Fantovska imena (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


naja17 -> Fantovska imena (7.1.2013 14:08:27)

So lepa imena, pa ne bi dala svojemu otroku, so imena, ki nama niso všeč, je meni eno top, njemu pa nič in smo tam... Kaj ve kej pravite? Brez komentarjev dejte otroku normalno ime itd. Kakršnokoli bo, bo njegovo, če bo on normalen, karakterno mislim, bo tudi ime normalno....

Hvala!

NIK
MARK
LEV
KEVIN
JON
JAŠA
IZAK
ERIK
DAN
BOR
BENJAMIN
ZAL
VAL
ANEJ
VID
TJAŠ
TIT
TIMON
TEO
SVIT
RENE





Tippi -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:14:06)

A to je vajin seznam? Če izbiram od napisanih, potem bi jaz izbrala Timon, ampak mojemu ni všeč [sm=smiley36.gif]
Drugo mesto zasede Bor, pa mu sledijo Benjamin, Jaša....




Angel_Tian -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:24:45)

Joj, dobro, da midva nisva imela tako dolgega seznama za ožji izbor [sm=jezicek.gif]

Bi bili pa moji favoriti tukaj Timon, Anej, Vid.




naja17 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:26:43)

Ma niti ni najin... Jaz sem zbrskala, kaj mi je ok... Jaz mam enega top (je tudi v tvojem izboru), on ima enega lih tuk da je, ni mu pa top... Najlažje bi blo, da nas preseneti punčka [sm=smiley36.gif]




aprilčica07 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:35:23)

Izmed naštetih: Vid, Svit, Anej (oz meni je lepše Enej) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] in še Tjaš




3jeMi -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:46:30)

IZAK
ERIK
BENJAMIN





Angel_Tian -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:47:04)

Naja - a tvojmu je pa ime, ki je tebi top čisto mimo?

Ker midva sva naredila kompromis. Za fantka je "zmagal" moj izbor, za punčko pa od mojega. Ampak midva sva imela v ožjem izboru le za vsako le po dve imeni in še to takšni, da je bilo ok obema.
Mislim, da bo moral kar tvoj izbor imena bit tapravi, glede na to, da tvoj nima nekega resnega favorita [sm=bravo.gif]




naja17 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 14:56:17)

Moje top ime, njemu pač ni, jaz pa upam, da mu do konca bo, pa mu nič ne kaže...

Sej midva pač tudi hočeva, da je obema všeč, sej men recimo njegov je ok, sam itak mu ni tok k men moj, zakaj bi pol pristala na njegovega.




mateyka -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 15:45:45)

ja kjer je pa njemu top? a sploh nima top al kako?




naja17 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 15:50:49)

mateyka ne nima top, ma enega, k mu je všeč, tud je na seznamu...

Nočem preveč izpostavljat ker je njemu in ker men, k tale moj nick ni več nick, ampak jih precej ve kdo se skriva za njim [sm=smiley1.gif]




lananai -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 16:10:12)

Nobeno preveč. Mogoče najbolj Izak in Svit.




mateyka -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 17:09:52)

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

mateyka ne nima top, ma enega, k mu je všeč, tud je na seznamu...


če mene prašaš, ni fer za veto-te in ne-je, če sam nima niti za burek (nobenega top in enga tko-tko ki mu je kr ok in to je pač to..) [sm=smiley17.gif]
moj mož je bil kokrtok fer, da ker sam ni mel nekega lajka za določeno ime, da je bil odprt za moje predloge in argumente zakaj mi je določeno kul. pa ni bil načelno proti vsemu, ko sam ni našel ime ki bi mu res bilo všeč..
je pa res da imava podobne poglede glede določenih kriterijev (smo pač večnacionalni) in tudi nisva imela seznama (ko sem našla ime za našo tamalo, sem vedela da je to to - ko sem mu razložila zakaj in kako, se je strinjal). če bi imel on en tak močen "to je to" s kakim imenom, bi nekak bolj štekala, če je pa suša, mi je pa bolj težko razumet zbirčnost [sm=smiley36.gif]

aja, zgornja imena - moj lajk
Jon Izak




pelin -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 18:13:20)

Če bi bilo pred več kot desetletjem dvojno poimenovanje tako razširjeno kot je zadnja leta, bi se zagotovo odločila zanj, ker mi je zelo všeč ( tudi mojemu), seveda, če sta zbrana skupaj dva imena , ki gresta vštric...na ta način se lahko po svoje ustvari nek kompromis, ko se upošteva oba bodoča starša, kar je tudi edino prav.......tudi midva sva se odločila brez vsakih težav, podobno kot Matejka, ker imava očitno res podoben okus glede tega..

