praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


brkn83 -> praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (15.1.2013 20:53:56)

Pozdravljene.

Na vas se obračam, ker sin v začetku februarja praznuje rojstni dan in potrebujem kakšno idejo kaj pripraviti za pojesti za odrasle. Praznovanje bomo imeli doma, pripravila pa bi kakšne prigrizke in solate (npr. francosko, testeninsko s tuno in šobsko), v glavnem želim nekaj za kar se ne potrebuje nožev, ......... pač se lahko prime v roke in poje, oz. se uporabi vilice. Vsaka ideja bo dobrodošla.





Masha_M -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 8:14:02)

Popečeni kruhki s česnom in olivnim oljem, gor pa kockice paradižnika in mozzarele in kak list bazilike.




Paštetka -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:02:54)

pohanega piceka in pomfri

kaj bo pa za deco? ker to ti deca ne bodo jedli




uškinamama -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:09:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Popečeni kruhki s česnom in olivnim oljem, gor pa kockice paradižnika in mozzarele in kak list bazilike.


Rojstni dan je februarja? Ne vem, meni predlagano spada v poletje...ko so paradižniki sveži, bazilika v polnem razcvetu...
Zdaj je čas za svinja-rijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Predlagam pa cvrte perutnčke . Jih razkosaš na tri dele , tisti zadnji skuhaš za psa. Posoliš, popopraš, en del lahko narediš s čilijem in ocvreš. Jih lahko vsak z rokami je in niso potrebne vilice, noži.




Paštetka -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:11:36)

tisti zadnji skuhaš za psa.


jao, da mojemu to omenim [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




sonček33 -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:12:06)

Mi vedno naredimo piščančje nagce - amapk ne kupljene, domače. Pa različne omakice zraven. Sicer pa mini pice, res mini, take za en grižljaj - s skutnim testom. Pa jajčni namaz.




uškinamama -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:12:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

tisti zadnji skuhaš za psa.


jao, da mojemu to omenim [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Kaj?




ronja -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:13:41)

Če je čisto vsaka ideja dobrodošla, potem prva:
- povabi samo otroke oz. daj staršem fraj[sm=smiley36.gif]. Maš manj dela s pripravo, pa otroci se majo boljše:)

Če te zanimajo samo ideje za hrano:
- mafini (sladki in slani) se dajo lepo v roke vzet in pojest brez vsakega pribora
- raznorazne bruskete tudi
- če bi rada nekaj na žlico, je lahko to karkoli od pasulja do ričeta, ni pa to ravno rojstnodnevna hrana, čeprav nekateri odrasli bi bili veseli tega
- pica




Paštetka -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:14:47)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

tisti zadnji skuhaš za psa.


jao, da mojemu to omenim [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Kaj?


da je zadnji del za psa. Ker moj mož celo perut, razen kosti, požre. Bog ne daj, da kaj vstran vržem.




uškinamama -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:17:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

tisti zadnji skuhaš za psa.


jao, da mojemu to omenim [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Kaj?


da je zadnji del za psa. Ker moj mož celo perut, razen kosti, požre. Bog ne daj, da kaj vstran vržem.


Pa saj ne vržem stran, pes poje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ampak res, ta zadnji del je še moja mama spravljala za psa...Še katera dela greh, v paštetkinih očeh? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Hope2 -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:26:59)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Popečeni kruhki s česnom in olivnim oljem, gor pa kockice paradižnika in mozzarele in kak list bazilike.


Rojstni dan je februarja? Ne vem, meni predlagano spada v poletje...ko so paradižniki sveži, bazilika v polnem razcvetu...
Zdaj je čas za svinja-rijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Predlagam pa cvrte perutnčke . Jih razkosaš na tri dele , tisti zadnji skuhaš za psa. Posoliš, popopraš, en del lahko narediš s čilijem in ocvreš. Jih lahko vsak z rokami je in niso potrebne vilice, noži.


Jao, tisti zadnji del je moj mož, ne pes[sm=jezicek.gif]

Se strinjam, mi smo praznovali novembra. V pečico vržeš pleh z mariniranimi perutkami, ali pa v šparu kupiš že marinirane IN se same pečejo. Imeli smo pa še rebrca iz merkatorja. Njami, že pečena, topla, kar topijo se v ustih, ne rabiš ne vilice ne noža. Pizze tudi lahko že dopoldan pripraviš in jih samo v pečico vržeš, ko pridejo gosti.

Solate, pa nismo nikoli imeli, s tem je še največ dela[sm=jezicek.gif]. V eno posodico, olive, kisle kumarce, na kak krožnik narezana zelenjava in konec.





Hope2 -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:29:39)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

tisti zadnji skuhaš za psa.


jao, da mojemu to omenim [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Kaj?


da je zadnji del za psa. Ker moj mož celo perut, razen kosti, požre. Bog ne daj, da kaj vstran vržem.


Pa saj ne vržem stran, pes poje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ampak res, ta zadnji del je še moja mama spravljala za psa...Še katera dela greh, v paštetkinih očeh? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


No, moj mož ima ta del res najrajši, imamo tudi psa, ampak pes dobi kak košček mesa[sm=jezicek.gif] ali hrustanec, kosti ne je[sm=smiley36.gif], sajtudi mož kosti ne je[sm=jezicek.gif], ampak t adel najraje zgloda




nyna84 -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 9:59:28)

Jaz sem parkrat opohala majhne koščke mesa (piščančji file sem narezala na majhne kocke), sem jih dala v skledo na sredino mize, da se jih je kar z zobotrebcem pikalo. No, skleda je bila prav kmalu prazna [sm=smiley36.gif].
Pa otroci te pohane kocke mesa tudi obožujejo. [sm=bravo.gif]
Zraven se m pripravila pa francosko in šopsko solato (paprika, paradžnik in feta sir).




brkn83 -> RE: praznovanje otrokovega 4.rojstnega dneva (16.1.2013 20:39:23)

Najprej najlepša hvala vsaki za ideje.

Sej preveč ne mislim komplicirati. Ampak v soboto pa ko pridejo sorodniki (moja mami in ati, pa tast, pa teta in stric od otroka in še ena dva para ko nimata otrok pa seveda moram nekaj pripraviti za prigrizniti). Ne morem samo pijače ponuditi. Seveda bom spekla nekaj peciva - zagotovo rumove kroglice, linške oči, kokosove rogljičke in bele kučme,....... mogoče še kaj, če bom utegnila.

Drugače pa sem že malo razmišljala, da bi male puranje medaljončke ocvrla ( moka+jajce+drobtine+ sezam), pa ja res verjetno kakšne perutničke spekla v pečici.

Bom pa vsekakor naredila tudi sirni narezek (oz. ga bom šla iskat kr h kolegici, ki imajo sirarno in imajo res super domače sire).

Ste mi pa dale res super ideje za mini pice. (to bo zagotovo za otroke)




Stran: [1]