kombinacija rož na balkonu (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


mini86 -> kombinacija rož na balkonu (22.3.2013 9:02:54)

zamislila sem si miljon zvončkov-pisane, moljevko in pa krompir-svetel

a je že katera imela to kombinacijo..

če mi kej drugega priporočate zraven milijon zvončkov bom tud vesela




noranate -> RE: kombinacija rož na balkonu (22.3.2013 10:36:43)

Ne bo dobro...Upam, da imaš korita z vodno rezervo ? In pa, a misliš to mešano v korito zasadit ali v eno milijon zvončke, v drugo moljevko....No jaz ti odgovarjam za mešano zasaditev v eno korito: Moljevka (predvidevam da misliš na tisto visečo) se hudo razraste in na vrhuncu cvetenja milijon zvončkov več ne bo videt, pa tudi ogromno hrane jim bo vzela, še več pa vode... Jaz bi med milijon zvončke posadila lotus, slonovo uho, pisanolistno koprivo, kakšno travo, tudi bršljanko lahko...Krasna kombinacija: orančni milijon zvončki, surfinija Lime (bela) in rdečelistna ščetinava perjanka.[sm=smiley1.gif]




noranate -> RE: kombinacija rož na balkonu (22.3.2013 10:43:53)

pa še to...[sm=smiley36.gif]http://arboretumvolcjipotok.wordpress.com/2012/04/25/najlepse-zasaditve/




tix -> RE: kombinacija rož na balkonu (22.3.2013 12:48:26)

Jaz se zaenkrat samo spogledujem z idejo o rožah :) A bote sadike kupile, KJE? A same vzgojile




mini86 -> RE: kombinacija rož na balkonu (23.3.2013 8:03:34)

hmmmm..ja to je bilo mišljeno v eno korito[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ok pol pozabim tole idejo..

skratka..bistvo mi je da imam miljon zvončkov ampak tiste ta pisane..ostalo mi je načeloma vseeno..
imam pa za napolnit dva korita dolga 1m, eden je na sončni strani-cel popoldan nabija sonce notr, drugi pa ima malo dop sonca ostalo prijetna senca, oba imata vodno rezervo..

lansko leto sem imela različne rože na vsakem oknu-itak sta okna na različnih koncih hiše in ni panike..

všeč mi je tud tale gavra

na uni tvoji povezavi od arburetuma mi je pa všeč malinova torta[sm=bravo.gif]

al bi mela pinki izvedbo rož al pa s temi miljon zvončki-pisanimi..

mela bi leeepe rožce, da je treba čim manj zalivat in imeti dela z njimi[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
bom šla pa rožice pogledat verjetno že drugi teden-ponavadi čakam do 15.5 in imam večino že vse pobrano..aja nebi mela pa teh "klasičnih" ala surfinija, bršljanka....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.3.2013 14:04:07)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




divans1 -> RE: kombinacija rož na balkonu (25.3.2013 14:01:09)

Zanimajo me vaše izkušnje s smrdljivko in bakopo. Imam balkon, ki je cel dan na soncu.




mini86 -> RE: kombinacija rož na balkonu (25.3.2013 16:45:37)

zakaj mi pa zgoraj piše brisani uporabnik[sm=zmeden.gif][sm=zmeden2.gif]





takotako -> RE: kombinacija rož na balkonu (4.4.2013 12:25:06)

A je katera že kupovala rože v Bauhausu? ZDaj imajo 30 kom.baalkonskih rož res poceni... Vsako leto spustim kar nekaj dnerja za rože kljub temu da imamo res malo rož, pa nikoli niso glih ne vem kaj... Razmišljam da bi šla to kupit pa z kakšno travo mal zasadila.




divans1 -> RE: kombinacija rož na balkonu (8.4.2013 13:12:19)

Zanimajo me vaše izkušnje s smrdljivko in bakopo. Imam balkon, ki je cel dan na soncu.



Je boljše bršljanke posaditi v eno korito, smrdljivko pa v drugo? Imam korita dolga 60 cm?




noranate -> RE: kombinacija rož na balkonu (10.4.2013 10:46:49)

Definitivno vsako posebej, ker je korito majhno za oboje in ji bo smrdljivka pojedla vso hrano in jo zadušila.




divans1 -> RE: kombinacija rož na balkonu (14.4.2013 14:13:56)

Ka pa pravite, kaj bi bolj pasalo skupaj? Posajeno vsako v svojem koritu, belostebelna bršljanka in smrdljivka ali belostebelna bršljanka in bakopa? Balkon je cel dan na soncu?




divans1 -> RE: kombinacija rož na balkonu (16.4.2013 18:44:43)

Pa še...kdaj boste dale rožice na okna oz. balkone?




Stran: [1]