RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Očkov forum



Sporočilo


end1 -> RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki? (1.7.2013 10:37:02)

Obdržala svoj priimek, zakaj - zaradi službe in ker mi je moj priimek zelo všeč predvsem pa je zelo redek, skoraj ga ni več. Otroka imata priimka mene in mojega moža. Če imajo nekateri po dva imena ne vidim nič posebnega če imajo dva priimka. Tako nam paše.




Anonimen -> RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki? (1.7.2013 23:04:48)

Jaz se svojemu priimku dodala mozevega ze par let preden sva se porocila, t.j. pred rojstvom prvega podmladka ... pac moj je vztrajal, da se otroci pisejo po njemu, da bi imeli oba priimka ne jaz in ne on nisva hotela, jaz sem pa vseeno zelela, da se vidi da pasemo vkup, tako da sem se pac preimenovala ... zdaj po poroki sem pa ze mislila samo mozevega prevzet, mi je pa on rekel, da se mu zdi lepo, da imam se dekliskega poleg, ker se tako vidi od kod prihajam [sm=smiley1.gif]




soncnica33 -> RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki? (1.8.2013 22:05:37)

Hoj, tudi jaz imam dva priimka, sem se pa odločila, da je najprej možev /priimek najine "nove družine/, nato pa še moj dekliški.
Otroci imajo moževega. Svoj priimek sem preprosto obdržala, ker sem do 32. leta, ko sem se poročila, diplomirala, delam na področju, kje rimam cel kup dokazil z dekliškim priimkom...

Pa predvsem, ker sem tudi pred poroko že "obstajala", hi hi hi...

Mi je pa lepo, če ženska prevzame samo možev priimek, zakaj pa ne, saj je to del tradicije.

Aha, pa ko se ne podpisujem "uradno", ko mi ni potrebno obeh priimkov za podpis, takrat se podpišem samo z moževim.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]