ozimnica - kje dobim ...? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


nyna84 -> ozimnica - kje dobim ...? (14.9.2012 12:10:23)

A katera ve, kam naj grem iskat paprike in kumare za vlaganje? Pa zelje bi tudi rabila ...
Da bi bilo ugodno, pa kvalitetno (čim bolj naravno)
Sicer sem iz Z Slovenije.

Hvala za predloge.




matkica -> RE: ozimnica - kje dobim ...? (14.9.2012 12:42:26)

Mislim,da boš kumare že bolj težko dobila,ker je že konec,vsaj pri nas,drugače pa a v okolici ni nobenega ki se s tem ukvarja.ali kakšne take vrtnarije nimate?Drugače pa želim,čimboljše vlaganje.




kajajaka -> RE: ozimnica - kje dobim ...? (14.9.2012 15:02:37)

Za kumare si vsaj kak dober mesec prepozna.

Papriko in zelje pa nabavi pri kakšnem bližnjem pridelovalcu - boš najbolj zihr vedela kaj si dobila. Ali pa nabavi pri sadnjarju kje v vašem kraju, grem stavit, da ga imate. Tu boš tudi najcenej prišla čez.

Kar se pa tiče bio - naravno... to bi bila pa edino zihr, če bi spomladi sama posadila in sedaj pobirala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Žal jaz nikomur ne verjamem, da je ekološko pridelano - razen, če osebno poznam pridelovalca.




mini86 -> RE: ozimnica - kje dobim ...? (14.9.2012 15:37:37)

mislim da si za tiste res ugodne varijante malo prepozna..
midve s taščo papriko kupiva v začetku avgusta in je takrat najcenejša-vsaj mislim:)

ona kupi ko je na vikendu na dolenskem-tam imajo neko kmetijsko šolo in naj bi bilo brez nekih dodatkov..
sicer ne vem koliko je cena paprike sedaj ker jo imam še na vrtu ampak takrat je bila kila 0,49€




artista7 -> RE: ozimnica - kje dobim ...? (14.9.2012 18:59:51)

za kumarice si prepozna, ker so mimo, sezona je julija in avgusta. Papriko bi se še dalo kje dobiti, za vlaganje je najboljša babura. Čeprav je tudi že nekolikanj pozno. Ni pa pozno za zelje. Morda bi ti pomagali iz društva ekologičen (ne delam reklame), ker sem pri njih nekaj brala o partnerskem kmetijstvu in teh rečeh in bi ti po mojem znali povedati kako in kaj.




Stran: [1]