Gliste - podančice (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Zora* -> Gliste - podančice (12.3.2013 8:58:08)

Naš šestletnik jih je dobil.

Smo že dobili tablete in jih tudi pojedli. Sedaj pa imamo pralno-čistilno akcijo. Kar lahko gre v pralni stroj, gre v pralni stroj. Tudi ni problema s stvarmi, ki jih lahko operem drugače ali vsaj zbrišem z razkužilnimi robčki. Težave pa mi delajo preproge, kavč, jogiji, ipd. Kako naj se lotim tega, da se jih res rešimo? Pa stvari, ki se ne smejo prat na visoki temperaturi?

Prosim vse z izkušnjami za kak nasvet!




Doll -> RE: Gliste - podančice (12.3.2013 9:03:22)

zdraviti se mora cela družina. Pa čez 14 dni speti tabletke jest.
je pa itak tko da ima že skoraj vsak otrok ,saj umazane roke vednbo nosijo v usta,oči itn....
Jaz svoje vedno zdravim 1 x na leto z vermoxom.

Posteljnino morate dnevno menjavati,za ostale stvari pa kupite razkužila




Zora* -> RE: Gliste - podančice (12.3.2013 9:09:42)

Doll hvala za odgovor. Zdravilo smo vsi vzeli in seveda smo dobili tudi tablete za čez 2 tedna in za čez 4 tedne.

Posteljnino menjam sedaj vsak dan, a koliko časa? Vse 4 tedna?
S stvarmi, ki jih lahko razkužim ali dobro operem nimam težav. Kaj pa svetuješ za kavč, preprogo? S čim naj se tega lotim?




Doll -> RE: Gliste - podančice (12.3.2013 10:02:48)

V lekarni imate tudi razkužila v spreju [sm=smiley1.gif] ,pa pošpricate kavč,preprogo.
jaz sem to delala 1 mesec ;) ,ker z prvo kuro ne "pobiješ" vseh .

Mi je pa zelo lepo slišati,da se je zdravila vsa družina,ker v večini primerov zdravijo samo otroka .




Zora* -> RE: Gliste - podančice (12.3.2013 10:12:21)

Hvala. Saj po logiki stvari se mi je zdelo, da bo najboljše kar vse 4 tedne in še kak dan za povrh. Samo bo treba še kak komplet posteljnine nabavit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Ja, mi imamo zelo dobro pediatrinjo, čeprav mislim, da bi to moral VSAK pediater povedat, ko napiše zdravilo za otroka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Je precej bolj enostavno in tudi ceneje, če se enkrat zdravijo vsi, kot pa da se zgodba ponavlja in se vedno zdravi samo tisti, ki so se mu tako namnožile, da ima težave [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Zora* -> RE: Gliste - podančice (13.3.2013 10:49:50)

Bom kar napisala kar sem uspela izvedeti, mogoče še komu pride prav.

Poleg zdravila so potrebni še ukrepi v smislu res rednega in temeljitega pranja rok po obisku stranišča in pred jedjo ter čim bolj kratko pristriženi nohti.
Posteljnino je potrebno menjavati na 3 dni vsaj 3 (še boljše 4) tedne. Pidžamo in spodnje hlačke v katerih otrok spi pa vsak dan. Posteljnino, brisače in perilo je treba prati na visoki temperaturi. Posteljnine ne otresamo, saj tako lahko stresamo jajčeca v prostor.
Priporoča se vsakodnevno tuširanje zjutraj, saj podančice ponoči izlegajo jajčeca okoli zadnjične odprtine in jih tako zjutraj več odstranimo.
Vsakodnevno je dobro očistit školjko in umivalnik ter pipo.
Smiselno je tudi mokro umivanje tal, pranje igrač (kar lahko v pralnem stroju, sicer pa mokro prebrisati) na 3 dni.
Smiselno je tudi presesati vse preproge, kavče ipd.
Jajčeca lahko preživijo v okolici do 20 dni.
Torej mehansko odstranjevanje jajčec iz okolja. Razkužila ne pomagajo in so zato nesmiselna, če ne celo škodljiva!




catt -> RE: Gliste - podančice (13.3.2013 18:59:46)

Kako pa praktično veš, da ti je otrok zbolel za glistami? (baje škrtaš z zobmi, ampak kaj pa če otrok še nima zob, ali pa ima samo 2)?

jaz vem, da ko smo bile majhne nam je ata dal ricinusovo olje in bučnice - če se prav spomnim(?) vsakič ko smo škrtale z zobmi




Doll -> RE: Gliste - podančice (13.3.2013 19:54:35)


IZVIRNO SPOROČILO: catt

Kako pa praktično veš, da ti je otrok zbolel za glistami? (baje škrtaš z zobmi, ampak kaj pa če otrok še nima zob, ali pa ima samo 2)?

jaz vem, da ko smo bile majhne nam je ata dal ricinusovo olje in bučnice - če se prav spomnim(?) vsakič ko smo škrtale z zobmi



Moj partner škrta z zobmi vsak večer pa jih nima [sm=smiley1.gif] To so speti neki babje čenče. težko je,ker v blatu jih je težko dokazati. Bolj po povedanem,ko otrok govori,da ga boli trenbušček,ritka srbi...




