katero kuhinjo imate? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


ona -> katero kuhinjo imate? (25.5.2013 14:36:18)

Zanima me kakšne kuhinje imate?Katere znamke? Se odločamo za prenovo in ne da se mi več brskat po netu katere so ok,katere ne....[sm=smiley13.gif]
Za začetek sem gledala od Svea,ma sem se odločila,da ne pride v poštev,potem sem gledala še od alplesa in Gorenje, od Ikee mi nič ni všeč...tako,da me res zanimajo vaše izkušnje,predvsem pa tiste,ki imate že nekaj let kuhinjo? kakšne napake opažate pri določenih proizvajalcih,itd....




mina88 -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 17:40:38)

jaz imam kuhinjo od MARLESA mislim da to spada pod gorenje.
Če pa bi se sedaj odločala, se sigurno nebi za to znamko. Ti pa močno odsvetujem ledvičke, saj je lepo in prav, se ti zdi da je priročno vendar ni. pa tudi ne jemlji previsokih kuhinj, tudi tu se boš uštela, saj če nisi res visoka 2m, ti bo jemanje kake posode z vrha zelo presedalo [sm=smiley36.gif].
svea kuhinje so zelo drage, predrage, vendar js zelo obžalujem da se nismo odločili takrat za njih ali veneta cuchine. res so malo dražje, vendar zelo kvalitetne kuhinje.

vso srečo pri iskanju




Paštetka -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 18:28:29)

Ewe pure visoki sijaj.

Še vedno nad njo navdušena.




BellaB -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 21:37:43)

DanKuchen

Pr nas jih trzi Lesnina, tako da bodi pozorna na kake akcije, saj so drugace dokaj drage. Mi smo fajn prsli skoz, smo dobili cel blok omar gratis. Pa tud trpezne so.

Pa nasvet... ne jemat korita od Kovinoplastike Loz. Nase - hotli smo slovenski izdelek - je po dveh letih rjavo in zgleda kot da bi blo umazano od zemlje. Prav razocaranje. :/




sazi -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 21:43:47)

Dankuchen - 4 leta v uporabi in smo ful zadovoljni.




sazi -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 21:45:19)

Smo imeli pa pri montaži in urejanju reklamacije hude težave z Lesnino. Ne vem če je še (ampak verjetno ja), za Dankuhen jih veliko poznam, da so naročali pri Viktoriji v Kranju in so bili z urejanjem vsega zeo zadovoljni.




Anonimen -> RE: katero kuhinjo imate? (25.5.2013 23:15:32)

Jaz imam kuhinjo domace izdelave, tj. sezidano iz rdece opeke, pa policke, kosarice, zavesice in debel lesen pult.Vsec mi je, ker deluje kot ustvarjalna delavnica in ne kot sterilen laboratorij ... pac ko bodo cekincki bodo zavese in policke nadomestili predali in omarice. Zal mi je samo, da nisem vec casa posvetila izbiri nape ... izbrala sva najcenejso Gorenjevo inox kaminsko napo, pa bi bilo vseeno, ce bi denar cez okno zabrisala.




Tippi -> RE: katero kuhinjo imate? (26.5.2013 8:36:29)

Eni ful kritizirajo, drugi ful hvalijo, no midva pa zaenkrat iz prve roke poročava, da sva ful zadovoljna. Kuhinjo sva si sama sestavila v Ikei, čisto po najinem okusu in jo prilagodila obstoječemu stanju stare bajte. Edino težavo, ki sva jo imela, je višina pulta. Ker smo vsi zelo visoki, sva želela višji 'cokl' in ga tudi našla v ikei v munchnu. Sicer bi višji cokl našla tudi v sloveniji, ampak je tako svinjsko drago bilo, ker ga delajo samo po naročilu, ker pač ni klasična višina, da naju je prišlo ceneje, da sva se zapeljala v nemčijo in nazaj [sm=smiley36.gif]

Drugače pa nama ful ni všeč kuhinja 'moderni interieri, čiste linije, bla bla bla'. Nama je všeč les, pa da kuhinja živi, da ne zgleda vse sterilno kot v laboratoriju. in v tej kuhinji se počutiva super domače [sm=smiley36.gif]




Hope2 -> RE: katero kuhinjo imate? (26.5.2013 11:29:47)

2x imela alno, 1x nolte vse višji rang. Z vsemi 3 nadvse zadovoljna, vodila, kvaliteta, vse brez pripomb.
1x ikea (najemniška hiša), katastrofa kvaliteta, vse mi je nekaj razpadalo, sijaj omarice zdaleč ne presegajo sijaj omaric iz višjega ranga kuhinj.
Zdaj imam eno no name kuhinjo- po meri narejeno. Kar se tiče sijaja je v rangu ikeje, kar se tiče kvalitete se tudi ne more primerjat z prvimi 3 kuhinjami. Pogrešam svojo nolte in alno kuhinjo
Na morju imamo alno-nižji rang in še razstavni eksponat- ogromna razlika v kvaliteti, ampak sem vseeno zadovoljna- nič se ne kvari, ne razpada[sm=smiley1.gif]

