Daljši pohod (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Varna vadba v nosečnosti



Sporočilo


Simonca9 -> Daljši pohod (4.11.2012 17:01:59)

Živjo,

sem v 7. tednu nosečnosti in sem naročena na prvi pregled pri G 14. 11. Nekaj dni pred tem pa je Pohod od Litije do Čateža in me zanima, ali je (ne)priporočljivo iti na takšen pohod, ki je dolg 21 km.

Drugače se počutim vredu, razen občasne slabosti, utrujenost in občasno zbadanje v trebuhu. Naj še povem, da sva bila z možem pred tem zelo aktivna in sva veliko prehodila (pohodi, hribi).

Hvala in lp




Doll -> RE: Daljši pohod (4.11.2012 19:05:37)

Nosečnost ni bolezen[sm=smiley2.gif]




Tippi -> RE: Daljši pohod (4.11.2012 19:16:19)

če se počutiš sposobna za pohod, če si tudi zdravstveno sicer ok, potem samo gasa! jaz sem, pohodnica, gornica, alpinistka in sem pred nosečnostjo fantazirala, kako bom aktivna od prvega dne dalje, ampak je po treh mesecih neprestanih slabosti, vse skupaj padlo v vodo, da si zdaj ne predstavljam it niti na šmarno goro, kamoli kaj več. se pač ne počutim dovolj močno (kondicijsko). pa sem še letos delala ture, včasih v nemogočih vremenskih razmerah in res fizično zelo zahtevne. no, pa me poglej danes. pet šteng me zmatra [sm=smiley36.gif]

tako da, če lahko, če se počutiš ok, če vse štima, ni razlogov da ne bi šla na pohod! bi pa rekla, da je fino se prilagajat svojemu telesu. če ti bo reklo, da odnehaj, potem takoj odnehaj. in če se boš tako ravnala, bo vse ok!

srečno!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.11.2012 15:21:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




2srcka -> RE: Daljši pohod (6.11.2012 9:58:51)

Če se počutiš ok zakaj pa ne. Jaz sem v prvi nosečnosti do zadnjega dne hodila, vsak dan po uro v hrib, in vsaj enkrat na 14 dni ture po več ur. V drugi nosečnosti do polovice n, ker sem potem imela skrajšan maternični vrat, zdaj v 3 nosečnosti bi tako rada hodila a moram počivati. Kot je že predhodnica napisala, nosečnost ni bolezen.....




Stran: [1]