Koprivnica pri dojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


Coolgirl -> Koprivnica pri dojenčku (25.6.2013 19:40:30)

Zanima me ali je katera ki je imela težave s koprivnico pri malemu dojenčku. Moja [sm=duda.gif] je stara 4 mesece in dva tedna nazaj smo bili cepljeni. Dva dni kasneje so se začeli pojavljati izpuščajčki kot pri koprivnici, izbočena rdeča oteklina ki hitro izgine. Do sedaj sem jih opazila samo na obrazu, je pa res da hitro zginejo in ne vidim ali se ji delajo tudi po telesu ali ne.

Kar se tiče prehrane je na AM, tako da načeloma se lahko izloči alergija na hrano, pleničke, kremce, tudi prašek za perilo in ostalo je vse iso že od rojstva, tako da tukaj ne vidim potencialnega alergena.
Imam pa jaz nepotrjeno alergijo na dolgotrajno izpostavljenost na silikon/latex. In hčerkica ima zelo rada silikonsko dudo, čeprav nisem še slišala da bi bila koprivnica dedna.

Logično bi mi bilo, da če je bila to reakcija na cepljenje bi moralo počasi izzvenet ne pa da napreduje, namreč vedno izpuščajev ima vedno več.

A je imela katera podobno situacijo?
Itak gremo na posvet k pediatrinji, me pa vseeno zanimajo vaša mnenja.





matkica -> RE: Koprivnica pri dojenčku (25.6.2013 20:18:53)

Mogoče se pa te izpuščaji spuščajo zaradi vročine.Tudi moj je bil ves pikast,ko je bilo tako vroče.
vseeno pa pojdite na posvet k pediatru.




abc123 -> RE: Koprivnica pri dojenčku (25.6.2013 21:39:42)

Naši se tak "izpuščaj" pojavi ob stiskanju z možem, če le ta ni sveže obrit. Nabrekla rdeča oteklina, ki hitro izgine. Morda se s čim podrgne in ima zato tak izpuščaj.




respect -> RE: Koprivnica pri dojenčku (25.6.2013 22:18:19)


IZVIRNO SPOROČILO: Coolgirl

Zanima me ali je katera ki je imela težave s koprivnico pri malemu dojenčku. Moja [sm=duda.gif] je stara 4 mesece in dva tedna nazaj smo bili cepljeni. Dva dni kasneje so se začeli pojavljati izpuščajčki kot pri koprivnici, izbočena rdeča oteklina ki hitro izgine. Do sedaj sem jih opazila samo na obrazu, je pa res da hitro zginejo in ne vidim ali se ji delajo tudi po telesu ali ne.

Kar se tiče prehrane je na AM, tako da načeloma se lahko izloči alergija na hrano, pleničke, kremce, tudi prašek za perilo in ostalo je vse iso že od rojstva, tako da tukaj ne vidim potencialnega alergena.
Imam pa jaz nepotrjeno alergijo na dolgotrajno izpostavljenost na silikon/latex. In hčerkica ima zelo rada silikonsko dudo, čeprav nisem še slišala da bi bila koprivnica dedna.

Logično bi mi bilo, da če je bila to reakcija na cepljenje bi moralo počasi izzvenet ne pa da napreduje, namreč vedno izpuščajev ima vedno več.

A je imela katera podobno situacijo?
Itak gremo na posvet k pediatrinji, me pa vseeno zanimajo vaša mnenja.





To je lahko tudi reakcija na cepljenje.Otroka pelji k pediatru,
Bi pa še nekaj omenila : alergija se lahko pojavi kadarkoli v človekovem življenju ,pa četudi vse enako uporabljaš od rojstva naprej ;)




Anonimen -> RE: Koprivnica pri dojenčku (25.6.2013 23:40:21)

To da se flekci pojavijo in izginejo ni preveč tipično za koprivnico ... naša tastarejša jo je prvič dobila ko ji je bilo cca. 6 mesecev in zgleda tako da se pojavi izrazito pordele, dvignjene zaplate kože na njih pa svetlejše barve mehurčki premera tam okrog 3-5mm in ne zginejo kar tako ... če ni ustrezne doze zdravila naj bi oteklina počasi tako napredovala, da lahko oteži dihanje in v skrajni situaciji celo povzroči zadušitev ... pač tako je nam P razložil ... tako da smo dobili Claritin in neko mazilo proti srbečici.




Stran: [1]