tek ko dojiš (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


evci -> tek ko dojiš (3.9.2005 14:35:00)

mene pa zanima, če lahko tečeš, ko dojiš. tri mesece po porodu sem šla teč pa tamala potem sploh ni hotla pit. a mislite da tek vpliva na mleko?
hvala in lp




Jančika_ -> tek ko dojiš (3.9.2005 17:10:56)

Dvomim. Jaz sem začela teči 4m po porodu in ni bilo nobenih problemov. Lahko pa poskusiš tako, da greš teči po dojenju. Tako je itak lažje, ker so dojke prazne.




Naja31 -> tek ko dojiš (3.9.2005 17:15:17)

Jaz sem tudi sla ze tect pa se je potem normalno dojil.
Imej pa dober modrc, ker fejst bolijo ko teces.




2ursae -> tek ko dojiš (3.9.2005 18:55:29)

jaz sem pa ravno prebrala:

Pia67 je na forumu "Čvekanje v pričakovanju" napisala:

"lahko začnem laufat čez optimističnih 6 tednov. Pa še takrat baje ne smem takoj punčke dojit ... , ker mlečna kislina v mišicah okisa mleko in takega dojenčki ne marajo. Kaj vse ne izveš iz knjig. Praksa bo prinesla svoje."

to je najbrž to, kar muči tudi tebe...

pozdravček






Jančika_ -> tek ko dojiš (3.9.2005 19:04:09)

Na tekaških forumih lahko najdeš linke (zdajle se mi jih res ne da iskat), kjer piše, da ni prav nobenih dokazov, da mlečna kislina prehaja v mleko. Pravzaprav niti niso vsi strokovnjaki mnenja, da je to, kar nam povzroča musklfiber, mlečna kislina, ampak pravijo, da gre za poškodovana mišična vlakna.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.9.2005 19:25:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Primoza -> tek ko dojiš (3.9.2005 19:27:05)

evci je napisal/a:

mene pa zanima, če lahko tečeš, ko dojiš. tri mesece po porodu sem šla teč pa tamala potem sploh ni hotla pit. a mislite da tek vpliva na mleko?
hvala in lp


Vztrajnostni športi lahko zmanjšajo produkcijo mleka, na samo kakovost pa ne vplivajo.




2ursae -> tek ko dojiš (3.9.2005 22:00:39)

potem se pa opravičujem, le pomagati sem želela

pozdravček




BaniT -> tek ko dojiš (4.9.2005 11:09:01)

Jaz sem tudi mislila, da je kriva mlečna kislina; no potem pa ni   




Abby -> tek ko dojiš (4.9.2005 15:59:55)

Priporoča se, da se doječa mamica ukvarja s športom takoj po dojenju, ne vem pa, zakaj. Sem pa to zasledila v strokovni literaturi, ne iz kakih govoric. Itak pa naj normalno športno udejstvovanje ne bi vplivalo na dojenje.
Sama se nameravam v prihodnjem tednu udeležiti skupinske vadbe, ko se bodo le-te začele. Problem pa je, bolj kot karkoli drugega, čas.




Stran: [1]