otrok kriči (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vzgoja



Sporočilo


biga -> otrok kriči (22.5.2012 10:55:09)

Moj sin, ki bo v petek star 5 let, se zadnje dni kar naprej dere. Ko mu nekaj naročim, zakriči nazaj. Bodisi v smislu "ne bom" bodisi kaj drugega. Praktično vsak dan ima take izpade, večinoma brez veze (za moje pojme). Enostavno ne zna lepo povedat, čeprav sva že stokrat predebatirala, da v hiši ne kričimo, da niti midva z možem ne kričiva nanj. Sploh kadar je slabe volje, bi kar kričal. V bistvu mi nazaj jezika, ne morem drugače razložit. Pa velikokrat kričanje spremljajo grde besede v smislu "ti si kakica, drek, smotana". In seveda potem to ponavlja tudi mlajša sestrica, ko ima izpad trme. Da ne omenjam, da tudi njo kar naprej špika. Ne vem, ali je to zgolj faza ali je že zaskrbljujoče. Načeloma je fejst fant, mu je hudo potem in joka, da hoče biti priden, da noče nagajat. Se vedno opraviči, a to ni rešitev, s tem mora prenehat. Se tud meni že trga, ker je dnevno tako. Kakšno sankcijo uvesti, se sprašujem. Očitno ne pomaga, da ostane brez knjigice pred spanjem.




Ajra RR -> RE: otrok kriči (22.5.2012 10:56:53)

Vprašaj za nasvet dr. Sašo Poljak Lukek, ti bo hitro odgovorila: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/dr-sasa-poljak-lukek_43




tehnofil -> RE: otrok kriči (23.5.2012 9:02:45)


IZVIRNO SPOROČILO: biga
...star 5 let, se zadnje dni kar naprej dere. Ko mu nekaj naročim, zakriči nazaj. Bodisi v smislu "ne bom" bodisi kaj drugega. Praktično vsak dan ima take izpade, večinoma brez veze (za moje pojme). Enostavno ne zna lepo povedat, čeprav sva že stokrat predebatirala, da v hiši ne kričimo, da niti midva z možem ne kričiva nanj. Sploh kadar je slabe volje, bi kar kričal. V bistvu mi nazaj jezika, ne morem drugače razložit. Pa velikokrat kričanje spremljajo grde besede v smislu "ti si kakica, drek, smotana". ....

Vsaj tri stvari so
1. takšno obnašanje je pri nekom videl
2. naučiti se mora ( s tvojo pomočjo) da mora jezo kontrolirati
3. vsakič ko pride do "situacije" SI VZEMI ČAS takoj. Usedi se z njim in se pogovori takoj. Poslušaj ga, naj pove zakaj tako misli in zakaj tako hoče. Pa tudi z dodatnimi vprašanje, če emni da je tako prav. Predsvem pa naj v tem pogovoru začuti, da ga imaš rada. To je edino kar otrok potrebuje. Da ga imaš rada. Ne s kreganje ampak z vzgledom ga nauči se umiriti. Naj pove. Naj se izjoka. PRVO SE UMIRI TI, in umiril se bo potem tudi otrok. Naučil se bo da se da stvari reševati tudi umirjeno, ti pa si njegov vzgled.

p.s. lažje je to napisati, kot izvesti [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]