Zora* -> RE: Gliste - podančice (14.3.2013 13:29:00)

Catt mi zelo dolgo nismo pogruntali, da jih ima. Če sedaj gledam nazaj je že par mesecev občasno rekel, da ga malo boli trebuh. Ni bilo hujšega, zato smo to pripisovali enkrat lakoti, enkrat temu, da se je prevec najedel pa da ga tišči kakat. In navadno je bilo nato res boljše. Zelo ga je napenjalo, imel je res veliko vetrov in pojavil se mu je jutranji zadah iz ust. Zadnji teden ga je parkrat čez dan srbela ritka. Ker si že nekaj časa sam briše ritko po kakanju sem seveda najprej pomislila, da si je slabo obrisal. In dvakrat je bilo res tako, nato pa povsem čista ritka, ki srbi. Ko sem ravno razmišljala, da moram poklicat pediatra, pa se je ponoči zbudil zaradi neznosnega srbenja okoli zadnjične odprtine. Sredi noči sva naredila vse mogoče, tudi pod tuš sva šla, pa ni bilo boljše. Šele takrat mi je postalo jasno, da ima najbolj verjetno podančice. Ves ta čas pa nisem videla nobene. Pa sem gledala, verjemi!
Naslednji dan smo pri P že dobili zdravila in hudega nočnega srbenja ni več.

Sem pa v tem času kar nekaj prebrala o tem. Podančice imaš lahko tudi brez kakršnih koli znakov. Ugotovijo se s pregledom vzorca prvega jutranjega blata ali pa s pregledom odtisa zadnjične odprtine pod mikroskopom, kjer iščejo jajčeca, ki jih tja odlagajo samice. Samo te preisave niso 100%. Če je narejena le 1x je 50% verjetnost, da se dokažejo, če jih imaš. Torej 50:50, kot bi metal kovanec [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] - ne prav zanesljiva reč. Zato svetujejo, da se ob negativnem izvidu, pregled ponovi vsaj 3x, še boljše 5x. Potem je le še 10% verjetnost, da se jih zgreši, če jih imaš.

Aja, škripanja z zobmi pa pri nas ni bilo in tudi nisem tega zasledila med možnimi znaki.




pridna_janja -> RE: Gliste - podančice (14.3.2013 13:41:43)

se spomnem ko sem bila mala in sem dobila gliste sem mogla pojest svež korenček ali pa česen potem je bilo spet za eno leto mir [sm=smiley36.gif]




Zora* -> RE: Gliste - podančice (14.3.2013 13:47:48)

Ja, to sem zasledila med domačimi zdravili, tako da to tudi dodajamo. No, česen bolj v mini količinah.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.3.2013 14:28:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Doll -> RE: Gliste - podančice (14.3.2013 14:32:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Vespazijan

V knjigi o domačih zdravilih je poleg česna in korenja omenjeno še surovo kislo zelje, bučna semena in papaja.



če bi to res pomagalo,potem jih moj otrok sploh ne bi imel [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.3.2013 10:26:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Doll -> RE: Gliste - podančice (24.3.2013 10:28:27)

IZVIRNO SPOROČILO: umbriano


IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: Vespazijan

V knjigi o domačih zdravilih je poleg česna in korenja omenjeno še surovo kislo zelje, bučna semena in papaja.



če bi to res pomagalo,potem jih moj otrok sploh ne bi imel [sm=smiley1.gif]


Hja, torej manjka higiena, če jih moraš zdraviti 1x na leto.



Jih ne rabim,ampak jih iz preventive. Saj imamo 4 pse ,ki so zunaj in noter.
malo se poduči [sm=smiley2.gif]

verjetno jih imaš tudi ti,pa sploh ne veš,saj velik procent odraslih jih ima :)

Paraziti se nahajajo povsod okoli nas v zraku, vodi in zemlji. Lahko jih zaužijemo z onesnaženo vodo ali hrano- zelo rizične so surove ribe, preko umazanih rok, skozi kožo, dihalne poti, preko insektov




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.3.2013 10:31:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Doll -> RE: Gliste - podančice (24.3.2013 10:33:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Doll, a unih tablet proti notranjim zajedalcem ne daješ psom?


seveda dajemo




Doll -> RE: Gliste - podančice (24.3.2013 10:37:31)

recimo 1 podatek. v letu 2007 je bilo PRIJAVLJENIH ( torej niso vsi) 925 primerov parazitnih nalezljivih bolezni.
na dolenjskem je bilo mislim da skoraj 25 % populacije z okuženim blatom itn.




Stran: [1]