[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.8.2012 7:45:35)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




alda -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (30.8.2012 8:03:16)

Pomaga mi še vedno le advantan krema, ki pa se v Sl zelo težko dobi.
lani mi jo je ena dobra dušica lih na RR odstopila,in jo čuvam kot "zlato".
Probaj pri vas v lekarni,kjer ste bistveno bolj založeni z zdravili tudi v prosti prodaji!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.8.2012 16:34:56)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Felicita -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (30.8.2012 18:25:25)

Uau, to ima ime? Pa ekcem da je? *šokirana* jest hodim že ene 5 let okrog dohtarjev zaradi tega - so različno veliki mehurčki - na roki manjši in tam kjer je najtanjša koža (ob nohtih, na straneh prstov, na zunanji strani palca) na nogah so pa precej veliki mehurčki, večinoma na stopalnem loku, zadnje čase pa praktično povsod. Zadeva par dni boli/srbi, potem se umiri, posuši in se odlušči. Pa mi noben ni znal povedat kaj je to, najprej je bil sum na glivice, potem so mi pa samo kortikosteroid predpisali. mažem se načelno ne. Pojavljajo se čisto naključno, tko da jest jih nisem uspela povezat s čimerkoli - sem sicer obtožila tudi že šampone in body losjone, samo se tudi ob menjavi ni nič izboljašlo.
če ima katera še kak recept (poleg kortikosteroida) bi bla ful hvaležna.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.8.2012 19:33:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.8.2012 8:22:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.8.2012 8:24:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.8.2012 8:25:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.8.2012 8:27:29)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.8.2012 11:53:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.8.2013 12:07:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (6.8.2013 12:21:57)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Krema sicer zmanjša ekcem, a tanjša kožo in je potem še slabše.


po koliko dneh uporabe se koza stanjsa toliko, da je toproblem? je to hitro, po 2, 3 dneh, ali je za to potrebno dalj casa uporabljati kremo?


Takšna krema se lahko na poškodovanem predelu maže tudi 2 ali 3 tedne. Ampak le na poškodovani del. Je problem tanjšanje kože, če se maže na zdravi del telesa, tam lahko tudi pigmenta zmanjka. Oboleli del je ponavadi tudi debelejši in se nima nič narobe zgoditi v 2 li 3 dneh. Kvečjemu kak že opazen rezultat. Namaži debelo, preko pa bombažno rokavico ali nogavico in imej čez noč.

Drugače pa mazanje z hladilnim mazilom (debelo namazano), linolo ureo, tudi melem (zagrebški, hrvaški [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ), ki se ga dobi tudi v Slo, v lekarnah.
Seveda probaj ugotoviti, kaj ti kožo draži. Ni mus, da je kozmetika, lahko je paradižnik, je močen alergen, jabolka, kivi,...




LuLu -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (6.8.2013 12:23:00)

Ja, si naredila kakšne alergološke teste? Imaš potrjeno alergijo na kaj?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.8.2013 13:34:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (6.8.2013 14:29:31)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

a ti to namerno kvaris luste ljudem [sm=smiley17.gif]


No ja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] niti ne.
Pusti se razvajati in naj ti drugi pripravljajo solato. Ti pa kar navali, če ga lahko ješ.
Kontakt..... ne kontaktiraj z njim, samo ga pojej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.8.2013 15:35:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Urska09 -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (6.8.2013 16:23:19)

Zanimivo, jaz imam enako težavo na rokah (že 20 let) pa so mi postavili diagnozo "luskavica". Pomagajo samo kortikosteroidi in pa tista čudežn krema iz Beograda Melem.




LuLu -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (6.8.2013 16:51:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Zanimivo, jaz imam enako težavo na rokah (že 20 let) pa so mi postavili diagnozo "luskavica". Pomagajo samo kortikosteroidi in pa tista čudežn krema iz Beograda Melem.


ista težava ni. lahko, da koža pri tebi podobno izgleda. meni so vzeli vzorec kože na dlani in dali v analizo. luskavice nimam.
kortikosteroidi pomagajo tudi pri kont.derm. popolna ozdravitev samo z njimi pa ni možna.




Brinčika -> RE: Kontaktni dermatitis na dlaneh... (9.9.2014 21:25:30)

Vem da je ta tema že stara ampak, sama sem sem imela alergijski kontaktni dermatitis na desni dlani, zdravnica mi je predlagala samo zaščitno kremo za roke ampak to ni pomagalo. Pomaga , ampak zares pomaga, četrti dan mi je čisto izginilo po mazanju s kremo Elocon, kupila sem jo v Italiji, prej pa se 2 leti tega nisem mogla rešit. Tako da sem hotela samo pomagat drugim z nasvetom.




Stran: [1]