V nasprotju od tippi, obožujem ''''moderni interieri'''' edino v teh se počutim odlično. Kuhinja mi živi, ker nam kuhinja predstavlja nekaj več kot samo prostor za kuhanje ali celo zaprt prostor. KUhamo itak vsak dan... povezava z ostalimi prostori je pa samo pika na i, da je kuhinja tudi družabni prostor- torej še kako živi. Les in vsa ostala kičasta sredstva, lovilci prahu obešeni na stenah, zavesce, poličke.... to zame ne pomeni ''''živeti'''', vse to ubija mojo dušo[sm=smiley36.gif], mam skot občutek da je umazano, razmetano... pa zdaleč nisem frik na čistočo, ampak sem nora na čiste linije in minimalizem. Kuhinja je pa zame vedno svetinja in moja ljubica- torej zares živi[sm=smiley36.gif]

Aja pa še to, v kuhinjah višjega cenovnega razreda res nisva nikoli imela težav z izbiro določenih mer omaric, višine omaric, višine cokla, izbire materialov.... kar sva si zmislila, to sva dobila, medtem ko sva hotela izbrati ikejino kuhinjo ni bilo določenih mer, v glavnem nič nismo mogli skombinirati in zato sva zdaj dala po meri. Višji razred je pa tu pri nas tako precenjen, da ni šans za kako alno kuhinjo[sm=smiley13.gif].




sončnica14 -> RE: katero kuhinjo imate? (26.5.2013 16:54:33)

Jaz imam Dan Küchen, zdaj bo kmalu 9 let in sem zelo zadovoljna.
Edina pomankjlivost (ne vem kako je to pri drugih kuhinjah), je to, da to soft (neslišno zapiranje predalov) ni več tako "soft in neslišno" in pa tisti mehanizem, ki dviga dvižne omarice sem zamenjala. Vse ostalo ( "lesni" del, pult... izleda kot novo). Kvaliteta zelo dobra.
To je moja prva kuhinja, z ostalimi nimam izkušenj.   




BellaB -> RE: katero kuhinjo imate? (26.5.2013 16:59:51)


IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Smo imeli pa pri montaži in urejanju reklamacije hude težave z Lesnino.


Tudi mi, v zvezi s pultom... enkrat bil prekratek, drugic niso dobavli zascitne letvice na tleh, tretjic spet neke mere...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.5.2013 17:18:29)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ona -> RE: katero kuhinjo imate? (26.5.2013 22:01:41)

Za Sveo sem pa slišala,da gredo v stečaj,sicer pa imajo lepe kuhinje [sm=smiley1.gif]
Zato niti ne gledam njihovih kuhinj,da ne bom na koncu ostala brez vsega [sm=zmeden.gif]
Lesnina pa...no coment...vsekakor ne grem v Lesnino nabavljat :)




Ponosna mamica -> RE: katero kuhinjo imate? (27.5.2013 6:38:02)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Dankuchen - 4 leta v uporabi in smo ful zadovoljni.


enako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ellie -> RE: katero kuhinjo imate? (7.6.2013 20:49:40)

Midva se bova najverjetneje odločila za Mondo kuhinjo. Ker sva edino tam našla eno všečno. Nisva želela visokega sijaja in tudi barve lesa ne. In med temi nama je ena takoj prva padla v oči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Je pa baje v rangu Dan kuchen...celo malo boljše dodelano vse skupaj.




Poka -> RE: katero kuhinjo imate? (26.6.2013 13:57:45)

Mizar naredil. En res dober mizar, sam meni je žal, da si nisem izbrala drugačnega dizajna, sicer pa kuhinja je vseeno moderna in lepa. Bi pa naslednjič drugačno :)

Mami je imela dvakrat Nolte in moram rečt, da mi je res všeč. Je pa mizarjeva nekje podobne kvalitete.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.8.2013 18:19:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




speliica -> RE: katero kuhinjo imate? (21.5.2014 8:46:43)

Kaj pa mislite o kuhinjah po meri, sama sem precej zbirčna in mi veliko stvari ne ustreza oz. je tako pri vseh kuhinjah mi je nekaj vredu nekaj ne. Koliko vas ima narejeno kuhinjo po meri. Meni so recimo ful všeč izdelki tega mizarstva http://www.mizarstvomarkelj.si/kuhinje-po-meri/, kar sem gledala po galerijih kuhinj in njihovih ostalih izdelkov imajo res smisel za estetiko. Imate vi kakšne predloge?

