prehrana v porodnišnici LJ (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Porodnišnica



Sporočilo


jasna80 -> prehrana v porodnišnici LJ (4.12.2012 22:17:17)

Mene pa zanima, kako je s prehrano v porodnišnici Lj. Ali dovolijo, da jo odkloniš in da ti jo prinaša partner enkrat na dan (v času kosila), pa da zraven prinese še kaj za večerjo in kaj za naslednji dan za zajtrk, pač to kar je lahko na sobni temperaturi?




ronja -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (4.12.2012 23:23:49)

Dovolijo da odkloniš in dovolijo, da ti prinese hrano v času obiskov, ne dovolijo pa, da bi ob 12h letal okoli s kanglicami in menažkami od doma in ti nosil extra. Sicer pa ni tako zanič;). Je pa premalo (zame), meni so vedno še ful prinesli od doma, pa sem vse požrla (samo res precej pojem).




mari1234 -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 10:13:38)

Ajej, upam, da nepričakuješ kakšnih težav, da bi bila notri več mesecev?
Sicer pa za tiste dni res ne kompliciraj.
Če imaš slučajno kakšno dieto, poveš in jo imaš tudi v porodnišnici.




Anonimen -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 11:15:03)

Meni je bila cisto ok in v nasprotju z Ronjo, jo je bilo meni se prevec ... je polno jogurtov in kosov kruha nazaj romalo. Ce imas pa kako dieto ali si vegetarjanka, pa to ob sprejemu poves in ti pripravijo ustrezen jedilnik.




ronja -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 12:07:28)

v nasprotju z Ronjo, jo je bilo meni se prevec

Ja, saj pravim, da jaz veliko pojem[sm=jezicek.gif]. Sploh kadar dojim... Se ne pritožujem nad količino, vem, da večina ne poje cele porcije tam. POvem samo, da so meni prinesli še za zraven in da ni bil problem s tem, če ti kdo kaj prinese in sem tudi vse tisto požrla[sm=smiley36.gif].




Anonimen -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 12:47:07)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

v nasprotju z Ronjo, jo je bilo meni se prevec

Ja, saj pravim, da jaz veliko pojem[sm=jezicek.gif]. Sploh kadar dojim... Se ne pritožujem nad količino, vem, da večina ne poje cele porcije tam. POvem samo, da so meni prinesli še za zraven in da ni bil problem s tem, če ti kdo kaj prinese in sem tudi vse tisto požrla[sm=smiley36.gif].

Ups, sem pozabila polegnapopat tega [sm=smiley36.gif] tega [sm=smiley17.gif] tega[sm=hudicek.gif]ali tega smajlija [sm=smiley2.gif] napopat [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 13:56:39)

Kot se zafrkavava z lubijem: "todos is ok"[sm=jezicek.gif]. Ja, eni smo pač bolj požrešne sorte, kaj češ[sm=smiley36.gif]. Sta se že prejšnja fanta pritoževala, sploh če sem sredi noči navalila na hrano... (jaz grem pač pozno spat) No, "nazadnje ga najde, ki bil ji je kos"[sm=jezicek.gif] Čeprav zadnje čase nekaj štrajka, parkrat sploh ni hotel z mano jest kakega konkretnega povečerjka (ampak včeraj sva zmazala pol tiramisuja, tako da ni panike:D).




Anonimen -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 14:03:09)

Cist fous [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 14:05:13)

Malo ga je še ostalo... Če pohitiš[sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 14:08:54)


IZVIRNO SPOROČILO: jasna80

Mene pa zanima, kako je s prehrano v porodnišnici Lj. Ali dovolijo, da jo odkloniš in da ti jo prinaša partner enkrat na dan (v času kosila), pa da zraven prinese še kaj za večerjo in kaj za naslednji dan za zajtrk, pač to kar je lahko na sobni temperaturi?


[sm=zmeden.gif] ubogi tvoj partner. Oprosti, ampak tole mi je prišlo najprej na misel. [sm=zmeden.gif]
Daj povej prosim razlog za to početje...
Da sem jaz tam sanitarni, v bolnici, ne bi dovolila. Sori.




Anonimen -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 14:14:24)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Malo ga je še ostalo... Če pohitiš[sm=smiley36.gif]

Bi, pa sva s tamalim v bolnici ...

P.s. hrana je prav kul




jasna80 -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (5.12.2012 21:37:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: jasna80

Mene pa zanima, kako je s prehrano v porodnišnici Lj. Ali dovolijo, da jo odkloniš in da ti jo prinaša partner enkrat na dan (v času kosila), pa da zraven prinese še kaj za večerjo in kaj za naslednji dan za zajtrk, pač to kar je lahko na sobni temperaturi?


[sm=zmeden.gif] ubogi tvoj partner. Oprosti, ampak tole mi je prišlo najprej na misel. [sm=zmeden.gif]
Daj povej prosim razlog za to početje...
Da sem jaz tam sanitarni, v bolnici, ne bi dovolila. Sori.



