ingver, med in limona (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


enea -> ingver, med in limona (25.9.2013 19:24:56)

na spletu sem dobila že miljon receptov,..[sm=hudicek1.gif]
mene zanima, če je katera probala to sama naredit in kako je bilo učinkovito,.. [sm=zmeden.gif]
mene očitno nekaj lovi, boli me požiralnik, včeraj sem si iztisnila eno limono, dve žlici medu in malo ingverja v prahu, malo bolje je po temu, ampak danes sem kupila še svežo koreniko ingverja in bi poskusila še s tem,..[sm=zmeden.gif]
dajmo sedaj na plano z VAŠIMI recepti,..[sm=smiley1.gif]




Najaa -> RE: ingver, med in limona (25.9.2013 21:19:22)

Jaz sem ravno danes delala to mešanico in sicer 2 večji korenini ingverja, cca pol litra medu, mal soka limone in cimet za aromo.




enea -> RE: ingver, med in limona (25.9.2013 22:20:45)

a ingver si ribala ali sekljala,... ali se korenino kaj olupi prej,opere,.. ja saj vem neumna vprašanja,.. ingver v prahu redno uporabljam v kuhinji, korenino sem pa danes prvič kupila,... in še ali ta med potem poješ samo med ali tudi koščke od ingverja,..[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Najaa -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 11:39:39)

Ingver sem olupila in vrgla v sekljalnik pol pa zmešala z medom. Mi ga kar pojemo skupaj z medom par žličk na dan. Je mal pekoč občutek, ampak ni sile. Če otrok noče pojest, mu lahko zmešaš v kakšno pijačo ali čaj, recimo moja je danes spila s cedevito. [sm=smiley1.gif]




mamica deklicam -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 11:49:03)

tole je pa dobra ideja za zimo.

poleg tega naša tamajhna noče nobenega sirupa piti, upam da jo bom naštimala, da bo tole jemala, da ne bomo rabili k zdravniku hodit.

hvala punce[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




enea -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 15:29:32)

ingver se ne priporoča otrokom do 3 let,..




mamica deklicam -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 15:47:05)


IZVIRNO SPOROČILO: enea

ingver se ne priporoča otrokom do 3 let,..


hvala, potem pa rajši še malo počakam. Mlajša bo februarja 3 leta.
Bomo pa med in limono prakticirali [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.9.2013 17:55:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




enea -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 20:07:07)

najaa hvala, ravnokar sem naredila, v manjši količini ampak sem,.. tudi probala sem in je super,.. upam da prepričam tudi moje babe in moža,...[sm=smiley2.gif]




Najaa -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 20:28:13)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: enea

ingver se ne priporoča otrokom do 3 let,..


hvala, potem pa rajši še malo počakam. Mlajša bo februarja 3 leta.
Bomo pa med in limono prakticirali [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Jaz sem brala, da se ne priporoča do dveh let.

enea ni za kaj, zdaj pa le pit, da bomo pokal od zdravja vso zimo. [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




enea -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 21:00:05)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem brala, da se ne priporoča do dveh let.





ja Najaa imaš prav, sedaj sem šla še enkrat iskat tisto stran kjer sem to brala,..
se opravičujem mamica deklicam za zavajanje,.. ampak res nisem hotela,... še enkrat se iskreno opravičujem,...[sm=smiley2.gif][sm=smiley9.gif]




mamica deklicam -> RE: ingver, med in limona (26.9.2013 21:07:50)

sem videla od obeh post. V vsakem primeru moram zvarek najprej narediti, nato bomo pa videli, kdo ga bo pri nas sploh pil, sigurno samo mami seveda [sm=smiley2.gif][sm=smiley2.gif]

upam, da bom najmlajšo pripravila, da ga bo [sm=smiley36.gif]




Najaa -> RE: ingver, med in limona (27.9.2013 18:56:20)

Moji dve samega ne pijeta, jima zmešam v čaj. Pol pa gre. [sm=smiley1.gif]




Iwaa -> RE: ingver, med in limona (6.11.2017 15:30:12)

Sama si tud pripravljam takšno mešanico in tudi, če kdo zboli je to obvezen napitek :) Z mlačno vodo, med in ingver

V kolikor pa nimam svežega ingverja pa se potem poslužujem bio variante, ki jo kupim tukaj https://www.malinca.si/ingver-v-prahu-iz-ekoloske-pridelave-25g.html




Stran: [1]