Pasiranje in sekljanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


astarxy -> Pasiranje in sekljanje (8.2.2013 11:22:33)

Živjo,

glede na to kar sem brala in kar so mi povedali, naj bi se pasiranje uporabljalo krajše obdobje, da je bolj zaželjeno sekljanje itd.
kakšne so vaše izkušnje? ima katera sekljalnik od Tupperware, je v redu?

hvala..lp. ;)




m_o_i -> RE: Pasiranje in sekljanje (8.2.2013 11:30:24)

jaz sem vse lahko naredila s palicnim mesalnikom, kasneje pa z vilico(da je ostal kak vecji koscek noter)




Anonimen -> RE: Pasiranje in sekljanje (8.2.2013 20:14:58)

Nikoli nisem ničesar pasirala ... vilica in stekleno strgalo sta več kot dovolj in niikoli nisem zadev speštala v gladko kašo, ampak sem vedno pustila najprej mini potem pa vse večje koščke notri.




Doll -> RE: Pasiranje in sekljanje (8.2.2013 20:44:10)

Prilagodiš se otroku.Nekateri komot jedo koščke,drugi pa potrebujejo več mesecev za to .
Nič pa ni pa narobe če dalj časa to delaš.




olana -> RE: Pasiranje in sekljanje (9.2.2013 12:51:28)

Tudi jaz sem uporabljala palični mešalnik in vilico.




sončicabalončica -> RE: Pasiranje in sekljanje (12.2.2013 9:05:04)

Tudi jaz mislim, da se da vse z vilico pa s tistim "ribežnom" naredit...pa čim manj kompliciranja pa bo šlo[sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Pasiranje in sekljanje (21.2.2013 18:50:24)

jaz bi pa prosila, za mnenje, glede podobne situacije, moj fantek je star 6mesecev, začela sem uvajati z 4meseci, na začetku pasirala, sedaj tlačim z vilco, tako da ostanejo majhni koščki, naš fant ima že spodnja dva zobka, zdaj me pa zanima v kolikšnem času bi naj otroka navadila na večje košče ali majhne krhlje? a to postopoma stopnjujem vsak mesec večje koščke v kaši in vidim kako bo odreagiral, kako ste ve to delale?




Anonimen -> RE: Pasiranje in sekljanje (21.2.2013 19:11:23)


IZVIRNO SPOROČILO: dewerlymag

jaz bi pa prosila, za mnenje, glede podobne situacije, moj fantek je star 6mesecev, začela sem uvajati z 4meseci, na začetku pasirala, sedaj tlačim z vilco, tako da ostanejo majhni koščki, naš fant ima že spodnja dva zobka, zdaj me pa zanima v kolikšnem času bi naj otroka navadila na večje košče ali majhne krhlje? a to postopoma stopnjujem vsak mesec večje koščke v kaši in vidim kako bo odreagiral, kako ste ve to delale?

Mehke koščke naprimer krompirja je otrok sposoben tudi z dlesnimi "zgrist" tako da lahko postopoma daješ tudi večje koščke ... ampak če vidiš, da je mulček že pokapiral to mletje ... če samo golta, potem bi z večjimi koščki, ki s mu lahko v sapniku zataknejo, počakala.




Nastija -> RE: Pasiranje in sekljanje (12.3.2013 13:38:41)

Jaz sem naši na začetu kašice delala kak mesec, da se je sploh na okus privadila, potem pa z viliico tlačila.




Paštetka -> RE: Pasiranje in sekljanje (13.3.2013 18:38:46)

Vilca, to bo to. [sm=smiley36.gif]




ziva_r -> RE: Pasiranje in sekljanje (13.3.2013 23:58:32)

Jaz se kar pasiram, pa ima že 7 mesecev [sm=zmeden.gif]




Stran: [1]