljakovinsko sestavo, ne pa zato, ker bi imela veliko beljakovin. Beljakovine niso enake, oziroma niso enako sestavljene, zato so ene boljše (sestavljene iz esencialnih aminokislin) in ene slabše.




Poka -> RE: Dukanova dieta (7.4.2012 19:42:44)

Nisem brala kaka dieta je to, ker diete so vse nezdrave in neučinkovite, razen če ti jo napiše strokovnjak. Kar se pa lahko tudi sam naučiš, ker to je tako učenje temeljnih načel zdrave prehrane.

Ni vedno lahko, sploh ne, uf, priznam... Sama se probam držat že nekaj let, vmes se nisem - se mi je podrla organizacija... Zdaj mi pa nekako uspeva, seveda pa se kdaj tudi ne morem upret sladkarijam, npr. danes....

Jaz sploh ne bi imela sladkarij doma, sam moj vedno teži, da jih je treba imet za goste - sicer sem sama prej vedno pekla zdrave sladice in so tudi bile dobre... sam zdaj nimam pečice [sm=smiley36.gif] Ampak ravno danes se mi je zgodilo, ko je bila tašča na obisku, da sem jih res preveč pojedla [sm=hudicek1.gif] pol ona, ko ima itak sladkorno in ne bi smela, pol jaz, drugače jih pa itak vse moj poje... gosti ne pridejo niti na svoj račun...

Za otroke ni treba imet sladkarij doma, ker otrokom tega ni treba jest - pravzaprav imamo ravno pri njih priložnost, da jih vzgojimo.





brezka -> RE: Dukanova dieta (10.4.2012 18:25:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

nobena shujševalna dieta me ne prepriča. Ker so vse agresivne in prav nič prijetne za telo oz. prej predstavljajo za telo šok, kot pa kaj dobrega.

Jaz bi vsem, ki želijo shujšat predlagala, da si prebere kakšno knjigo ali dve o prehrani. Kaj so to OH, kaj beljakovine, M itd.
Kako vplivajo na telo in tako naprej.
Katera hrana je primerna za kaj itd.

Kot prvo v vrsti moraš za vsak grižljaj, ki ga vneseš v telo vedeti, kaj predstavlja in kaj se bo zgodilo. Rabiš to ali ne? Rabiš zdaj?
In ko spremeniš mišljenje o prehrani, se začneš res zdravo prehranjevati in pravilno (ne samo "zdravo"), ni potrebna nobena dieta, ker bodo kilogrami kopneli sami od sebe. Da ne govorim še o kakšni dodatni aktivnosti.
tudi dodatna zaposlitev možganov je super, da ne misliš stalno na hrano, kaj boš dal v usta, če imaš dovolj poln hladilnik, predal z junk foodom...






Se res popolnoma strinjam v vsakem stavku. Najbolj je zagotov potrebna zaposlitev možganov, ker nam te sporočajo, kaj naj naredimo. Če pa imamo polno glavo dela, pa se niti ne spomnimo na hrano, kaj šele da bi šli v hladilnik. Pomembno pa je tudi znanje o hrani. Nikakor ni prav, da se beljakovine in OH mešajo in uživajo skupaj, ker to je tudi za organizem strup. Še najbolje pa je, da se potem velik bolje počutiš. Kaj je vendar bolje od tega? Mislim, da tisti trenutek, ko uživaš hrano, ni toliko vreden od vseh ostalih trenutkov, ko bi se lahko človek bolje počutil[sm=zmeden.gif]




Aika77 -> RE: Dukanova dieta (11.4.2012 12:54:35)

Kje kupujete kvinojo? Kak Muller, DM? Na tržnici?




eva Ana -> RE: Dukanova dieta (13.4.2012 20:28:22)

Kvinojo jaz kupim al Mercator, DM, Spar




Stran: [1]