Iz tvojega seznama , ki sicer ni pisan nama na kožo ( imava rada dolga imena, tvoji predlogi pa so večinoma kratki) se mi zdi simpatična kombinacija Izak Vid, Erik Anej in samostojno Benjamin....
Ne morem da ne bi...ime Timon mi nikakor ne sede, ker imam pri njem vedno občutek, da ga izgovarja otroče, ki mu ne uspe izgovoriti črke S in kliče enega bogega Simona takole narobe...Tiiiimooon plidi tem plotim ...[sm=jezicek.gif]




kokosh -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 18:37:05)

Ob imenu Kevin sem se spomnila na nemški "Kevinismus". So precej neposredni glede svojega mnenja o "modernih" imenih (npr. http://alcessa.wordpress.com/2011/05/18/v-sredo-pa-lepo-besedo-36/, v nemščini pa najde stric gugl).

Najin izbor je bil: Filip, Simon, Tadej, Pavel, Timotej. Ortodoksno [sm=jezicek.gif]

S tvojega seznama: Erik :)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.1.2013 18:41:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




naja17 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 20:18:23)


IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Tiiiimooon plidi tem plotim ...[sm=jezicek.gif]


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif] Faca!

Mah ta seznam je tko no iz seznama, k sem komej našla imena, da ni y in x -ov notri... Recimo evo dobr argument zakaj Timon odpade [sm=smiley1.gif]...

Proti dvojnim imenom nimam nič, sam midva bi eno, najin izbor skupaj - no go [sm=smiley1.gif]

mateyka ma midva sva že leta skupaj, sva popolno nasprotje in kompromisi so najin vsakdanjik... Vem, da na koncu bova prišla do enega imena in ko ga otroku pač daš, ga daš in mu to stoji in je na koncu itak kul... Sam hotla sem mal videt kaj s tega seznama komu drugemu paše...

Poker face hja nekomu, če ne bo sedu karakterno, mu tudi ime verjetno ne bo.... Taki smo ljudje, nekdo nam je pač antipatičen in posledično ime odpade....




naja08 -> RE: Fantovska imena (7.1.2013 21:18:43)

Od naštetih še najbolj:
Dan
Bor
Vid




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.1.2013 0:12:56)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*alja* -> RE: Fantovska imena (8.1.2013 9:23:24)

Anej [sm=bravo.gif] mi ga imamo, sicer je bil na partnerjevem seznamu, ampak na koncu je zmagal. Ce bi bilo "po moje" bi bil Patrik, ampak po skupnih par mesecnih pogovorih je zmagal Anej. Vedno so potrebni neki kompromisi, ampak v mejah normale, da je drugemu partnerju vsaj malo vsec.




lananai -> RE: Fantovska imena (8.1.2013 9:43:03)

Veš kako sva midva enkrat naredila... Napisala recimo 10 enakih (al pa 5) imen vsak na svoj na listek. Potem pa ovrednotila z oceno 1-10 (od najbolj do najmanj všečnega). Na koncu sva si listka pokazala in seštela. Tisto ime, ki je imelo največ točk, je bilo na koncu najbolj všeč obema skupaj. [sm=smiley1.gif]




naja17 -> RE: Fantovska imena (8.1.2013 12:29:51)


IZVIRNO SPOROČILO: lananai

Veš kako sva midva enkrat naredila... Napisala recimo 10 enakih (al pa 5) imen vsak na svoj na listek. Potem pa ovrednotila z oceno 1-10 (od najbolj do najmanj všečnega). Na koncu sva si listka pokazala in seštela. Tisto ime, ki je imelo največ točk, je bilo na koncu najbolj všeč obema skupaj. [sm=smiley1.gif]


Kul... Tole bomo izvajal, k začnem s porodniško [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Fantovska imena (8.1.2013 12:50:07)

me veseli da se je našlo nekaj uporabnega [sm=smiley36.gif]
vso srečo pri izbiri imena - itak da bo izbrano ta najbolj pravo [sm=smiley4.gif][sm=smiley2.gif]




naja17 -> RE: Fantovska imena (8.1.2013 12:54:05)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

me veseli da se je našlo nekaj uporabnega [sm=smiley36.gif]
vso srečo pri izbiri imena - itak da bo izbrano ta najbolj pravo [sm=smiley4.gif][sm=smiley2.gif]


[sm=bravo.gif]




radirka -> RE: Fantovska imena (9.1.2013 10:41:56)

Jaša in Izak sta mi najbolj všeč [sm=smiley1.gif]




majčica1508 -> RE: Fantovska imena (11.1.2013 18:12:05)

Erik mi je še najbolj všeč




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>