Pač zanima me. Saj če se ne da, bom pač jedla, kar imajo. Drugače pa jem le ekološko vegansko hrano. Pri prvih dveh otrocih sem jedla še vse in zato vem, da je hrana tam pač take kvalitete kot je na žalost tudi v vrtcih in šolah, skratka nezdrava. Moj mož pa naj se ti nikar ne smili, tudi on je takega mnenja, še pobudo je on dal, pa sem rekla, da če ne bo šlo, bom pa pač tiste tri dni jedla, kar pač bo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.12.2012 0:58:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Najin_pikec -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (9.12.2012 21:35:21)

Pri meni ni bilo nobenega problema, pa sem imela vegetarijansko prehrano za sladkorne bolnike [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Se res potrudijo, ampak eko pa najbrž ne boš dobila.




ringarajica -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (4.4.2013 21:07:59)

Meni je bila hrana zelo dobra, sem vegetarijanka in je bilo zelo ok. Komaj sem čakala, kdaj bo naslednji obrok. Mislim, ni zanič. Je okusno. Bolj kakor sem si predstavljala.




jaz_sem_jaz -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (22.7.2013 8:58:17)

Rodila sem nekaj mesecev nazaj, v času, ko ni bilo obiskov(niti za očete) in nisem bila lačna. Hrane je dovolj, o okusnih obrokih pa težko govorim. Imela sem vegeterjansko dieto(nisem vege), ker sem se bala, kaj bom od mesa dobila(ne maram preveč, rib pa sploh ne jem), pa sem ga malo pihnila mimo- pri vege dieti so bile ribe. Zajtrki so bili kar vredu, kosila in večerje pa tko-tko, tiste tri dni sem lahko preživela ob slabo zmiksanem pireju, ričetu z paradnižniki, testeninami z ribami,... Je pa res, da če maš v porodnišnici čas jest, tako da otrok lih spi, je dobro vse, kar dobiš. Pa še mleko ti prinesejo za pit, pa kak jogurt dobiš za malico in lahko potešiš svojo lakoto. Če imaš obiske, je pa itak zakon. Pa v prvem nadstropju so avtomati in v pritljičju bar z sendviči, tako da lahko greš kaj iskat, če le imaš cimro(jaz nisem imela te sreče in sem vseeno preživela), da ti lahko otročka malo počuva.

Edino, kar me je zmotilo, je bilo to, da so me po porodu predolgo pustili lačno(v Mariboru imajo take zadeve veliko boljše urejene- je za mamice, ki rodijo izven delovnega časa kuhinje vedno poskrbljeno z kakšnim prepečencem, kruhom, kaj za namazat, mlekom,...)- moj porod je trajal več kot 13 ur, rodila sem pozno popoldan(pred večerjo, vendar med v času večerje niso premestili na oddelek) in sem prvo hrano po porodu dobila šele čez 15 ur, za zajtrk(pa še takrat se je preveč dogajalo iz strani osebja, da bi lahko v miru pojedla)- torej sem bila lačna celih 28 ur- doječa mamica- še sreča, da je mož imel prigrizke v nahrbtniku, da sem "dihala" do jutra. Naslednjič grem zagotovo z celo popotniško malico v porodnišnico.




Anonimen -> RE: prehrana v porodnišnici LJ (22.7.2013 9:06:34)


IZVIRNO SPOROČILO: jaz_sem_jaz

Edino, kar me je zmotilo, je bilo to, da so me po porodu predolgo pustili lačno(v Mariboru imajo take zadeve veliko boljše urejene- je za mamice, ki rodijo izven delovnega časa kuhinje vedno poskrbljeno z kakšnim prepečencem, kruhom, kaj za namazat, mlekom,...)- moj porod je trajal več kot 13 ur, rodila sem pozno popoldan(pred večerjo, vendar med v času večerje niso premestili na oddelek) in sem prvo hrano po porodu dobila šele čez 15 ur, za zajtrk(pa še takrat se je preveč dogajalo iz strani osebja, da bi lahko v miru pojedla)- torej sem bila lačna celih 28 ur- doječa mamica- še sreča, da je mož imel prigrizke v nahrbtniku, da sem "dihala" do jutra. Naslednjič grem zagotovo z celo popotniško malico v porodnišnico.

Nama so pa že na poti v porodni blok rekli, naj gre moj spotoma na avtomat po kak sendvič, da če slučajno rodim tako uro, da bo obrok že preč, da nebom lačna ... no je šel pa tut rodila sem ravno tako, da je bilo kosilo že mimo, pa so imeli na oddelku kljub temu nekaj malega prihranjenega in mi je ena od sester prinesla paketek kruha pa nekaj za namazat gor pa jabolko ... tak da sem čist komot preživela do večerje ... aja, bila sem v LJ P.




Stran: [1]