pijaca ob GH (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


daisyb -> pijaca ob GH (27.5.2013 14:54:48)

imamo 7,5 mesecev starega otroka. GH uvajamo ze dva meseca in moram rec, da je kar hitro zamenjal mleko za gh. Mleko pije samo zjutraj in zvecer predno gre spati. Cez dan poje veliko.....noce pa nic piti. Sem provala dati steklenicko, loncek....pa nic. po flasi pioje samo mleko....vcasih mu rata mal popit s kozarca.....(mleka popije vsega skupaj okoli pol litra na dan).....ali je to dovolj tekocine? Gotovo se nekaj dobi s sadjem, jogurti in minestrami...

kako naj ga pripravim, da bo pil? ko mu ponudim flaso ali loncek se samo igra.




ThinkPink -> RE: pijaca ob GH (28.5.2013 12:23:56)

Po mojem imajo dojenčki naravni čut za potrebo po pijači. Če bi bil žejn, bi pil. Pol litra tekočine se mi ne zdi tako malo. Moja taprva ni nikoli imela potrebe po tekočini, še zdaj ko je 6 let zelo malo pije - praktično podtikam ji tekočino, po deci, da kaj spije. Nikoli ni žejna, ko pa že omeni, pa spije 3 požirke, pa se odžeja. Tamlajši pa ful pije, pri uvajanju GH, se je še takoj dojil - za žejo, ko več nisem dojila pa sem mu dala Hippov čajek, drugače pa vodo ali čaj...pije po vsakem obroku in vmes. Ponudi mu flaško, če bo žejen, bo pil, probaj pa mu večkrat ponuditi.




skrivnost -> RE: pijaca ob GH (5.6.2013 10:10:18)

Ja, tudi jaz mislim, da mu probaj večkrat ponudit. Pa poskusi se s slamico. sicer pri nas ni palilo, pa vseeno. Za poskusit je!
pozdravček




Stran: [1]