KAJ PIJETE? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Talči -> KAJ PIJETE? (12.9.2005 21:57:59)

Dojim.
Mleka mi primanjkuje.
Veliko pijem. Vodo, čaj, jabolčni sok, malinovec, itd.
Zanima me, kaj pijete ve?
Ali lahko pijem npr. jagodni sadni čaj (jagode alergene...), zeliščne čaje, cedevito, šumeče tablete (železo, kalcij, magnezij)? - in ne bo malemu nič škodilo (krči, prebava...)?
Še to:
Kolegica mi je rekla, naj za več mleka popijem vsak dan eno pivo, da to pomaga. Od jutri naprej bom torej pijana.




Ninica -> KAJ PIJETE? (12.9.2005 22:07:54)

Probaj z čajem za dojenje ali si pa kuhaj sezamova semena in pij vodo v kateri so se kuhala.
Pivo? probaj. Mislim, da je vse v psihi. Tudi jaz si tu in tam kakšno privoščim.

Čaje lahko komot piješ, saj je čaj za dojenje tudi iz zelišč, za šumeče tablete pa pravijo, da lahko napenjajo

Lp




Anhelo2 -> KAJ PIJETE? (12.9.2005 22:11:27)


Talči - obstaja tudi UNI brez alkohola !! Vem ker vsak dan spijem dva. Žal pameni nič kaj ne pomaga!!





Jančika_ -> KAJ PIJETE? (12.9.2005 22:52:32)

Talči, napitek iz sezama, ki ga omenja Ninica, preverjeno pomaga! Skuhaj si kak liter te zadeve (na 2 deci daš 2 žlički sezamovega semena in vreš 20 minut). Jaz sem ga po treh dneh morala nehati piti, ker mi je skoraj razgnalo mlekarno . Silikon, ti rečem .




PBJ -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 3:35:26)

Jaz pijem čaj anette za dojenje. Ne pijem ga vsak dan, ampak vsak tretji dan. Zaenkrat imam mleka ogromno, tako da si gaše črpam. Ne vem, če je to od čaja ali od česa drugega.




Lunca1 -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 6:37:28)

ene prisegajo tudi na polento




Marogica -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 7:05:36)

To s pivom je znana zadeva, vendar ne vem če drži. Nisem probala. Mislim, da je pomembno,da spiješ čim več tekočine, pa kakšne čaje za dojenje. Jaz piva ravno ne bi pila.




Anonimen -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 7:27:06)

ja sodelovka prisega na polenta. vsak dan polento pa bo




Anonimen -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 7:29:36)

ja sodelovka prisega na polenta. vsak dan polento pa bo




sky -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 7:30:15)

Če ne druga, te brezalkoholno pivo tudi fino "pomiri". Pa ene punce so zadnjič domačo govejo in kokošjo juhico omenjale, pa polento, pa seveda sezam. Kaj pa dejansko "pomaga", je pa vprašanje. V vsakem primeru veliko tekočine.
LP,Saša




BARBARA R. -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 8:18:48)

nobena ni omenila, da če boš več dojila, se bo več delalo.........





zi&mm -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 9:46:33)


Kot prvo veliko tekočine; jaz spijem do 5-6ldan; ledeni čaj, malinovec, kompoti, vodo in čaj za dojenje, zvečer pa seveda en Uni, včasih tudi pravo pivo in Žigcu ni nič; jem pa veliko juhic od govejih, piščančjih, zelenjavnih, belega mesa, kuhane zelenjave, mlečnih izdelkov;
In če boš otročička večkrat pristavljala, več mleka bo;




ameli -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 9:47:30)

Pomaga pa baje tudi kavni nadomestek proja. Skuhaš ga zjutraj 1 liter, dodaš mleko in ga spiješ čez dan. Najbolj pa pomaga to kar je rekla Barbara .




Maxica -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 10:15:12)

Ja, absolutno in preverjeno sezamov napitek. Pa pij, pij, pij, pij, pij...Karkoli, vglavnem čimveč tekočine.
Pa seveda-čimvečkrat pristavljaj, da se ponudba in povpraševanje uskladita. V parih dneh se to zagotovo poštima. Verjemi.




smrka -> KAJ PIJETE? (13.9.2005 10:22:40)

talči če ti primankuje mleka, jej "močno" hrano npr. štrudl, polento, palačinke,... spij brezalkoholno pivo, pa pristavljaj malcka cim vec da ti "odpre" vse kanale in da se ti začne mleko producirat.




Janika -> KAJ PIJETE? (18.9.2005 21:48:38)

Prisegam, na full tekočine, špagete, grozdje. Pri meni deluje




Talči -> KAJ PIJETE? (19.9.2005 9:51:44)

Janika, GROZDJE???
Mojega bi po moje razneslo od krčev.

Sicer pa moram povedati, da sem pristala na 6l tekočine na dan in kar uspeva. Sicer leva daje bistveno več kot desna, ampak dokler ima Žiga dovolj, se tudi jaz ne sekiram preveč...

Hvala punce!

LP
Talči




Janika -> KAJ PIJETE? (20.9.2005 20:17:28)

Ja grozdje, pri nas ni nič narobe ko jem grozdje. Ga pa ne pojem 1kg.




KK -> RE: KAJ PIJETE? (28.9.2005 21:32:14)

ja men pomaga čaj iz žličke janeža in pol žličke kumine - na 2 litra vode - potem pa mlačnega piješ...

poskusiti ni greh - meni zelo pomaga...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




kimi -> RE: KAJ PIJETE? (29.9.2005 12:49:01)

No odvisno je tudi od ženske nekatere imajo mleko dolgo nekatere ne. Jaz pijem čaj hipp za donje veliko tekočine. Jem tudi polento. Pivo pa ne pijem sem pa tudi slišala da polenta in pivo dajeta mleko. Predvsem raznolika prehrana ter veliko tekočine so rekli meni.




Stran: [1]