Materinska šola (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Porodnišnica



Sporočilo


Noseckaa -> Materinska šola (18.8.2013 22:36:31)

Pozdravljene,

mene zanima ali je bil od katere partner brez urejenega obveznega zdravstvenega zavarovanja in kako ste to uredili,ko se je bilo potrebno prijavit v materinsko šolo?Namreč ob prijavi so mi sporočili,da ga zdravstveni sistem ne zazna zaradi tega.
Ali je kakšna možnost,da šolo plača sam?

Hvala,lp.
Noseckaa




Tippi -> RE: Materinska šola (19.8.2013 8:07:08)

Najbolje je da pokličeš in vprašaš, ali je lahko kot samoplačnik. po moje ne bi smelo biti problemov. gnar je sveta vladar [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




artista7 -> RE: Materinska šola (19.8.2013 9:18:28)

Če mene vprašaš, je nižji strošek, da si sam plača obvezno zdravstveno, če je brezposelna oseba (okrog 15€ pride), če je pa SP pa seveda ta druga varianta, ki jo omenjaš.




Tippi -> RE: Materinska šola (19.8.2013 9:29:17)

IZVIRNO SPOROČILO: artista7

Če mene vprašaš, je nižji strošek, da si sam plača obvezno zdravstveno, če je brezposelna oseba (okrog 15€ pride), če je pa SP pa seveda ta druga varianta, ki jo omenjaš.


Že, kaj pa če je tujec? Samo začasno v Sloveniji? Kot tujec, te možnosti, da si sam plača obvezno zdr. zavarovanje, nima. obvezno zdr. zav. si lahko plačaš če si državljan slovenije, ali pa če si tujec s stalnim ali začasnim prebivališčem v slo. če nima nič od tega, potem mu ne preostane drugega kot da je samoplačnik.




Noseckaa -> RE: Materinska šola (19.8.2013 11:11:14)

Ni tujec.Ima svoj sp,ampak si ni plačeval prispevkov in nima pravice do storitev v obveznem zdravstvenem zavarovanju.
Ali morda katera ve koliko stane šola?




jaz_sem_jaz -> RE: Materinska šola (19.8.2013 11:40:32)

Jaz se za Kamnik ne spomnim, da bi moral moj dati zdravstveno izkaznico. Niti za svojo se ne spomnim, pa sem letos rodila. Preveri še v drugih materinskih šolah, kako imajo urejeno.




bubu_bibi -> RE: Materinska šola (19.8.2013 13:09:46)

saj je materinska šola zastonj in neobvezna! razen, če je kakšna privat zadeva sofinancirana iz javnega zdravstva, kar dvomim. si se dobro informirala?




Noseckaa -> RE: Materinska šola (19.8.2013 14:18:26)

Vem,da je zastojn ampak v Mariborski porodnišnici če želi biti partner s teboj pri porodu mora imet potrdilo s šolanja.Na šolanje pa ne more saj je namenjeno samo tistim ki imajo urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.




bubu_bibi -> RE: Materinska šola (19.8.2013 21:53:42)

noseckaa - ne vem, jaz to prvič slišim. tam, kjer sem se jaz (leta 2011) za to zanimala (3 različne ustanove, 2x zd in 1x porodnišnica) so želeli vedeti le priimek, ničesar niso spraševali o zavarovanju ne mene, kaj šele moža/partnerja. svetujem ti, da probaš še v kakšni drugi ustanovi - zdravstven dom, recimo?




petea -> RE: Materinska šola (19.8.2013 22:51:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Noseckaa

Vem,da je zastojn ampak v Mariborski porodnišnici če želi biti partner s teboj pri porodu mora imet potrdilo s šolanja.Na šolanje pa ne more saj je namenjeno samo tistim ki imajo urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.



Ne, ne rabi nobenega potrdila iz starševske šole. Sem vse otroke rodila v MB porodnišnici, pa nikoli niso zahtevali nobenega potrdila. Samo pri prvem porodu so vprašali, če sem (oz. sva) obiskovala starševsko šolo.

Pravzaprav niti starševske šole ne rabi imeti opravljene. Ker midva je nisva zaključila (in seveda tudi nisva dobila nobenega potrdila o obiskovanju le-te), pa sva (oba) vseeno lahko bila prisotna pri vseh porodih. [sm=smiley2.gif]



In če v starševski šoli v bolnišnici res tako komplicirajo glede tega, kdo jo obiskuje, pojdita v ZD. Ni bilo potrebne nobene legitimacije, mislim da smo se morali samo na en list podpisati (za njihovo evidenco).
Tu imaš več informacij o starševski šoli v ZD MB.




Stran: [1]