Pri kuhinjah po meri mi je všeč to ker dejansko lahko izbiraš prav vse, ni potrebno kupiti elementov, ki jih ne potrebuješ, izbereš vodila, les, kljuke, itd. Je pa res da so malo dražje vendar itak kuhinjo kupiš enkrat v življenju, v njej pa preživiš veliko časa tako, da to ni tako velik problem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.5.2014 9:18:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




RIJA* -> RE: katero kuhinjo imate? (21.5.2014 9:31:29)

no name, naredil mizar, kopijo bulthaupa. bulthaup je enostavno predrag in še problemi bi bili, ker imamo zelo specifičen prostor in bi kaj "gotovega" težko not spravili.

je bilo pa dražje, kot bi si recimo v ikei res dobro kuhinjo kupila....




ronja -> RE: katero kuhinjo imate? (21.5.2014 9:58:48)

Kuhinjo Mela, barva larix, kupljena v salonu Gros-Novak. Je med "modernimi", če bo kdo iskal na njihovi strani, ni kičikiči, ni sijajna ali sterilna, je pa svetla in prijazna in do zdaj so jo še čisto vsi pohvalili:). Sicer je res še nimamo dolgo, ampak meni je zakon in toplo priporočam:). Pa monter je res super:). Zaenkrat ni bilo potrebne še nobene reklamacije, če pa bi se zgodilo, monter pravi, da so tukaj najbolj prijazni in nikoli ne komplicirajo. poročam še čez par let;).




David007 -> RE: katero kuhinjo imate? (15.7.2015 17:36:24)

- Tudi midva s punco sva imela težave z pohištvom Ikea, ker je kmalu začelo "raspadat" in tudi mehanizmi niso bili ne vem kaj. Res, da je bilo malo ceneje ampak tudi mere niso bile čist željene, ker imava stanovanje na podstrešju.

- Strinjam se tudi z ankico*, da mal dnarja mal muske :)

- Sedaj ko imava novo kuhinjo, sva jo dala narediti mizarju, ker ga je nama priporočila kolegica in morem rečt, da sva izjemno zadovoljna s kuhinjo. Narejeno je tako, kot sva midva želela, se pravi barva, les izgled , postavitev. Ko se izdeluje pohištvo po meri je res super, da se lahko izmišljuješ vse, kak bi imel kuhinjo narejeno, tako da res če imate težave z merami oziroma prostorom je najboljša rešitev pohištvo po meri od kakeka mizarja. Nava so naredili Pohištvo Vidmajer, so manjše podjetje, ampak se zato velik bolj potrudjo, da ohranjo vsako stranko.
Še link če bo kterga zanimal:
http://www.pohistvo-vidmajer.com/

Pa srečno pri nakupu :)




tastara -> RE: katero kuhinjo imate? (15.7.2015 17:44:06)

Doma Scavolini, na vikendu Ikea.

S Scavolinijevo nobenih težav - po 15 letih je taka, kot nova, pa še dizajn je večen (Italijani pač znajo)
Na vikendu pa Ikeina po 5 letih tudi ne kaže nobenih znakov v smislu "mal dnarja - mal muske" - le da smo dizajnu naredili malo kompromisa.

Kuhinje iz linka, ki ga je posredoval David (Mizarstvo Vidmajer) pa so meni osebno "bljak" - na 100 km vidiš, da jo "cheap", pač home-made dizajn nekega mizarčka.




David007 -> RE: katero kuhinjo imate? (15.7.2015 18:19:41)

Vsak ima svoj okus in svoje mnenje do ponudnikov. Nama žal niso odgovarjali in sva se raje odločila za kuhinjo po meri in mi tudi sedaj ni žal. Prednost "lokalnega mizarja" je v tem, da ti lahko naredi veliko popravkov, ki si jih sproti izmisliš in ko vidiš kak približno bo stala kuhinja oziroma element v prostoru plus druge prednosti.

S punco sva dolgo iskala in se nisva mogla odločit kje kupit, tako da je takrat prišla vsaka informacija prav in vem kako je to, ko ne veš kje boš izbral, kak bo zgleda v prostoru itd. in če ti nekdo pove dodatno informacijo, nič ne škodi. Ker sva midva videla kuhinjo že narejeno, sva rekla, da je tak stil nama všeč in ker je bila kolegica zadovoljna sva se tudi midva odločila za to.

Je pa tudi tako, da velik bolj podpiram lokalne stvari če se le da in če mi je stvar všeč.
Res je, da so manjša firma, ampak so bli 100% bolj prijazni kot drugi, ker so se trudl, da na naju pustijo dober vtis, kar jim je tudi uspelo.
Res pa je, da vsak ima svoj okus in svoje reference in naj ti kuhinja še zdrži naslednjih 15 let.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.8.2015 9:57:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>