čiščenje pečice! s čim? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


žužu -> čiščenje pečice! s čim? (7.9.2005 19:52:06)

pripravljam se na temeljito čiščenje pečice. res je kar kvalitetno zamazana in sedaj me zanima, s čim jo bom najlažje očistila, s katerim čistilom?
baje je cilit bang brezupen, da ne očisti madežev maščob. kaj naj potem kupim??




Primoza -> čiščenje pečice! s čim? (7.9.2005 19:55:57)

Priročna zadeva je pečica s pirolizo, kar pa vam verjetno ne pomaga, če je nimate, jo pa lahko date v srednjeročni plan.




urška -> čiščenje pečice! s čim? (7.9.2005 20:57:04)

Fornet-čistilo za pečice taka zelena piksna je. smrdi fiull, ampak spuca pa




sa -> čiščenje pečice! s čim? (7.9.2005 21:20:51)

Jaz sem zadnic kupila v Dm-u cistilo za pecice K2r in sem full zadovoljna,je pa res da ni bila tako strasno umazana.Sam je pa full fajn ker sem samo naspricala in pustila cez noc pol sem pa drug dan samo z krpo obrisala in je sla vsa mascoba dol




CatJa -> čiščenje pečice! s čim? (7.9.2005 21:30:30)

Ja, js mam tud fornet, smrdi pa tako, da se zadusis zraven




Mešamdrek -> čiščenje pečice! s čim? (8.9.2005 11:34:08)

Od Henkla Zlatodiv KON.Super je.Mi s tem pucamo tud steklokeramično ploščo,drgač pa je to čistilo za ind.uporabo tko da ne vem kje še prodajajo.




Anonimen -> čiščenje pečice! s čim? (8.9.2005 22:19:09)

Fornet..pošpricaš in počakaš, gre lepo dol, brez napora.

Jaz ga uporabljam za ploščice v kuhinji, vglavnem za celotno čiščenje- generalke. Men pa ta fornet tazelen diši




žužu -> čiščenje pečice! s čim? (9.9.2005 12:15:23)

punce hvala za nasvete! danes zvečer bomo imeli akcijo čiščenja!




jana30 -> čiščenje pečice! s čim? (9.9.2005 20:00:39)

Čujete punce, a ne poznate vrečk za peko od Alufixa.Če uporabite le te, vsako čiščenje odpade. Jaz v moji novi pečici še nisme pekla kaj brez teh vrečk-razen peciva, ki ne šprica okrog in je tudi še čistila nisme, ker ni potrebe.




Anonimen -> čiščenje pečice! s čim? (9.9.2005 20:20:01)

Definitivno s paro. Gre vse proč.




ZARA -> čiščenje pečice! s čim? (11.9.2005 6:51:31)

Jana30, dej mal povej kakšne vrečke so to???




jana30 -> čiščenje pečice! s čim? (19.9.2005 15:29:48)

Zara, sem šele zdaj vidla toje vprašanje...saj veš...zmešnjava forumov...
Vrečke so od Alu fixa in so za peko. Imajo jih v Sparu in Merkatorju.Gor je naslikana kura-pečena.
Nič posebnega, meso daš v paco pa brez olja v to vrečko, pa vrečko na pradfon pa pečeš. Še prej jo zapreš, je vse priložeo in narediš po vrhu luknjice, da para izhaja. Je res super, pečeš brez maščobe, pa še šprica ne okrog, meni je zelo všeč.




KIRA -> čiščenje pečice! s čim? (19.9.2005 15:31:15)

fornet. je spravu 90% vsega sranja ven, pa je bla pečica po 5 letih letos 1 čiščena! (prej ni blo take sile..)




MAJDA22 -> RE: čiščenje pečice! s čim? (28.9.2007 17:37:51)

Ko mi je prišel serviser popravljat pečico mi je rekel čim manjkrat jo čistit.
Če pečico ne očistimo dovolj še ostane nekaj "kemije" v pečicah. Naslednjič pa to pojemo ko pečemo.
Sama uporabljam Trim.
Čistim jo pa res ko je že sila, saj meso pečem le pozimi v njej, pa še to bolj redkokdaj.




Šaki -> RE: čiščenje pečice! s čim? (28.9.2007 19:48:21)

jz sm kupla v dm-u prav njihovo znamko čistila za pečice in je super ! spucal[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mojsoncek -> RE: čiščenje pečice! s čim? (28.9.2007 21:45:54)

Namesto pirolize, das v pecico ognjevarno posodo z vodo in jo zalaufas na max. temperaturo (nam je se prodajalec v trgovini svetoval, da naj raje tako cistimo pecico, kot pa da kupujemo taksno s pirolizo).




Anonimen -> RE: čiščenje pečice! s čim? (28.9.2007 21:48:55)

Jaz jo pa spucam z rumenim megliotom. Pa gre vse dol. Pucam jo pa enkrat letno, tko da je kar fejst zasvinjana preden jo doleti čiščenje.




sonce in smeh -> RE: čiščenje pečice! s čim? (30.9.2007 9:26:20)

Merkatorjevo čistilo za pečice. Super je.




Stran: [1]