pecivo za prvo sv. obhajilo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


nyna84 -> pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 9:56:32)

V nedeljo ima naša tastarejša prvo sv. obhajilo, pa razmišljam o tem, kakšno pecivo bi spekla.
Mama mi je dala idejo, da bi pekli belo in rozasto pecivo, tako cart, za punčke, zdej pa rabim ideje, kaj bi to bilo.

Razmišljala sem o:
- razpokanih piškotih
- navadnih pikotih, ki bi jih okrasili z belimi in roza prelivi, pa zlatimi in srebrnimi kroglicami
- rafaelo kroglicah
- pisanih rumovih kroglicah (brez ruma, seveda [sm=smiley2.gif])

Še kakšna ideja?

Bi dodala še kaj barvanega ali raje kaj čokoladnega, da ne bo vse preveč belo?

Kompliciram, sej vem, ampak mi je to res v veselje, ker itak rada pečem in ustvarjam. [sm=smiley1.gif]




uškinamama -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 10:05:15)

Nič ne kompliciraš. Kaj je lepšega kot nekaj ustvariti za svoje ljube.

Predlagam cupcakes, so hitro in enostavno spečeni in jih lahko zelo lepo okrasiš.

punčkasti

ali prav z versko tematiko

[img]http://shrani.si/f/1V/QU/1sieg5lC/cupcakes-obhajilo.jpg[/img]


Mali punčki pa obilje blagoslova [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nyna84 -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 10:15:46)

Jej, ti punčkasti cupcakesi so mi pa res kjut! [sm=bravo.gif] Res hvala za to idejo! [sm=smiley20.gif]




nyna84 -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 11:44:17)

Še eno vprašanje ...
Kako naredim barvaste (npr. rozaste) prelive za piškote? Naj vmešam kar v belo čokolado malo jagodnega soka? A se bo potem masa vseeno strdila?




ronja -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 11:53:53)

Češnjev bo še boljše delal. Za vijola pa borovničev. Pa seveda daj že na začetku, če boš dala hladen sok v vročo čokolado, se bo zgrudilo, pa fajn mešaj, bela čokolada je mal smotana včasih, če prehitro segrevaš.




uškinamama -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 11:58:53)

Piškote poleti ne krasim s čokolado. (pravzaprav jih zelo malo pečem čez poletje)  Mi ni všeč, da se čokolada topi in je vse spacano.  Probaj s sladkornim ledom, je bolj obstojno. Pobarvaš ga lahko z jedilnimi barvami  (jaz imam tiste v gelu)




anaskajo -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 12:02:27)

Moja nečakinja je imela obhajilo preteklo nedeljo. Pri nas smo imeli še šamrole, indijančke pa rolade. In seveda torto! :) ful fajn so mi pa tud bajadere, pa še hitro so narejene, ali pa skutine kocke - njami. Če želiš prilepim recept.




nyna84 -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (21.5.2013 15:47:24)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Piškote poleti ne krasim s čokolado. (pravzaprav jih zelo malo pečem čez poletje)  Mi ni všeč, da se čokolada topi in je vse spacano.  Probaj s sladkornim ledom, je bolj obstojno. Pobarvaš ga lahko z jedilnimi barvami  (jaz imam tiste v gelu)

Kakšno poletje? Kje ga vidiš? [sm=smiley36.gif] V nedeljo je napovedanih max 15 stC. [sm=smiley26.gif] Adijo planiran piknik. [sm=smiley19.gif]
Kako pa narediš sladkorni led?


IZVIRNO SPOROČILO: anaskajo

Moja nečakinja je imela obhajilo preteklo nedeljo. Pri nas smo imeli še šamrole, indijančke pa rolade. In seveda torto! :) ful fajn so mi pa tud bajadere, pa še hitro so narejene, ali pa skutine kocke - njami. Če želiš prilepim recept.

Ja, prosim za recept za skutine kocke! [sm=bravo.gif]




anaskajo -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (22.5.2013 9:23:51)

Skutine kocke
1. plast
25 dag zdrobljenih albert piškotov
25 dag margarine
Piškote napoji s 25 dag stopljene margarine, in jih daš v pekač namazan z oljem. Z žlico potlačiš, da je masa kompaktna.
2. plast
5 jajc
17 dag sladkorja
1 vanili
1/2 kg skute
Vse skupaj zmešaš in poliješ po potlačenih piškotih. Pečeš 40 minut na 150°C. Pečeno ohladiš.
3. plast
15 dag sladkorja
1 vanili
3 male kisle smetane
Zmešaš, poliješ po ohlajenem pecivu in pečeš še 30 minut pri 150°C.

Pečeno ohladiš, najbolje da daš v hladilnik in narežeš ohlajeno. Pri nas so vsi navdušeni nad tem pecivom, zato ga temu primerno hitro zmanjka! [sm=bravo.gif]




patrino -> RE: pecivo za prvo sv. obhajilo (25.5.2013 22:44:26)

Tudi pri nas bo drugi teden veselo v smislu obhajila.Vesela sem, da je tule tale forum, na katerega me je opozorila kolegica. Že cel večer brskam tule gor in vesela sem, da sem našla tudi tole temo. Samo za kakšno informacijo iz prve roke o cupcakesih bi prosila, če jih je katera že delala. Na slikicah so videti nebeški.




Stran: [1]