sirupi (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


stračatela -> sirupi (22.5.2013 9:36:56)

ali imate kakšen recept za sadne sirupe?razen bezgovega ki da delam vsako leto in pa pesin sirup bom letos prvič delala.




tix -> RE: sirupi (22.5.2013 9:48:08)

ja letos delam melisin sirup, po bezgovem načinu :)




mamica deklicam -> RE: sirupi (22.5.2013 9:55:53)

jaz sem naredila tudi sirup iz regradovih cvetov. Letos mi je super uspel





Felicita -> RE: sirupi (22.5.2013 10:29:10)

meni je super metin oz. metin v kombinaciji z meliso (delaš po istem sistemu kot bezgov sirup). Enkrat sem pila tudi takega iz bazilike, pa je bil odličen. Pa pomojem mnenju bi bili super tudi sirupi iz različnih sort zelišč z aromami, ki jih prodajajo (npr jagodna meta, ananasov žajbelj,...).




mamica deklicam -> RE: sirupi (22.5.2013 12:12:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

meni je super metin oz. metin v kombinaciji z meliso (delaš po istem sistemu kot bezgov sirup). Enkrat sem pila tudi takega iz bazilike, pa je bil odličen. Pa pomojem mnenju bi bili super tudi sirupi iz različnih sort zelišč z aromami, ki jih prodajajo (npr jagodna meta, ananasov žajbelj,...).



jaz sem ga naredila samo iz melise. Koliko pa daš noter mete, ker sem na kulinariki zasledila, da jo moraš dati malo glede na meliso. Ko mi bo spet zrasla, pa meliso spet porežem in naredim še eno rundo, ker ta je bila samo za probo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Jo bo hitro zmanjkalo.

Dve leti nazaj sem naredila sirup iz borovnic. Goščo od borovnic sem pa porabila za marmelado, seveda sem tam dodala še sveže, ker gošča je že iztrošena okusa, stran vršti mi jo je bilo pa škoda.




Stran: [1]