Škrlatinka (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


aleksa83 -> Škrlatinka (10.6.2013 10:02:30)

Pozdravljeni, zanima me kakšne imate kaj izkušnje z škrlatinko? Pri nas v vrtecu razhaja. Hči je stara 2leti in pol, sinček pa bo čez nekaj dni dopolnil 11 mesecev.




mika -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 10:07:14)

Koliko se spomnim, otroci pri prebolevanju morajo mirovat, kolikor je pač možno pri majhnem otroku, da čimmanj obremenjujejo srček in obvezno spit AB do konca. Če imaš možnost, imej otroka doma vsaj kakšne tri tedne. Pri nas je doma tast, tako da je hčerka bila doma mesec dni.




aleksa83 -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 10:11:12)

no saj še zaenkrat nismo zboleli, a če slučajno zboli, bi rada bila pripravljena. Sem jo mislila imeti doma, a če je okužena je ztako že prepozno,...
Tako, da zdaj čakam kaj bo in jo budno spremljam,...
Hvala za nasvet




mika -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 10:17:28)

Držim pesti, da ne bosta zbolela.V našem v vrtcu je samo hčerka imela škrlatinko in nihče drug.




aleksa83 -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 10:19:46)

pri nas jo sedaj imajo v hčerini skupini trije.
Razhaja pa še ena bolezen, Bolezen ust, rok in nog, tole imata 2 otročka,....




petruska -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 10:25:21)

naša jo je imela celo dvakrat zaporedoma, oziroma smo imeli antibiotik 10 dni, potem po parih dneh pa spet, menda je bil prvič antibiotik preblag




nyna84 -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 11:00:17)


IZVIRNO SPOROČILO: mika

Koliko se spomnim, otroci pri prebolevanju morajo mirovat, kolikor je pač možno pri majhnem otroku, da čimmanj obremenjujejo srček in obvezno spit AB do konca. Če imaš možnost, imej otroka doma vsaj kakšne tri tedne. Pri nas je doma tast, tako da je hčerka bila doma mesec dni.

Točno tako. Bolezen morajo res PRELEŽATI, da ne pusti posledic. Sicer pa ni hujšega. Ponavadi jih gripa ali angina bolj zdelata, se mi zdi.




Urska09 -> RE: Škrlatinka (10.6.2013 22:38:03)

Škrlatinka je v bistvu angina z dodatnimi komplikacijami, ki močno oslabi otrokov imunski sistem. Za več tednov, menda celo 6 kar pomeni, da po preboleni škrlatinki otroci pogosteje zbolevajo.
Naša jo je imela 2-krat zapored v razmiku 1 meseca, po tem pa razne viroze, navadne angine, .... Vse skupaj je bila 3 mesece doma (z vmesnimi par dnevnimi premori v vrtcu).
Skratka, zoprna reč.




Stran: [1]