Kaj je oglaševanje? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> O portalu



Sporočilo


zaspancek1 -> Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 15:41:42)

evo, tu postavljam vprašanje - kaj vi, moderatorji RR razumete pod pojmom oglaševanje? Namreč v temi o spodnjih hlačah sta bili brisani sporočili z linki tujih spletnih trgovin (moje in še eno) z obrazložitvijo, da oglaševanje ni dovoljeno.
Berem vaša pravila in napotke, pa definicijo Slovenskega oglaševalskega kodeksa (SOK), pa mi ni jasno, zakaj se vam je zdelo potebno brisat linke, imena trgovin npr. (teh v Sloveniji) pa niso čisto nič problematična?[sm=zmeden.gif]
Kaj res verjamete, da tiste, ki lepimo linke tujih spletnih trgovin, dobivamo za to kaj plačano? Resno?[sm=jezicek.gif] Ja, najbrž je Slovenija res hudo pomemben trg za Amerikance in Angleže, ja.[sm=smiley36.gif]
Eh, svašta - še dobro, da tega "moderiranja" niste izvajali, ko smo kupovali avtosedeže na pramworldu, babyprofi, pingpongonline, babymarkt,... pa modrce za dojenje na nursing bra co uk, pa modrce in kopalke za večje košarice na brastop, filgeaves, bravissimo, upliftlingerie, brasandhoney, pa kakšne čeveljčke in copate, pa poganjalce pa še kaj...Skratka - izmenjava informacij o tujih spletnih straneh (za katere 100% nihče od prisotnih na RR ne prejema nobenega plačila - torej ne gre za oglaševanje po definiciji SOK) je absolutno ena izmed pozitivnih svari na RR. In če to v bodoče ne bo mogoče, nekako težko verjamem, da bo to pripomoglo k večji obiskanosti (kar pa najbrž je namem, a ne?). Torej - kakšna so nova pravila? Absolutna prepoved leplenja linkov ali kaj?




Shorty_ -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 17:50:35)

Zaspanček1, mi lahko prosim napišete link do teme kjer so bili brisani posti? Da pogledamo ali je šlo dejansko za oglaševanje,

najlepša hvala za vašo pomoč in obvestilo,

lp Shorty RR




Felicita -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 18:28:24)

http://www.ringaraja.net/forum/Spodnje_hlače/m_6063549/tm.htm

in pa - bil je brisan link do europa parka (zabaviščnega parka) v tej temi: http://www.ringaraja.net/forum/potepanje_z_avtom/m_6063582/tm.htm ; še bolj bizarno je, da v mojem postu je še en link do muzejev, ki pa ni tretiran kot oglaševanje ?!
oboje je izbrisala angelika RR.

kar mene bolj pogreje je to, da namesto da bi se lovilo in brisalo tiste, ki dejansko pridejo oglaševat sam gor (torej registracija in potem nekaj odgovorov, vsi z istim linkom,...) se potem spravlja na take teme in linke, kjer gre dejansko za izmenjevanje informacij in ne za reklamiranje enega produkta.




_Tami_ -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 19:46:53)

Punce, prosili bi za malce potrpljenja, saj smo nekateri moderatorji novinci in se pri določenih zadevah še malce lovimo[sm=smiley1.gif]




Admin -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 19:50:37)

Spoštovane uporabnice!
V imenu moderatorskega tima se vam iskreno opravičujemo za nastalo situacijo in brisanje linkov, ki niso bili mišljeni kot reklama. Na RR poteka ta čas uvajanje novih moderatork in prišlo je do nesporazuma, kaj brisati in kako.. Brisanih linkov žal ne moremo obnoviti.
Verjamem, da se bo moderatorka, ki se je zmotila, tudi opravičila, vas pa prosim za razumevanje. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img]
Prijazen pozdrav,
admin




Felicita -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 21:16:41)

Samo eno vprašanje - zakaj pa uvajate ''nove'' moderatorke? A ne bi šlo podeljevanje moderatorstva že obstoječim uporabnicam? Po možnosti takim, ki forum že poznajo in dejansko sodelujejo na njem? Kot nagrado za ''vzorno'' vedenje, bolje poznajo forum (in uporabnike), poleg tega sem pa prepričana da jih (nas) kar nekaj pozna dovolj osnov računalništva, da to ne bi bila jedrska fizika. Samo v razmislek, za naslednjo rundo moderatorjev [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 21:27:48)

Nove nimajo vez in poznanstev med RR forumašicami in so zaradi tega lahko precej bolj objektivne kot že obstoječe uporabnice, ki se med sabo poznajo......[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Flavia_ -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 21:40:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Samo eno vprašanje - zakaj pa uvajate ''nove'' moderatorke? A ne bi šlo podeljevanje moderatorstva že obstoječim uporabnicam? Po možnosti takim, ki forum že poznajo in dejansko sodelujejo na njem? Kot nagrado za ''vzorno'' vedenje, bolje poznajo forum (in uporabnike), poleg tega sem pa prepričana da jih (nas) kar nekaj pozna dovolj osnov računalništva, da to ne bi bila jedrska fizika. Samo v razmislek, za naslednjo rundo moderatorjev [sm=smiley1.gif]


Nove moderatorke so že obstoječe uporabnice portala RR [sm=smiley1.gif]

lp, flavia




liliana -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 21:53:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Flavia RR


Nove moderatorke so že obstoječe uporabnice portala RR [sm=smiley1.gif]

lp, flavia


Pa ne vedo kaj je reklama in kaj izmenjava mnenj, izkušenj, informacij......[sm=zmeden.gif]




Shorty_ -> RE: Kaj je oglaševanje? (8.6.2013 22:19:32)



Kdor dela greši, al kako pravijo[sm=zmeden.gif] Resnično se opravičujemo za napako, verjamem da se ne bo ponovila, vas prosimo za malo razumevanja, hvala.

lp Shorty




zaspancek1 -> RE: Kaj je oglaševanje? (10.6.2013 7:35:47)

Torej ninekih novih pravil. Me veseli![sm=smiley1.gif]




Stran: [1]