oče na dopustu za nego in varstvo otroka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Očkov forum



Sporočilo


jc25 -> oče na dopustu za nego in varstvo otroka (6.6.2013 13:53:07)

Se najde tukaj kakšen oče, ki je koristil dopust za nego in varstvo otroka namesto svoje partnerke?
zanimajo me vaše izkušnje :)




Greenie -> RE: oče na dopustu za nego in varstvo otroka (4.7.2013 9:56:29)

Zdravo!

Nisem očka, je pa moj dragi koristil dopust za nego in varstvo pri 1. otroku - jaz sem šla po 4 mesecih nazaj v službo (nisem še imela redne službe in se nama je finančno bolj izplačalo, pa tudi dragi si je želel ostati doma). Nama je bila super izkušnja. Moj je z otrokom že od takrat zelo povezan, oboževal je tisti čas, ko je bil z njo in tudi zdaj pri 2. otroku je hotel ostati doma - samo tokrat sem pa tudi jaz hotela izkoristiti celo porodniško :)

Moj enostavno pravi, da bi vsak očka moral ostati vsaj nekaj časa z otrokom doma. Je pa res tudi več ali manj on gospodinjil takrat, niso stvari le čakale name.

Edini "problem" je dojenje. Če se že od začetka ve, da bo očka doma, se pač na to pripraviš (otroka navadiš tudi na flaško), po 4. mesecu pa tako ali tako začneš z gosto hrano in je potreba po mleku čedalje manjša.




Bralec -> RE: oče na dopustu za nego in varstvo otroka (18.9.2013 21:21:40)


IZVIRNO SPOROČILO: jc25

Se najde tukaj kakšen oče, ki je koristil dopust za nego in varstvo otroka namesto svoje partnerke?
zanimajo me vaše izkušnje :)


Evo enega![sm=smiley16.gif] (BW, to je Ray Ban) Seveda sem bil tudi na porodniški, par mesecev. Izkušnje? Neprecenljive.
Priporočam vsem očetom...ki želijo malo bolj razumeti matere svojih otrok.




Bralec -> RE: oče na dopustu za nego in varstvo otroka (18.9.2013 21:23:06)


IZVIRNO SPOROČILO: Bralec


IZVIRNO SPOROČILO: jc25

Se najde tukaj kakšen oče, ki je koristil dopust za nego in varstvo otroka namesto svoje partnerke?
zanimajo me vaše izkušnje :)


Evo enega![sm=smiley16.gif] (BW, to je Ray Ban) Seveda sem bil tudi na porodniški, par mesecev. Izkušnje? Neprecenljive.
Priporočam vsem očetom...ki želijo malo bolj razumeti matere svojih otrok.

Pa še en droben, a ne nepomemben detajl. Na "porodniški" sem bil z dvojčki. Vsi udeleženi smo preživeli [sm=bravo.gif].





Martinaas -> RE: oče na dopustu za nego in varstvo otroka (1.5.2015 11:12:55)

Očetje, prosim vas za pomoč. Ravno pripravljam magistersko nalogo na temo starševskega dopusta, zato vas prosim, če bi mi želeli izpolniti eno kratko anketo, ki jo najdete na spodnji povezavi:

https://www.1ka.si/a/59534

Za vašo pomoč bi vam bila res zelo hvaležna.




Stran: [1]