Šokirana (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


. ču -> Šokirana (5.9.2005 14:52:07)

...mogoče je naslov celo malo pretiran,samo mi dogodek in razmišljanje ne dasta miru,da vam ne bi opisala tega primera
Naša ta velika je prvošolka in danes sm jo šla iskat sama nekaj po drugi uri,ker je v podaljšanem bivanju.Na vratih razreda,kjer naj bi otroci bili,je bil listek,da so zunaj na šolskem igišču...pridem tja,ta malo vidim že od daleč,ona mene ni vidla...
Tm v rinčku so stale tri osebe-sklepam,da so bli na igrišču trije razredi,ki so pač odgovorne za otroke v PB...jes sm vse tri vidla prvič in tud one mene...
Povem,da sm prišla po Katjušo...in seveda sm jo takoj "dobila" tud vprašala me ni kdo sm jes(sej nism neka pomembna oseba)samo,se mi pa zdi da to ni način...
In tkole razmišlam,da bi po otroka lahko prišel "kdorkoli" in to kateregakoli otroka,ker je na oglasni deski pred razredom objavljen tud seznam otrok v razredu
Ja,sej je že res,da pa otrok z neznano osebo ne bi nikoli šel,ali pač ta oseba bi mogla met samo mal domišlije in iznajdljivosti,...pa vsak dan se take reči tud ne dogajajo,sej vem...samo izvedljivo je pa z lahkoto....

Mogoče je imela katera podoben primer

Lp




kofetek2010 -> Šokirana (5.9.2005 19:44:21)

pred meseci sem šla po nečaka v jasli in sem ga dobila, brez problemov! sem bila sama presenečena in šokirana tista vzgojiteljica je tamalega (starega 1 leto!) vprašala, a je prišla teta? in mali ja! itak je enoletniku vsaka ženska teta


.ču - pr nas moramo vsako leto napisat kdo bo hodil po otroka in v prvem razredu sem eno kolegico prosila, če mi dvigne tamauga iz šole, kr ne bom uspela prau cajt prit in me je učiteljica klicala, če je res, da mi ga lahko ta in ta odpelje, kr je tamau tud rekel, da nič ne ve, da gre z njo domov




. ču -> Šokirana (5.9.2005 19:51:17)

Ok,če ne šokirana pa začudena vem,da se je šolsko leto komej začelo in se res ne mormo poznat,samo vseen...men se to ne zdi glih najboljši način...

Jana73,tud mi smo mogli napisat in podpisat izjavo,če bi po otroka hodila oseba mlajša od 18 let se mi zdi,npr. kakšen starejši brat ali sestra...

Kaj pa v primeru,da ima eden od staršev prepoved približevanja otroku,ker poznam tak primer,sm tud na to pomislila...




kofetek2010 -> Šokirana (5.9.2005 19:58:47)

to o mladoletnosti tud, in spisek ljudi, ki lahko pridejo po otroka

najboljše, da poveš hčeri kdo bo prišel po njo tist dan in se tud pogovoriš, da ne more it z neznanci, pa če obljubljajo nevem kaj




india -> Šokirana (5.9.2005 21:33:46)

Kar se tiče prepovedi približevanja, sem enkrat ravno o tem vprašala ravnateljico na naši šoli in pravi, da dokler nimajo kakšne odločbe iz sodišča ali socialnega, ni nič uradno. Ko pa imajo kak list je pa tudi vpršljivo, ker lahko tisti "prepovedani" pošlje koga drugega,ki mu radno ni prepovedano, otrok pa lahko pač sam gre, ali pa ne. Nekateri učitelji se namreč tega ne držijo kot bi se morali.




Gina -> Šokirana (5.9.2005 22:01:51)

Prvi dan je vse čisto mimo po vseh šolah. Načeloma sklepamo, da po otroka pridejo starši. Jaz sem prvi dan čisto vsakemu dala roko, ampak verjemi mi, da jih po eni uri še nisem poznala, kako bi jih šele učiteljica v pb, ki sploh zraven ni bila. Tako da....imaš prav, lahko bi...ampak zaenkrat se zanašamo na to, da otrok ne bi šel kar z nekom, pa na to, da nismo v Ameriki.... Kako dolgo bo še šlo tako....
Je pa res, da v vrtcu pri nas moramo podpisati list, kdo bo hodil po otroka, sicer otroka ne dajo. Ko sem bila jaz sama in so mi bili otroci dodeljeni v skrb, sem morala podpisat, da njun oče lahko občasno hodi ponju, sicer ju ne bi dali. No, saj ne vem, če je sploh 1x prišel v vrtec koga iskat, ampak vseeno.

Spiska otrok na vratih pa ne sme biti! Niti slučajno. To je varstvo podatkov. Jaz si niti lista s podatki ne upam na roditeljskem sestanku okoli dat za vpis novih telefonov, ker ib drugi starši lahko videli od kakšnega drugega starša podatke.




kofetek2010 -> Šokirana (5.9.2005 22:08:50)

a res gina, tole s seznami naša šola ima prvošolčke kar na internetu objavljene seznam pa tud gre na prvem roditeljskem okrog

aja, še to - naši imajo tud 2x 15 minutni odmor




Abby -> RE: Šokirana (24.9.2005 16:12:52)

V naši šoli sicer ni seznama, so pa na hodniku, pri obešalnikih, imena otrok (brez priimkov) in njihove fotografije. A se to sme? Tudi ne vem, v čem je pomen tega. Če gre za to, da bi naj na ta način otroci lažje našli svoje obešalnike, bi lahko imeli tudi razne živali, rožice, predmete. Tako smo imeli v mali šoli v mojih časih.




Gina -> RE: Šokirana (24.9.2005 16:56:17)

Šola lahko otroke slika, objavlja kaj na internetu, ali celo da ven seznam otrok, samo in izključno pod pogojem, da starši v to privolijo in podpišejo. Ponavadi šole dajo en tak obrazec ven že čisto na prvem roditeljskem sestanku, da se zaščitijo - včasih je celo obrazec, ki velja več let - piše to na njem. Če tega niste podpisali, potem tega uradno šola ne sme. Velja pa seveda za tisto, kar ste podpisali. pri nas ta obrazec ne vsebuje spiska na vratih, zato se jaz osebno ne upam niti seznama tel. številk dati naokrog na roditeljskem sestanku, čeprav v principu to ni nič takega in večine ljudi ne moti. Ampak lahko se znajde kakšna vip oseba, ki ji to ni po godu, pa si predstavlja, da bodo zdaj pa vsi njegov tel. hoteli, pa me gre tožit. Seznama otrok se tudi zato ne sme izobešat, ker v principu imaš lahko otroka iz varne družine, pa ne sme njegov nasilni oče za to izvedeti, ali kaj podobnega, torej zaščita podatkov. Vem, da gre vse skupaj v grozne skrajnosti, skregane s splošnim zaupanjem v ljudi, ampak sem nas je kapitalizem pripeljal, žal. Meni se zdi to strašno pretiravanje, oz. en sam strah ljudi pred drugimi ljudmi, ampak kaj češ, tukaj smo v človeškem razvoju, saj bo minilo.




Stran: [1]