Kaj bi bilo tole? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


avion -> Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 8:57:31)

Pozdravljeni,
Pri najinem malčku se je na vratu/bradi pred dnevi pojavil najprej rdeč flekec, ki pa se je včeraj razšili na neke vrste izpuščaj, oziroma če se od blizu pogleda so to taki mejhni mehurčki. Ali ima kdo kakšno idej, kaj bi tole bilo? Prejšnji konec tedna je bil na prvem cepljenju. Star je slabih 5 mesecev. Mal sva se pogovarjala in bi bilo možno tudi da so vročinski izpuščaji. Mazala sva z Bepanthenom, vendar nič ne pomaga. Da si lažje predstavljate, je spodaj še ena slika.
Slika




respect -> RE: Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 11:03:01)

Zaradi potenja.




Tippi -> RE: Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 11:08:14)

Jaz bi tudi rekla, da je to vročinski izpuščaj. ne maži z bepantenom, ker se ne morejo sušiti in je ves čas 'vlažno'. za vse pa bepanten tud ni ok [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] poskrbi da bo ves čas suho. no, jaz zdravnica nisem, ampak tako bi jaz naredila, če bi šlo za mojega otroka. če se stvar v doglednem času ne bi izboljšala, bi šla k dohtarju.




avion -> RE: Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 11:13:49)

Ja, pozabil sem napisati, da se malček veliko slini...in potem mu ta slina zaide tudi do vratu pod brado.
Sicer v zadnjih dneh aktino briševa, ampak mislim, da je tako prišlo do tega.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.8.2013 13:08:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




avion -> RE: Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 13:52:57)

A pa ni sudokream bolj za ritko? Ga dam lahko tudi na vrat/brado?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.8.2013 21:17:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




josephine27 -> RE: Kaj bi bilo tole? (7.8.2013 21:30:48)

Jaz bi tudi rekla, da je od sline pa še vročine zdraven. Jaz bi poskusila čim več sušit pa sudokrem res pomaga, če gre samo za vneto kožo tako, da bi moralo bit hitro dobro- Če se bi pa začela zadeva širit bi pa k zdravniku peljala al pa če bi ti mehurčki popokali in bi se začele delat hrastice. Mi smo imeli enkrat nekaj podobnega ( vsaj kolikor sem lahko videla po sliki) pa je šlo za bakterisko vnetje na koži.




olana -> RE: Kaj bi bilo tole? (8.8.2013 22:09:39)

Sicer mi slike ne odpre, vendar je slišati kot vnetje kože, ki nastane zaradi, sline, potenja, bruhanja itd, ker znoj zastaja in se ne posuši. Kožo je potrebno čimvečkrat na dan umivati, mazati z otroškim oljem in sušiti na zraku. Izpirati s kamilicami. Če pride v hujšo fazo, razjede itd, pa je potrebno k zdravniku, da predpiše antimikotike.




Stran: [1]