Torta (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


witch -> Torta (13.3.2013 14:15:14)

Odločila sem se, da naredim tiramisu torto. Recept že imam - paštetkin (ki sem ga sprobala in je odličen [sm=bravo.gif], hvala).
Zdaj me pa zanima kako naj torto obložim s piškoti. Tako [img]http://shrani.si/f/2v/RR/POJxxsM/25166552630305e94ace23e3.jpg[/img]

Se pravi okrog bi dala piškote. S čim jih naj prtrdim? Smetano, raztopljeno maslo?

Hvala za pomoč.




peshich -> RE: Torta (13.3.2013 14:29:21)

Smetano moraš bolj na trdo stepst (pazi, da ne bo šlo v maslo ;), pa bo dobro držalo. Sem enkrat šarloto naredil na ta način, pa je bilo vse pod kontrolo. Itak se hitro poje ;)




Paštetka -> RE: Torta (13.3.2013 16:13:02)

Me veseli, da ti je všeč. [sm=smiley1.gif]

Samo nikar ne maži z maslom, ker boš vse zaj....[sm=smiley36.gif]

Jaz bi naredila kremo kot za tiramisu. Drugo mi ne gre zraven.
Ali pa vsaj zmiksaš smetano, mascarpone in sladkor, pa na tanko namažeš.




Hope2 -> RE: Torta (14.3.2013 5:52:30)

Jaz sem pa mislila, da moraš piškote že zložit v model in dodat maso. A tako pa se ne bi zalepili, al ne bi bilo ok?




witch -> RE: Torta (14.3.2013 8:57:49)

Hvala za nasvete [sm=bravo.gif]

Hope na to pa sploh pomislila nisem [sm=smiley20.gif] mogoče pa ne bi bilo slabo zložiti v pekač, pa mičkeno kreme namazati gor in bi se moglo zlepiti. Edino če se piškot s prednje strani preveč pomečkajo..




Paštetka -> RE: Torta (14.3.2013 14:05:14)

Jaz si ne bi upala predlog od hope.
Ko polagaš namočene piškote na do in v sredino so ti precej mokri in se zna zgoditi, da ti ob robu premočijo te zunanje. Potem se ti bodo pa lomili ali ne bo zgledalo lepo.

Saj po moje četudinz ničemer ne namažeš bi se mrali prilepiti, saj je dovolj kreme okrog.




witch -> RE: Torta (14.3.2013 14:33:39)

Na to pa spet nisem pomislila [sm=smiley1.gif] Imam še par dni časa da se odločim. Poročam kako je uspelo [sm=smiley1.gif]

Paštetka imam še samo eno vprašanje za tebe. Kako fejst namočiš piškote? Sama sem ga namočila na eni strani in potem še na drugi. Niso bili mehki, niti pretrdi. čez noč sem pustila v hladilniku in je bil cel hladilnik od kave. Piškoti so pa čisto pocasti. Predvidevam da sem jih preveč namočila.




Hope2 -> RE: Torta (14.3.2013 15:33:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz si ne bi upala predlog od hope.
Ko polagaš namočene piškote na do in v sredino so ti precej mokri in se zna zgoditi, da ti ob robu premočijo te zunanje. Potem se ti bodo pa lomili ali ne bo zgledalo lepo.




To ni bil predlog, ampak vprašanje, ker sem tu popolnoma nevedna, nikoli probala, nikoli razmišljala o tem[sm=smiley1.gif]




malaMravljica -> RE: Torta (14.3.2013 15:59:40)

Imas ti za to torto prav kaksen recept ali bos pac naredila kremo in vse kot za tiramisu in te piskote okoli? Ce imas prav recept bi prosila zanj.

Hmm, te piskote gor pritrdit. Jaz bi verjetn najprej naredila torto v okroglem pekacu in dala najprej vse par urc v hladilnil pol bi pa rob pekaca dala stran in okoli se mal s kremo pomazala in piskote tja pritrdila/polozila. In pol lahko isto kot na sliki en lep trak gor das, spet v hladilnik, preden das na mizo ali zacnes rezat pa trak stran in bi po moje lepo gor ostali.
Se o namakanju piskotov. Jaz sam na hitro cel piskot pomakam v kavo, res dam sam notr in ven, ko jih polagam notri se zdi, da mogoce celo ni zadosti, pa je dovolj, ko se vse prepoji pride res fin tiramisu, ne premokro in ne presuho.





witch -> RE: Torta (15.3.2013 8:57:36)

malaMravlica nimam posebnega recepta za torto. Tistega ki ga je zadnjič paštetka objavila. Tam je napisala, da ga da v model premer 24 cm. Pa sem zadnjič probala in isto maso dala v 26 cm. Je prišla prav lepa, dovolj visoka torta.
Je ful okusna, razen tega, da so bili piškoti premokri. To pa je moja napaka. Ker sem jih namakala z obeh strani, da so bili prav lepo mehki. Pozneje so pa razpadali [sm=zmeden.gif] tak pač je ko prvič nekaj delaš [sm=smiley9.gif]

Mislim, da bom kar lepo naredila torto, v hladilnik pustila nekaj časa da se strdi. Pa s kremo, isto ki je v torti, mičkeno premazala rob torte in naložila gor piškote. Zvežem s trakom in še malo v hladilnik.

Bom poročala kako uspe [sm=smiley1.gif]




Paštetka -> RE: Torta (18.3.2013 10:36:48)

witch, jaz delam obvezno tiramisu zvečer, pa je potem odličen na drugi dan, ko se vsi okusi prepojijo in krema dovolj strdi. Jaz ne močim piškotov z obeh strani, ga pa celega potopim v kavo in takoj ven. torej potopiš in takoj ven.

Na drugi dan potem odstranim stranice, ko se vse prepoji, primerno ohladi in je konzistenca prava.

Bom poiskala slikico in jo prilepim, da vidiš, kako piškoti zgledajo.




Paštetka -> RE: Torta (18.3.2013 10:53:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

witch, jaz delam obvezno tiramisu zvečer, pa je potem odličen na drugi dan, ko se vsi okusi prepojijo in krema dovolj strdi. Jaz ne močim piškotov z obeh strani, ga pa celega potopim v kavo in takoj ven. torej potopiš in takoj ven.

Na drugi dan potem odstranim stranice, ko se vse prepoji, primerno ohladi in je konzistenca prava.

Bom poiskala slikico in jo prilepim, da vidiš, kako piškoti zgledajo.


evo slike:

http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=164350

http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=164349#imageShow





witch -> RE: Torta (19.3.2013 10:54:34)

Paštetka hvala [sm=smiley31.gif] Ampak tvoja izgleda boljše kot moja [sm=smiley1.gif] Sem res preveč piškote namočila in je bilo tak malo čudno [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]