Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


amii -> Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (13.8.2012 13:55:11)

Listam po forumu in vse debate o odločbah o znižanih plačilih vrtca so za nazaj - se pravi za tiste ki ste oddajali vloge v začetku tega leta

Meni pa ni zdaj jasno, za nas, ki smo oddali vloge šele junija, julija oz do 15.8. za naše malčke ki gredo 1. v vrtec v septembru 2012.
Pri nas bodo verjetno upoštevali dohodke iz l. 2011 in ne iz l. 2010, glede na to da so dohodninske napovedi za 2011 že vse izdane, ali ne?






knorbalbo -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (13.8.2012 14:15:45)

Kolikor jaz vem, se vedno upoštevajo zneski za preteklo leto, se pravi da bodo pri vas upoštevali leto 2011.




amii -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (13.8.2012 14:23:04)

Po logiki se ja.
Ampak v vseh postih, ki si jih dopisujejo v prejšnjih temah je govora o l. 2010. Verjetno zato, ker takrat še takrat ni bilo izdanih dohodninskih napovedi za l. 2011. Pa me je malo zmedlo. Sem milila da so v ZUJf dali kaki člen al kaj - nikol ne veš pri naših političnih glavcah...........




K_a_t_i -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (13.8.2012 22:25:13)

Pri nas sta oba štartala s septembrom in smo decembra morali prinesti nove dohodninske odločbe. Torej so od septembra do decembra upoštevali tisto za l.2010 (če bi bilo to zdaj), z januarjem pa tisto od 2011.
Ne vem pa, če je še vedno tako.




amii -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (14.8.2012 8:03:55)

Aha. Nekak sumim da bo l. 2010. Bomo videli........
Sem pa oddala vlogo konec junija in ko sem včeraj klicala na CSD, so rekli da bodo odločbe pošiljali po dopustih. Tak da čez kak mesec bo odgovor že znan




petea -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (14.8.2012 21:56:07)

gleda se dohodninsko leto 2011




liliana -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (16.8.2012 10:44:07)

IZVIRNO SPOROČILO: amii

Aha. Nekak sumim da bo l. 2010. Bomo videli........
Sem pa oddala vlogo konec junija in ko sem včeraj klicala na CSD, so rekli da bodo odločbe pošiljali po dopustih. Tak da čez kak mesec bo odgovor že znan


Leto 2010 bo samo v tem premeru, če dohodninske odločbe za leto 2011 še nimaš ali pa v tem primeru, če si se pritožila na odločbo za leto 2011 in pritožba še do zdaj ni rešena.....




amii -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (16.8.2012 11:42:11)

Torej 2011. Hvala




amii -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (29.8.2012 11:27:23)

Tile naši državni organi......... Pravkar sem izvedela da bo vloga oddana v juniju, rešena šele v novembru,..............

Kje pa je ZUP in roki ki bi se jih morali držati????? Tega ne razumem. A res nihče v državi nikoli za nobene nepravilnosti ne odgovarja?
Jaz bom pri plačilu DDVja ali dohodnine zamujala za 1 dan pa me bodo zaradi tega oglobili (obresti)...........

Nosečniški hormoni mi udarjajo ven, ampak vseeno.............[sm=hudicek1.gif]




krfjolca -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (31.8.2012 18:08:25)

Mene pa nekaj drugega zanima. Ali bodo ob teh izračunih tudi na novo določili višino otroškega dodatka? Ker meni naprimer so odločbo za OD in vrtec za starejšega sina poslali v začetku junija, gledalo se je pa leto 2010. OD je ostal po starem, poračuna k sreči nisem imela za vrtec. Zdaj pa sem v avgustu oddala novo vlogo, za hčerko, ki s septembrom štarta vrtec. Ker bodo verjetno upoštevali 2011 dohodninsko napoved, pričakujem, da bo otroški dodatek nižji, oz. celo ukinjen, višina vrtca pa precej višja. In če bodo še enkrat določili OD, pomeni, da bom morala vračati nazaj za celo leto, kljub temu, da že imam eno veljavno odločbo za OD za letos. Ali se katera spozna na to?




emaa -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (31.8.2012 19:06:12)

Vračala ne boš za celo leto, samo od dneva veljavnosti odločbe, ampak od 1.9.12 kdaj pa boš rešeno dobila je pa spet vprašanje.




krfjolca -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (31.8.2012 20:23:00)

Hvala, emaa, upam, da bo res tako.
Najbolj me pri tem jezi, da me pri vsem skupaj zafrkne popoldanski sp, ki sem ga lani odprla, ker sem hotela biti poštena in ne inštruirati na črno, z njim pa sem imela več stroškov kot koristi in sem ga letos februarja zaprla. In potem me na rit vrže podatek, da mi bodo zaradi spja v odločbi upoštevali fiktivni znesek v višini cca 7.000 €, ki jih niti od daleč nisem videla. In ta "poštenost" me bo tepla še 2 leti pri položnicah. Pa dobro, se sprijazniš, sam za nazaj vračat neke enormne zneske, je pa tu mač (s tem, da so letos obema znižali plačo). Pri meni bi poračun OD za celo leto znašal čez jurja. [sm=smiley19.gif]




zlatolaska -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (31.8.2012 20:31:45)

ni nujno da ti bodo upoštevali teh 7.000...meni niso, je rekel da je on tako odločil ker sem zaposlena in dobivam plačo. Kaj pa vem zgleda da niso usklajeni. Pa sem takoj klicala da ne bi slučajno potem kaj vračala za nazaj. Jaz sem oddala okrog 5. 8 in sem dobila ta teden odločbo za vrtec in upoštevali so leto 2011.

Zanima me le, katero leto bodo upoštevali ko bom decembra ponovno oddala vlogo? Spet 2011 - no saj za 2012 ne bo ne bilanc ne dohodninskih odločb?




Zora* -> RE: Znižano plačilo vrtca - novinci v vrtcih (1.9.2012 8:37:04)

Ja, spet 2011.




Stran: [1]